Mobilās lietotnes eParaksts mobile lietotājiem kopš pagājušās nedēļas pieejama jaunākā lietotnes versija 1.28.1., kurā iekļauta būtiska un ilgi gaidīta funkcionalitāte – iespēja apstiprināt bankas maksājumus.

Plānots, ka eParaksts mobile lietotāji jauno maksājumu apstiprināšanas  funkcionalitāti varēs izmantot jau martā – šobrīd vairākas bankas veic šīs iespējas ieviešanu un testēšanu savās internetbankās.

“Šis ir būtisks uzlabojums, kas lietotni  eParaksts mobile padara par tiešām sadzīvisku rīku ikdienas lietošanai ikvienam neatkarīgi no nodarbošanās. Šī funkcionalitāte papildina abas šobrīd plaši lietotās – e-Identitātes apliecināšanu, ko iedzīvotāji ik mēnesi izmanto gandrīz miljons reižu, kā arī dokumentu parakstīšanu, kas vienlīdz bieži tiek paveikta gan ar eID karti, gan eParaksts mobile.  Maksājumi ir darbība, ko ikdienā veicam daudz biežāk, nekā dokumentu parakstīšanu, tāpēc jaunā eParaksts mobile funkcionalitāte, visticamāk, būs daudzkārt plašāk lietota nekā parakstīšanās,”

prognozē LVRTC valdes priekšsēdētājs Ģirts Ozols.

“Apzinoties pastāvošos kiberdrošības riskus un ģeopolitisko situāciju, ir būtiski nodrošināt ikvienam Latvijas iedzīvotājam iespēju droši un uzticami apliecināt savu identitāti digitālajā telpā. Sadarbība starp valsti un finanšu sektoru digitalizācijas jautājumos ir nozīmīga, lai radītu informācijas tehnoloģiju risinājumus, kas sabiedrībai un uzņēmumiem palīdz veiksmīgi virzīties cauri informācijas laikmetam ceļā uz digitālo nākotni. Kopā ar LVRTC ir tapusi eParaksts mobile jaunā funkcionalitāte – apstiprināt bankas maksājumus. Bankas pakāpeniski nodrošinās jauno funkcionalitāti saviem klientiem līdzās jau ierastajiem identifikācijas rīkiem. Būtiski atcerēties, ka tāpat kā ar jau ierastajiem identifikācijas rīkiem, bankas nekad nelūgs klientam telefoniski nosaukt PIN1 vai PIN2 kodus. Šādas darbības ir raksturīgas dažādām krāpšanas shēmām,”

stāsta Finanšu nozares asociācijas valdes priekšsēdētāja Sanita Bajāre.

eParaksts mobile lietotāji ir aicināti atjaunināt lietotni uz tās jaunāko versiju, jo līdzšinējā lietotnes versija maksājumu apstiprināšanas iespēju nepiedāvās. Pēc tam lietotnē jāizdzēš un no jauna sev jāizsniedz e-Identitāte. Nepieciešamās darbības aizņems aptuveni piecas minūtes. Pirms e-Identitātes dzēšanas lietotāji ir aicināti eParaksts mobile vai portālā eParaksts.lv savā profilā pārliecināties, ka ir apstiprinājuši līguma izmaiņas vai atsevišķos gadījumos arī parakstījuši pakalpojuma līguma grozījumus.

Veidojot jaunu e-Identitāti, eParaksts mobile lietotāji izveidos jaunu PIN1 (līdz šim e-Identitātes PIN) un PIN 2, kas nodrošinās maksājumu apstiprināšanu bankās. Līdz šim lietotājiem nebija jāizmanto PIN2, tāpēc ikvienam tas būs jāizveido no jauna. eParaksta parole, ko eParaksts mobile izmanto dokumentu parakstīšanai, lietotājiem nav jāmaina.

Gadījumā, ja persona nebūs apstiprinājusi līguma izmaiņas vai parakstījusi  līguma grozījumus, maksājumu apstiprināšanas funkcionalitāti nebūs iespējams izmantot.

Vienlaikus LVRTC informē, ka saskaņā ar Eiropas Komisijas atzinumu ir pilnveidota mobilā lietotne eParaksts mobile, tādējādi nodrošinot, ka lietotāji varēs piekļūt visiem Eiropas Savienības dalībvalstu publiskajiem e-pakalpojumiem, t.sk. tiem pakalpojumiem, kuriem piekļuve noteikta tikai ar augstas uzticamības elektroniskās identifikācijas līdzekļiem. Šīs izmaiņas  stāsies spēkā pēc tam, kad Eiropas Komisijas eIDAS ekspertu sadarbības tīkla sanāksmē tiks pieņemts šāds lēmums. Ieviestās izmaiņas ietekmēs tos lietotājus, kuri vēlēsies lietot eParaksts mobile publisko pārrobežu e-pakalpojumu saņemšanai. Arī šīs izmaiņas lietotājiem būs spēkā pēc lietotnes atjaunošanas un e-Identitātes izveides. Ja visas darbības veiktas korekti, mobilās lietotnes sākumekrānā lietotājs redzēs piezīmi, kas norāda, ka eParaksts mobile ir “augsts uzticamības līmenis”.

Šobrīd ik mēnesi eParaksts mobile  uzsākušas lietot vairāk nekā 263 000 personas un identitātes apliecināšanai tas tiek lietots gandrīz miljons reižu. Dokumentu parakstīšanai eParaksts mobile ik mēnesi tiek izmatots nedaudz vairāk nekā pusmiljons reižu.

Plašāka informācija par izmaiņām pieejama – https://www.eparaksts.lv/lv/par_mums/Jaunumi/Ar_lietotni_eParaksts_mobile_vares_apstiprinat_banku_maksajumus

Informāciju sagatavoja:
Korporatīvās komunikācijas daļas vadītāja
VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs”
Tālr. 29665001
E-pasts: vineta.sprugaine@lvrtc.lv

www.eparaksts.lv | www.lvrtc.lv
Seko LVRTC un eParaksts jaunumiem arī:
Facebook: www.facebook.com/LVRTC
Facebook: www.facebook.com/eParaksts
Twitter: @eParaksts un @LVRTC_TVtornis

Saistītās ziņas

test wysiwyg
02.05.2024.

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Pages - 0

Skatīt vairāk