Image

Pēdējās nedēļās Latvijas iedzīvotājus intensīvāk uzrunā viltus investīciju pakalpojumu sniedzēji. Lai neiekristu krāpnieku nagos, Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) aicina pirms sadarbības ar kādu finanšu pakalpojumu sniedzēju obligāti pārliecināties par tā tiesībām piedāvāt un sniegt finanšu pakalpojumus Latvijā.

Visbiežāk šajos gadījumos cilvēki uzrunāti pa tālruni vai tīmeklī ieraudzījuši vilinošu investīciju piedāvājumu un, nepārbaudot pakalpojuma sniedzēju, ieguldījuši līdzekļus, kurus pēc tam vairs nav varējuši atgūt. FKTK uzrauga tikai licencētus tirgus dalībniekus. Tikai darījumos ar licencētiem ieguldījumu piesaistītājiem klientu aizsargā valsts.

Informācija par licencētiem finanšu pakalpojumu sniedzējiem Latvijā ir pieejama FKTK tīmekļvietnē sadaļā Tirgus dalībnieki, kur norādīti reģistrētie un licencētie pakalpojumu sniedzēji no Latvijas un pakalpojumu sniedzēji no citām dalībvalstīm, kam atļauts sniegt pakalpojumus Latvijā. Gadījumā, ja Jūsu finanšu pakalpojumu sniedzējs nav atrodams FKTK tīmekļvietnē pastāv liela iespēja, ka uzdarbojas krāpnieki.

Iedzīvotājiem, kuri nav profesionāļi finanšu pakalpojumu jomā, bet vēlas veikt ieguldījumus, rekomendējam sadarboties ar pakalpojumu sniedzējiem, kas saņēmusi attiecīgu licenci vai darbības atļauju. Šādiem pakalpojumu sniedzējiem ir pienākums informēt par iespējamajiem riskiem un nodrošināt klienta riska profilam atbilstošu piedāvājumu.

FKTK tīmekļvietnes sadaļā Uzmanies! uzziniet, kā atpazīt nelicencētu pakalpojumu piedāvājumus un krāpšanas mēģinājumus, kā pasargāt sevi un kā rīkoties, ja esat kļuvis par krāpnieku upuri.

Ja jums ir nodarīti zaudējumi vai pastāv aizdomas par krāpšanu, aicinām vērsties Valsts policijā ar iesniegumu.

Finanšu nozares asociācijas tīmekļvietnē atrodami dati par krāpšanas gadījumiem četrās lielākajās Latvijā strādājošās bankās.

Saistītās ziņas

test wysiwyg
02.05.2024.

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Pages - 0

Skatīt vairāk