Unsplash

Eiropas Centrālā banka (ECB) veikusi bankas Citadele aktīvu kvalitātes novērtējumu (AQR). ECB pārbaudes rezultāti apstiprina Citadeles noturību, stabilo aktīvu kvalitāti, kapitalizāciju un risku pārraudzību. 

Saskaņā ar pašreizējo praksi visām bankām, kuras tiek pakļautas ECB tiešai uzraudzībai, tiek veikta AQR un stresa testēšana (banka Citadele pašlaik piedalās ECB ST 2023), un šo divu pārbaužu rezultāti tiek publicēti atsevišķi. Pārbaude tika veikta, izmantojot jaunāko aktīvu kvalitātes pārbaudes metodoloģiju un nosaka vai bankai ir jāpastiprina sava kapitāla bāze.

Kopējā kapitāla rādītājs (CET1) pēc pārbaudes ir 16,03 % (pirms pārbaudes 16,31 %) Bankas CET1 rādītājs ir būtiskākais bankas finanšu stabilitātes rādītājs.

“Tiešā uzraudzība no ECB puses un tās veiktie novērtējumi Citadelei un tās klientiem nozīmē papildus stabilitāti šajā izaicinošajā laikā. Labs kapitāla kvalitātes novērtējums parāda bankas kredītportfeļa veselību, kas ir īpaši svarīgi ekonomikas satricinājumu laikā. Pateicoties pozitīvajam vērtējumam, mēs varēsim turpināt izmantot savu spēcīgo finansiālo stāvokli mūsu klientu labā,” uzsver Johans Akerbloms (Johan Åkerblom), bankas Citadele valdes priekšsēdētājs.  

ECB publicēja aktīvu kvalitātes pārbaudes rezultātus 31. martā, un tie ir pieejami šeit.

Par Citadeles Grupu

Citadeles misija ir modernizēt finanšu nozari un sniegt privātpersonām un uzņēmējiem visā Baltijā vairāk iespēju. Citadelei Baltijā 2022. gadā bija 368 000 aktīvo klientu, jaunos aizdevumos izsniegti 646 miljoni eiro, kopējam kredītportfelim sasniedzot 2.9 miljardus, un depozītu apjoms veidoja 3.7 miljardus eiro.

Līdztekus klasiskajiem bankas pakalpojumiem banka Citadele saviem klientiem piedāvā virkni jaunākās paaudzes finanšu tehnoloģijās bāzētu pakalpojumu, piemēram, mūsdienīgu lietotni, bezkontakta norēķinus un zibmaksājumus. Citadele pirmā Baltijā privātpersonām sāka piedāvāt iespēju atvērt kontu ar selfiju, maksāt ar gredzenu un veikt pārskaitījumus uz mobilā tālruņa numuriem. Savukārt uzņēmumi aktīvi izmanto iespēju ne vien atvērt kontu attālināti un pieteikties finansējumam sava biznesa attīstībai, bet arī pieņemt maksājumus ar Citadele Phone POS lietotni un universālo e-komercijas risinājumu Klix.

Banka Citadele ir Grupas mātes uzņēmums Latvijā, un tās meitas uzņēmumi un filiāles darbojas Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

Papildu informācija:
Līga Ratniece
Korporatīvās komunikācijas vadītāja
AS “Citadele banka”
Tālr. 28378366
E-pasts: Liga.Ratniece@citadele.lv
www.citadele.lv

Saistītās ziņas

test wysiwyg
02.05.2024.

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Pages - 0

Skatīt vairāk