Image

Luminor banka piešķīrusi faktoringa limitu 500 000 eiro apmērā piena pārstrādes uzņēmumam “Limbažu siers”. Kā nodrošinājums šim aizdevumam ir arī Altum eksporta kredīta garantija, kas pirmo reizi tiek izmantota faktoringa sadarbībā.

“Limbažu siers” ir uzņēmums, kas, iepērkot pienu no vietējiem zemniekiem, ražo dažādus piena produktus, bet tā galvenais produkts ir cietais siers. Tas tiek ražots pēc īpašas receptūras, un 70% saražotās produkcijas tiek eksportēta uz Itāliju. Lai varētu turpināt produktu eksportu un pārdošanu vienam no galvenajiem klientiem, tika piesaistīta Altum eksporta garantija.

“Esam gatavi pielāgoties dažādām situācijām un klientu vajadzībām, meklējot individuālus un, ja nepieciešams, jaunus risinājumus – kā šis darījums. Pirmo reizi faktoringa sadarbībā piesaistām Altum eksporta garantiju, lai uzņēmumam “Limbažu siers” varētu piešķirt nepieciešamo finansējumu un tas varētu veiksmīgi turpināt savas produkcijas eksportu. Šis ir jauns nodrošinājuma veids, kas dod iespēju klientam sūtīt savas preces arī pircējiem, kuriem pēc risku izvērtēšanas nevar piesaistīt apdrošinātāju sniegtos limitus. Šo garantijas veidu turpmāk plānojam piedāvāt arī citiem klientiem,”

 – stāsta Ilze Zoltnere, Luminor Korporatīvā departamenta vadītāja.

““Limbažu siers” ir labs piemērs tam, kā uzņēmums pielāgojas jaunajiem apstākļiem, kad vīrusa izraisītās krīzes dēļ pircējs maina sadarbības nosacījumus un arī kopumā riski eksporta tirgos pieaug. Piesaistot ALTUM eksporta garantiju kā drošības spilvenu, uzņēmums ne tikai saglabā savus eksporta partnerus un spēj piesaistīt faktoringu pēcapmaksas finansēšanai, bet arī saglabā konkurētspēju un pasargā sevi no naudas pazaudēšanas riska pircēja maksātnespējas gadījumā,” Evija Zaķe, ALTUM atbalsta eksportam virziena vadītāja.

“Limbažu siers” valdes priekšsēdētājs Igors Aleksejevs stāsta:

“Mūsu lielākais eksporta tirgus ir Itālija, kas daudz cieta Covid-19 pandēmijas dēļ. Bijām ļoti grūtas izvēles priekšā, no vienas puses mūsu lielākie partneri Itālijā lūdza pagarināt apmaksas termiņus, bet no otras – nevēlējāmies tā dēļ kavēt maksājumus saviem partneriem Latvijā – vietējiem piensaimniekiem, kurus arī ietekmēja ekonomiskā situācija. Apdrošinātāji nevarēja nodrošināt nepieciešamos limitu apmērus, tāpēc vērsāmies pie savas bankas – Luminor, kas kopā ar Altum atrada situācijas risinājumu finansējuma piešķiršanai. Šis ir ļoti veiksmīgs trīspusējas sadarbības piemērs starp vietējo ražotāju, banku un valsti, kas galarezultātā stiprina mūsu valsts ekonomiku. Šobrīd ir kritiski svarīgi nodrošināt, lai mūsu valsts eksporta apjomi saglabātos, tāpēc vēlos iedrošināt arī citus uzņēmējus vērsties pie savas bankas un Altum, lai rastu risinājumus arī šķietami sarežģītās situācijās.”

Par Luminor

Luminor ir trešais lielākais finanšu pakalpojumu sniedzējs Baltijas valstīs ar 924 000 klientu un ap 2 500 darbinieku, kā arī 16% tirgus daļu noguldījumos un 18% tirgus daļu kreditēšanā 2020. gada 31. martā. Luminor pašu kapitāls sastāda 1.6 miljardus eiro, pirmā līmeņa pamata kapitāla rādītājam (CET1) sasniedzot 20,5%.

Par “Limbažu sieru”

Piena pārstrādes uzņēmums “Limbažu siers” nodarbojas ar siera un citu piena produktu ražošanu, aptuveni 70% no produkcijas eksportējot uz Eiropas Savienības un trešajām valstīm. Uzņēmuma peļņa 2019. gadā pieauga par 82%, salīdzinot ar gadu iepriekš, un sasniedza 232,8 tūkstošus eiro.

Saistītās ziņas

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Pages - 0

Skatīt vairāk