Image

Ražošanas uzņēmums “ISP Optics Latvia” vienojies ar Swedbank par ieguldījumiem jaunu ražošanas iekārtu iegādē vairāk nekā 438 tūkstošu eiro vērtībā. Jaunās iekārtas ļaus uzņēmumam paplašināt darbību optisko lēcu ražošanā, nodrošinot uzlabotas pārklājumu tehnoloģijas, kā arī mazinās ražošanas negatīvo ietekmi uz vidi.

Kā uzsver uzņēmuma vadītājs Ēriks Bediķis: “Swedbank kā finanšu iestādi aizdevuma saņemšanai izvēlējāmies ne tikai saņemtā finansiāli izdevīgākā piedāvājuma dēļ, bet arī tāpēc, ka augstu novērtējam ilgstošo sadarbību ar banku, speciālistu atsaucību, operativitāti dažādu ikdienas jautājumi atrisināšanā, gatavību piedāvāt arvien jaunus, izdevīgus risinājumus jaunu iekārtu iegādes finansēšanā un naudas plūsmas uzlabošanā. Saistībā ar plānoto ražošanas kapacitātes palielināšanu, aktīvu iegāde plānota arī nākošajā finanšu gadā, tāpēc uzņēmumam ir būtiska sadarbība ar Swedbank kā stabilu un uzticamu finanšu partneri”.

Uzņēmums “ISP Optics Latvia” ir vienīgais Baltijā ar unikālu optisko komponenšu ražošanas pieredzi un zināšanām, kas saviem klientiem piedāvā plašu, pēc klienta individuāliem pasūtījumiem izgatavotu, infrasarkanās optikas klāstu rūpniecības, aizsardzības, telekomunikāciju, testēšanas un mērīšanas, medicīnas, kā arī kosmosa nozarēs. Latvijā top optiskās komponentes kosmosa tehnoloģijām, tajā skaitā satelītu ražošanai, kas izmantotas Marsa roveru (Curiosity Mars Rovers, www.nasa.gov) vajadzībām, kā arī citās kosmosa misijās.

Līdz ar jauno pārklājumu iekārtu iegādi būs iespējams ne tikai palielināt ražošanas jaudas, bet arī nodrošināt daudzveidīgāku pārklājumu produkcijas klāstu, kas nozīmē nesūtīt produkciju pēcapstrādei uz ASV vai Ķīnu, bet visu paveikt tepat Latvijā. Lēcu pēcapstrāde uz vietas samazinās arī ražošanas procesa ietekmi uz apkārtējo vidi, kā arī netieši palīdzēs samazināt starptautiskās aviācijas radīto izmešu daudzumu. Savukārt pēcapstrādes procesā ietaupītos līdzekļus uzņēmums varēs novirzīt tālākai attīstībai. Tā kā viss ražošanas process tiks paveikts Latvijā, paredzams, ka tas sekmēs arī pasūtījumu apjoma pieaugumu, jo nodrošinās saražotās produkcijas pilnīgu atbilstību Eiropas Savienības kvalitātes prasībām.

Swedbank Mazo un vidējo uzņēmumu apkalpošanas daļas vadītājs Jānis Zaļums norāda: “”ISP Optics Latvia” ir izcils piemērs kā Latvijas zinātne spēj radīt globāla pieprasījuma preces, kuru pielietojumam robežas ir ārpus šīs planētas. Līdz šim uzņēmums savu attīstību finansējis ar mātes uzņēmuma gādību. Šobrīd esam gandarīti kļūt par “ISP Optics Latvia” finanšu partneri, kas ar savu atbalstu veicina ne tikai paša uzņēmuma izaugsmi, bet arī dod pienesumu tautsaimniecībai caur ļoti augstas pievienotās vērtības produktu attīstību. Būtiski uzsvērt, ka jaunā iekārta atbalsta ne tikai uzņēmuma ilgtspējas attīstības centienus, samazinot loģistikas ciklus produktu apstrādei ASV vai Ķīnā, bet arī sekmē pilnu ražošanas ciklu tepat uz vietas”.

SIA “ISP Optics Latvia” Latvijā darbojas jau 32 gadus un tā īpašnieks ir ASV reģistrēts uzņēmums “ISP Optics Corporation”, kam pieder 100% uzņēmuma pamatkapitāla. Mātes uzņēmuma 100% daļas pieder ASV reģistrētai publiskajai akciju sabiedrībai “LightPath Technologies Inc.”. 85% no saražotās produkcijas uzņēmums eksportē. Lielākie eksporta tirgi ir ASV, Vācija, Izraēla, Grieķija, Apvienotā Karaliste, Francija, Somija un Lietuva. Latvijā uzņēmums šobrīd nodarbina 100 darbiniekus. Neto apgrozījums iepriekšējā finanšu gadā pārsniedza 13 miljonus eiro, kas bija par 25% vairāk nekā 2021. finanšu gadā.

Papildu informācija:
Jānis Krops
Swedbank mediju attiecību vadītājs
Tālr.: 67444560, 26880381
janis.krops@swedbank.lv

Saistītās ziņas

test wysiwyg
02.05.2024.

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Pages - 0

Skatīt vairāk