Image

Lai gan AS “PrivatBank” šā gada otrajā ceturksnī COVID-19 izplatības dēļ īstenoja piesardzīgu kreditēšanas politiku, banka spēja saglabāt kredītportfeli 55,5 miljonu eiro apmērā. 86% no bankas kopējā kredītportfeļa veido Latvijas Republikas rezidentu  aizdevumi, no kuriem 47% bija uzņēmumiem izsniegtie aizdevumi, bet 53% ­– privātpersonām izsniegtie aizdevumi.

“COVID-19 izplatība būtiski ietekmēja bankas darbību šā gada otrajā ceturksnī. Īsā laika posmā mēs spējām sekmīgi pārveidot bankas darbību, lai nodrošinātu pakalpojumu nepārtrauktību. Gan bankas filiālēs, gan centrālajā birojā ieviesām visus nepieciešamos epidemioloģiskās drošības pasākumus, lai darba vide būtu droša gan mūsu klientiem, gan darbiniekiem. Tāpat strādājām pie atbalsta pasākumiem, lai palīdzētu tiem klientiem, kas nonākuši īslaicīgās finansiālās grūtībās,”

 – skaidro AS “PrivatBank” valdes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāja Inga Rumba.

AS “PrivatBank” kopējo aktīvu vērtība 2020. gada pirmajā pusgadā bija 176,2 miljoni eiro. Procentu ienākumi palielinājās par 16% salīdzinājumā ar šo pašu periodu pirms gada, sastādot 2,37 miljonus eiro. Uzkrājumi samazinājās par 540 tūkstošiem eiro.

“Šā gada jūnijā noslēdzām darbu pie jaunas, starptautiski atzītas IT sistēmas ieviešanas, kas mums sniegs iespēju pielāgot pakalpojumus jaunās, uz klientu kreditēšanas vajadzībām vērstās bankas stratēģijas realizācijai. Vēlos izteikt atzinību bankas darbiniekiem, kuri spēja nodrošināt jaunās IT sistēmas ieviešanu, strādājot attālināti COVID-19 noteikto ierobežojumu dēļ. Tā mūsu bankai ir unikāla pieredze,”

 – skaidro Inga Rumba.

Neskatoties uz to, ka šā gada pirmajā pusgadā banka strādāja ar 2,8 miljonu eiro zaudējumiem, AS “PrivatBank” turpināja saglabāt augstus likviditātes seguma un kapitāla pietiekamības rādītājus. AS “PrivatBank” likviditātes seguma rādītājs 2020. gada pirmajā pusgadā sasniedza 1187,98%, kas ir būtiski augstāks par minimālo nepieciešamo likviditātes seguma rādītāju 100% apmērā. Savukārt bankas kapitāla pietiekamības rādītājs sasniedza 18,61%, kas ievērojami pārsniedz minimālās kapitāla pietiekamības prasības.

Papildu informācija:

Jūlija Zeile

PrivatBank mārketinga un komunikācijas

departamenta vadītāja

julija_zeile@privatbank.lv | +37126471277

Saistītās ziņas

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Pages - 0

Skatīt vairāk