Image

Šī gada pirmajos desmit mēnešos Latvijā sarukuši privātpersonu veiktie auto pirkumi līzingā – kritumu piedzīvojis gan jaunu, gan lietotu auto segments, savukārt juridisko personu pirkumos reģistrēts 11,2 % kāpums, kas jaunu auto līzinga tirgus kopējo pirkumu skaitu padara ar augšupejošu tendenci, ja salīdzina ar šo pašu laika periodu pērn, liecina Citadele Leasing apkopotā informācija.

Noslēdzoties 2022. gada oktobra mēnesim, Latvijā līzingā iegādāto auto skaits attiecībā pret aizvadītā gada pirmajiem desmit mēnešiem ir kāpis par 5,6 %. Pozitīvā dinamika reģistrēta, pateicoties augošajai interesei no juridisko personu puses – uzņēmēji iegādājušies par 11,2 % vairāk auto nekā pērn.

Ekonomiskās situācijas dēļ privātpersonu segmentā manāms pieprasījuma kritums – pirkumu samazinājums līzingā jauniem auto reģistrēts 3 %, savukārt lietotām automašīnām pat 12,8 % apmērā, ja salīdzina ar šo paša laika periodu pirms gada.

“Šī gada pirmajos desmit mēnešos privātpersonas visbiežāk līzingā iegādājušās piecus gadus vecu auto, kamēr pirms gada vairums izvēļu bijuši par labu četrus gadus vecām mašīnām. Kopējās tirgus tendences liecina, ka iedzīvotāji joprojām biežāk izvēlas mazlietotus, kamēr juridiskas personas izmanto iespēju iegādāties jaunus auto. Ievērojamākais pieaugums vērojams tieši auto nomas un auto koplietošanas uzņēmumu segmentā sastādot 30 % pieaugumu pret 2021. gada attiecīgo periodu,”

saka Pēteris Plaudis, Citadele Leasing vadītājs Latvijā.

Izvēloties jaunu auto līzingā, populārākā izvēle Latvijā privātpersonām ir Škoda,  uzņēmumiem – Toyota. Iecienītāko zīmolu trijniekā privātpersonām atrodas arī Toyota un VW, juridiskām personām, attiecīgi, VW un Škoda, no populārāko zīmolu “Top 3” Latvijā izstumjot Renault automašīnas.

Lietoto automobiļu izvēlē iedzīvotāji visbiežāk līzingā pērk BMW auto, kam seko VW un Toyota automašīnas.

Par Citadele Leasing 

Citadele Leasing ir Citadele grupas uzņēmums ar filiālēm Igaunijā un Lietuvā, kas Baltijas privātpersonām un uzņēmumiem piedāvā pilnu līzinga pakalpojuma klāstu, kā arī ilggadējās nozares zināšanas, labākos profesionāļus, izcilo klientu servisu un mūsdienīgākos digitālos risinājumus.

Papildu informācija:
Kristīne Mennika
Korporatīvās komunikācijas vadītāja
AS “Citadele banka”
Tālr. 26528533
E-pasts: Kristine.Mennika@citadele.lv
www.citadele.lv

Saistītās ziņas

test wysiwyg
02.05.2024.

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Pages - 0

Skatīt vairāk