Traumu skaits brīvdienās, jo īpaši garajās brīvdienās, nereti ir lielāks nekā darbadienās, liecina SEB Life and Pension Baltic SE atlīdzību statistika. Kopumā atlīdzību statistikā dominē sadzīviska rakstura traumas, un viena no traumatiskākajām nodarbēm, saskaņā ar atlīdzību datiem, ir vienkārši iešana. Ne tikai ziemā, kad ietves ir apledojušas un aizputinātas, bet arī citos gadalaikos.

Bieži traumas tiek gūtas paklūpot pret apmalēm, iekāpjot nepamanītā bedrē, paslīdot mitrā zālienā vai vienkārši, samisējoties solim. Arī mājās traumu iemesls nereti ir tieši paklupšana vai paslīdēšana.

Kopumā 2022. gadā SEB Life and Pension Baltic SE apdrošināšanas atlīdzībās saviem klientiem izmaksāja vairāk nekā 1,4 miljonus eiro. Pērn izplatītākais atlīdzības izmaksu iemesls bija vieglās traumas. Visbiežāk traumas gūtas nokrītot, un izplatītākais traumu gūšanas laiks bija vasara un agrs rudens – laikā no jūlija līdz oktobrim.

Pērn traumu skaits atgriezās pirms pandēmijas līmenī, stāsta SEB Life and Pension Baltic SE valdes locekle Kristīne Lomanovska:

‘’Laikā, kad pasaulē plosījās Covid-19 pandēmija, traumu atlīdzību skaits būtiski saruka – novērojām mājsēdes efektu. Atsevišķi traumu veidi gan pieauga, piemēram, traumas, kas gūtas, veicot uzkopšanas vai labiekārtošanas darbus mājā, bet kopumā traumu bija salīdzinoši ļoti maz. Pērn traumu skaits atgriezies 2019. gada līmenī. Atlīdzību pastiprinātu izmaksu laikā no jūlija līdz oktobrim, var skaidrot ar silto laiku un vēlmi vairāk laika pavadīt ārpus mājas, īpaši ņemot vērā to, ka pagājušā gada vasara bija pirmā kopš Covid-19 pandēmijas sākuma, kurā nebija būtisku ierobežojumu, un to tad arī izjutām atlīdzības pieteikumos.’’

Otrs biežākais atlīdzības izmaksu iemesls 2022. gadā bija pārejoša darba nespēja, kur izteikti dominē tādi cēloņi kā traumas, mugurkaula un locītavu saslimšanas. Savukārt trešais izplatītākas atlīdzības izmaksu iemesls bija nāves gadījumi. Kopsummā vislielākais apjoms izmaksāts kredītmaksājumu apdrošināšanas nāves gadījumu atlīdzībās, kā arī personīgās apdrošināšanas vieglo traumu atlīdzībās.

Savukārt atlīdzību statistika par kritiskajām saslimšanām rāda, ka visbiežāk atlīdzības tiek izmaksātas audzēju un sirds un asinsvadu saslimšanu dēļ.

“Šie dati sasaucas arī ar Slimību profilakses un kontroles centra datiem par izplatītākajām saslimšanām Latvijā, kur jau daudzus gadus redzam audzēju, kā arī sirds un asinsvadu sistēmas saslimšanu dominanci. Mūsu atlīdzību statiska rāda, ka nospiedošs vairākums kritiskās saslimšanas atlīdzību tiek izmaksātas krūts audzēju dēļ,” noslēdz Kristīne Lomanovska.

Papildu informācijai:
Jeļena Novaka, SEB bankas privātpersonu komunikācijas vadītāja – tālr. 29401327, jelena.novaka@seb.lv
Vairāk par SEB grupu Latvijā:
Twitter/SEB_Latvia, Facebook/SEB.Latvia, YouTube/SEBlatvia, LinkedIn/Seb-banka-latvia
www.seb.lv
SEB grupa ir vadošā finanšu pakalpojumu sniedzēja Ziemeļeiropā. Kā banka ciešām un ilgtermiņa attiecībām, SEB Zviedrijā un Baltijā piedāvā finanšu konsultācijas un plašu finanšu pakalpojumu klāstu. Dānijā, Somijā, Norvēģijā un Vācijā SEB darbības galvenā prioritāte ir korporatīvo un investīciju bankas pakalpojumu sniegšana uzņēmumiem un institucionālajiem klientiem. SEB grupas darbību starptautiskā līmenī apliecina pārstāvniecība 20 pasaules valstīs Uz 2022. gada 31. decembri SEB grupas kopējie aktīvi veido 3 533 miljardus Zviedrijas kronu, kopējie aktīvi pārvaldīšanā – 2 123 miljardi Zviedrijas kronu. SEB grupā strādā 16 000 darbinieku. Vairāk par SEB grupu: www.sebgroup.com.

Saistītās ziņas

test wysiwyg
02.05.2024.

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Pages - 0

Skatīt vairāk