Image

Turpinot atbalstīt uzņēmumu ilgtspējīgas attīstības projektus, SEB banka piešķīrusi finansējumu vairāk nekā 2,1 miljonu eiro apmērā Salacgrīvas ostas pārvaldei. Piešķirtais aizdevums paredzēts Salacgrīvas ostas zvejas kuģu piestātnes Nr. 2 pārbūvei. Šobrīd jau ir uzsākti projektēšanas darbi.

Šis ir jau piektais projekts, kas tiks īstenots ar SEB bankas atbalstu –  iepriekš finansēta piestātnes rekonstrukcija, jahtotāju servisa ēkas būvniecība un ostas aprīkojums. Zīmīgi, ka jahtotāju servisa ēka “Bura” konkursa “Gada labākā būve Latvijā 2020” nominācijā “Koka būve” ieguvusi trešo godalgu un laureāta godu. Savukārt Salacgrīvas jahtu osta tagad iekļauta kopējā Baltijas jūras jahtu ostu tīkla katalogā.

SEB bankas valdes loceklis Arnis Škapars:

“Turpinām būt aktīvi dažādu nozaru un dažāda lieluma biznesa projektu finansēšanā, ja vien redzam biznesa modeļa dzīvotspēju un ilgtspējīgas attīstības potenciālu. Ostām ir būtiska nozīme loģistikas ķēdē, un tieši mazajām ostām ir potenciāls sekmēt reģionu attīstību, veicināt uzņēmējdarbību un radīt jaunas darba vietas. Salacgrīvas osta ir mūsu ilgtermiņa sadarbības partneris, un ir gandarījums redzēt investīciju atdevi un izaugsmi.”

     

Salacgrīvas ostas pārvaldnieks Ivo Īstenais:

“Salacgrīvas ostai ir būtiska nozīme reģionālajā uzņēmējdarbībā, un tā ir aktīvs kravu loģistikas centrs Ziemeļvidzemē. Pēc kravu apgrozījuma tā ir trešā lielākā starp Latvijas mazajām ostām. Sadarbībā ar SEB banku kopš 2015. gada esam veikuši būtiskas investīcijas ostā, sakārtojot ostas hidrotehnikas būves un attīstot pakalpojumu kvalitāti. Investīcijas ostā ir devušas iespēju paplašināt tās klientu loku, piesaistīt jaunas kravas, kā arī iesaisties jahtu tūrisma aktivitātēs, rīkojot regates un uzņemot burātājus.”

Šogad deviņos mēnešos Salacgrīvas ostā pārkrauts 310 tūkstoši tonnas kravu, kas ir par 50% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn. Ostā tiek pārkrautas dažāda veida kravas – kokmateriāli, šķelda, kūdra, šķembas, celtniecības materiāli un zivis. Salacgrīvas osta nodrošina kravu importu un eksportu uz Somiju, Zviedriju, Norvēģiju, Dāniju, Poliju, Vāciju, Holandi, Lielbritāniju un Portugāli.

Papildu informācijai:
Jeļena Novaka, SEB bankas privātpersonu komunikācijas vadītāja – 29401327, jelena.novaka@seb.lv
Vairāk par SEB grupu Latvijā:
Twitter/SEB_Latvia, Facebook/SEB.Latvia un Skype/SEB_Latvija, YouTube/SEBlatvia
www.seb.lv
SEB grupa ir vadošā finanšu pakalpojumu sniedzēja Ziemeļeiropā. Kā banka ciešām un ilgtermiņa attiecībām, SEB Zviedrijā un Baltijā piedāvā finanšu konsultācijas un plašu finanšu pakalpojumu klāstu. Dānijā, Somijā, Norvēģijā un Vācijā SEB darbības galvenā prioritāte ir korporatīvo un investīciju bankas pakalpojumu sniegšana uzņēmumiem un institucionālajiem klientiem. SEB grupas darbību starptautiskā līmenī apliecina pārstāvniecība 20 pasaules valstīs. Uz 2021. gada 30. septembri SEB grupas kopējie aktīvi veido 3 585 miljardus Zviedrijas kronu, kopējie aktīvi pārvaldīšanā – 2 422 miljardi Zviedrijas kronu. SEB grupā strādā 15 500 darbinieku. Vairāk par SEB grupu: www.sebgroup.com.

Saistītās ziņas

test wysiwyg
02.05.2024.

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Pages - 0

Skatīt vairāk