Image

2021.gada novembrī SEB banka visās trīs Baltijas valstīs uzsāka Skolu vēstnešu programmu, uzaicinot vairāk nekā 100 skolēnus no dažādām pilsētām piedalīties apmācībās, lai kļūtu par finanšu pratības ekspertiem. Janvārī, beidzoties pirmajam apmācības posmam, jaunieši uzsākuši vadīt finanšu pratības lekcijas savās skolās. Šobrīd jau ir novadītas ap 250 lekciju, ko noklausījās vairāk nekā 3500 skolēnu.

“Kopumā programmai pieteicās vairāk nekā divsimt 10. un 11. klašu skolēnu visā Baltijā. Pēc atlases šobrīd apmācības iziet vairāk nekā 100 skolēni, no kuriem 29 – Latvijā. Apmācību programmā paredzēts, ka sākumā skolēniem tiek lasītas lekcijas kas vairāk saistītas ar prasmēm uzstāties publiski un veidot digitālo saturu, karjeras iespējām bankā un dizaina domāšanu. Bet sākot ar janvāri jaunieši reizi mēnesī noklausās lekciju, kas saistīta ar kādu finanšu pratības aspektu, un tālāk to pasu stāstu prezentē savās skolās. Mēs uzskatām, ka skolēni paši labāk spēs nodot zināšanas saviem vienaudžiem, jo viņi vienkāršos zināšanas un runās valodā, ko citi skolēni var viegli saprast. Un mēs ticam, ka šī iniciatīva palīdzēs celt jauniešu zināšanu līmeni,”

skaidro SEB Skolu vēstnešu programmas vadītāja Latvijā Ance Āboliņa.

Trīs mēnešu laikā skolu vēstneši Baltijā jau novadījuši ap 250 lekciju savās skolās, ko noklausījās vairāk nekā 3500 viņu vienaudži. Jau novadītās lekcijas par finanšu pratības ābeci, naudas plānošanu un nevajadzīgu lietu pirkšanu, kredītiem un uzkrājumiem, investīcijām un ilgtspēju. Aprīlī paredzēta pēdējā lekcija par kiberdrošību, ar kuru šī gada programmas dalībnieki arī noslēgs savas uzstāšanas skolās. Savukārt mācību gada beigās dalībniekiem paredzēts svinīgs programmas noslēguma pasākums.

“Es pieteicos šai programmai tieši iespējas vadīt lekcijas citiem dēļ. Sākumā, protams, bija bailes, vai vispār klausīsies to, ko es stāstīšu. Toties pēc pirmās novadītās lekcijas bija pacilātības sajūta – tas, ka kursa biedri nāca klāt un jautāja, kad būs nākamā lekcija, emocijām lika kāpt pāri malām. Ar katru lekciju palieku arvien drosmīgāka – tas ir stimuls iet tālāk un darīt vēl vairāk. Un ja tagad man kāds jautā, vai ir jēga pieteikties programmai, es atbildu, ka noteikti! Iespēja redzēt un klausīties ekspertus, sazināties ar vienaudžiem visā Baltijā, strādāt ar tik profesionāliem un atsaucīgiem mentoriem – kur vēl var iegūt tādu pieredzi?!”

dalās ar iespaidiem viena no SEB finanšu pratības vēstnešiem, Rīgas Tirdzniecības profesionālās vidusskolas 1. kursa audzēkne Alise Oboleviča.

“Man SEB skolu vēstnešu programmas saturs liekas interesants un svarīgs mūsdienu jaunatnei. Skolā lekciju neesmu vadījusi, taču esmu sniegusi lekciju projekta “Future Heroes Lithuania” dalībniecēm (meitenes 14-17 gadu vecumā) – viņām prezentācijas ļoti patika, to nosauca par vērtīgu pamatu,”

papildina programmas dalībniece Tīna Rubeze no Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas.

“SEB Skolu vēstnešu programma, atklāti sakot, ir pavērusi acis, par to cik maz skolas veicinājušas skolēnos izpratni par finanšu pasauli, tās iespējām, riskiem un pakalpojumiem. Programma palīdzēja apgūt nepieciešamās zināšanas par finansēm, kas noderēs veidojot savu finansiālo labklājību gan tagad, gan nākotnē. Es redzu, ka draugi un klasesbiedri tagad sākuši vairāk pievērst uzmanību savas naudas lietošanai un ilgtspējīgai investēšanai. Esmu patiesi priecīgs, ka izvēlējos piedalīties šajā programmā. Nav šaubu, ka, ja man būtu iespēja, es to darītu vēlreiz,”

pārliecināts Artūrs Liepa no Rīgas Hanzas vidusskolas.

Skolu vēstnešu programma sākās novembrī un tā ilgs astoņus mēnešus. Tās laikā SEB banka apmāca izvēlētos skolēnus un vada lekcijas ne tikai par finanšu pratību, proti, budžeta pārvaldību un ieguldījumiem, kā arī ilgtspēju, bet arī par citām pamatprasmēm, piemēram, publisko uzstāšanos un personīgā zīmola veidošanu, produktu un pakalpojumu izstrādi, un citām ar banku darbību saistītām tēmām. Programmas laikā jauniešus atbalsta mentori no SEB  bankas, kuri dalās ar jauniešiem savās zināšanās un pieredzē. Visi izvēlētie skolēni darbojas virtuālā Baltijas komandā, līdz ar ko jauniešiem arī ir iespēja iepazīt vienaudžus no kaimiņvalstīm.

 

Papildu informācijai:
Jeļena Novaka, SEB bankas privātpersonu komunikācijas vadītāja – 29401327, jelena.novaka@seb.lv
Vairāk par SEB grupu Latvijā:
Twitter/SEB_Latvia, Facebook/SEB.Latvia un Skype/SEB_Latvija, YouTube/SEBlatvia
www.seb.lv
SEB grupa ir vadošā finanšu pakalpojumu sniedzēja Ziemeļeiropā. Kā banka ciešām un ilgtermiņa attiecībām, SEB Zviedrijā un Baltijā piedāvā finanšu konsultācijas un plašu finanšu pakalpojumu klāstu. Dānijā, Somijā, Norvēģijā un Vācijā SEB darbības galvenā prioritāte ir korporatīvo un investīciju bankas pakalpojumu sniegšana uzņēmumiem un institucionālajiem klientiem. SEB grupas darbību starptautiskā līmenī apliecina pārstāvniecība 20 pasaules valstīs. Uz 2021. gada 31. decembri SEB grupas kopējie aktīvi veido 3 304  miljardus Zviedrijas kronu, kopējie aktīvi pārvaldīšanā – 2 682 miljardi Zviedrijas kronu.  SEB grupā strādā 15 500 darbinieku. Vairāk par SEB grupu: www.sebgroup.com.

 

Saistītās ziņas

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Pages - 0

Skatīt vairāk