Image

Jau piekto gadu Finanšu nozaru asociācija (Asociācija) aicina 7.-9.klases reģistrēties Eiropas Banku Federācijas (EBF) “European Money Quiz” viktorīnai ar mērķi pārbaudīt zināšanas finansēs, matemātikā, kiberdrošībā un 2. maijā plkst. 11.00 tiešsaistē piedalīties nacionālajā finālā, lai sacenstos / mērotos spēkiem par iespēju piedalīties viktorīnā Eiropas līmenī.

  • Viktorīna palīdz skolēniem interaktīvā veidā apgūt un pilnveidot finanšu prasmes
  • Latvijas viktorīnas uzvarētāji tiks virzīti uz Eiropas mēroga fināla viktorīnu, kurā tiem būs iespēja cīnīties par uzvaru 27 Eiropas valstu konkurencē

Klases aicinātas līdz 1. maijam reģistrēties un gatavoties viktorīnai. Reģistrēt klasi dalībai nacionālajā “European Money Quiz” viktorīnā iespējams Asociācijas mājaslapā – https://ej.uz/EMQ2022 “European Money Quiz” viktorīna gan nacionālajā, gan Eiropas līmenī, līdzīgi kā iepriekšējā gadā, notiks attālināti tiešsaistē.

“Cilvēki arvien aktīvāk izmanto digitālos pakalpojumus un saziņas veidus. Pāreja uz digitālo vidi notiek straujāk nekā aug iedzīvotāju prasmes tās drošai izmantošanai. Arī finanšu pakalpojumi jau vairākus gadus ir viegli izmantojami digitālajā vidē, kā arī nākotnes tendences rāda, ka digitalizācijas virziena attīstība gan banku, gan citiem pakalpojumiem tikai pieaugs. Tādēļ ir svarīgi radīt interesi un attīstīt savas prasmes finanšu pratībā,”

skaidro Asociācijas valdes priekšsēdētāja Sanita Bajāre.

2. maijā skolu klases tiešsaistē piedalīsies nacionālajā finālā, izmantojot bezmaksas platformu “Sli.do”. Klašu viktorīnas dalībniekiem, kuras Latvijas nacionālajā finālā iegūs pirmās trīs vietas, tiks sagatavotas īpašas balvas no viktorīnas atbalstītājiem: Swedbank, Luminor banka, Citadele banka un Signet Bank AS.

Savukārt nacionālā fināla uzvarētāju klasei būs jādeleģē divi skolēni no klases, kas 10. maijā piedalīsies ‘’European Money Quiz’’ Eiropas finālā, lai cīnītos par Eiropas čempionu titulu finanšu pratībā un EBF sarūpētajām balvām. Šogad Eiropas finālā tiks nodrošināts, ka finālistiem viktorīnas jautājumi būs pieejami visu 27 valstu dalībnieku nacionālajās valodās.

Par ‘’European Money Quiz’’ viktorīnu

“European Money Quiz” notiek kopš 2018. gada. Viktorīnā paredzēts piesaistīt simtiem tūkstošu bērnu no 27 Eiropas valstīm. Viktorīnas Eiropas finālu spēlē bezmaksas mācību platformā “Kahoot!”, un tā ietver jautājumus par finansēm, matemātiku, kiberdrošību.

Asociācija ir izveidojusi dažādas viktorīnas latviešu valodā “Kahoot!” platformā, lai palīdzētu skolēniem sagatavoties nacionālajam finālam, kuras pieejamas Asociācijas mājaslapā – https://financelatvia.323.lv/izglitiba-un-apmacibas/money-quiz/

Aicinām skolotājus arī ikdienas darbā izmantot viktorīnas, lai padarītu mācību procesu interaktīvu un aizraujošu.

 

Sagatavoja:
Armands Onzuls
Finanšu nozares asociācijas konsultants
armands.onzuls@financelatvia.eu; +371 28861674

Saistītās ziņas

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Pages - 0

Skatīt vairāk