Image

Četri nozīmīgākie nosacījumi tam, lai cilvēki atsāktu ceļot, ir epidemioloģiskās situācijas uzlabošanās, vakcīnas saņemšana, kā arī Covid-19 dēļ noteikto pašizolācijas prasību un ceļošanas ierobežojumu atcelšana, liecina Baltijas valstīs veiktais Swedbank pētījums[1]. Biežākie iemesli ceļojuma iecerēm ir atpūta vai ģimenes apciemošana, bet aptuveni 40% iedzīvotāju norādījuši, ka šogad pagaidām neplāno doties ceļojumā.

Visvairāk iedzīvotāju Latvijā (28%) un Lietuvā (33%) būtu gatavi doties ceļojumā tad, ja pēc atgriešanās nebūtu jāievēro pašizolācijas prasība (Igaunijā – 19%). Savukārt Igaunijā nozīmīgākais aspekts būtu epidemioloģiskās situācijas uzlabošanās galamērķa reģionā (23%), bet būtisks tas ir arī Latvijā (25%) un Lietuvā (21%). Divi citi nozīmīgi faktori ceļošanas atsākšanai ir valdības lēmums par ceļošanas ierobežojumu atcelšana (30% respondentu Lietuvā, 23% – Latvijā un 21% – Igaunijā) un vakcīnas saņemšana pret Covid-19 (27% Lietuvā; 18% gan Latvijā, gan Igaunijā).

Kā biežākais vēlamā ceļojuma mērķis visās Baltijas valstīs ir došanās atpūtas un izklaides braucienā (79% respondentu Igaunijā, 76% Lietuvā un 73% – Latvijā). Otrs nozīmīgākais mērķis ir ārvalstīs dzīvojošo ģimenes locekļu un draugu apciemojums (33% respondentu Latvijā; 30% – Igaunijā; 28% – Lietuvā). Trešais braucienu mērķis, ko minējuši 11% cilvēku Lietuvā un 13% Latvijā, un Igaunijā, ir ar darbu saistīti braucieni.

Domā arī par papildu aizsardzības veidiem

Visvairāk cilvēku, atbildot uz jautājumu par drošības pasākumu ievērošanu, ir minējuši, ka ievērotu attiecīgajā valstī noteiktos ierobežojumus (virs 70% visās valstīs). Aptuveni 45% cilvēku Baltijas valstīs dotos uz tādu reģionu, kur saslimstības rādītāji ir zemi, bet vairāk nekā puse aptaujāto būtu gatavi ceļojuma laikā nēsāt masku un ievērot distancēšanās prasību.

Iedzīvotāju aptauja atklāj, ka viens no drošības pasākumiem ir arī ceļojumu apdrošināšana, ko cilvēki gribētu izmantot, dodoties ārvalstu ceļojumā – to minējuši 42% respondentu Igaunijā, 33% – Latvijā un 22% – Lietuvā.

Swedbank apdrošināšana piedāvās Covid-19 risku segumu

Ņemot vērā, ka klientiem arī pašreizējos apstākļos var būt vajadzība doties uz ārvalstīm, no 6.maija Swedbank sāks piedāvāt ceļojumu apdrošināšanas aizsardzību arī pret Covid-19 riskiem. Tas nozīmē, ka iedzīvotājiem būs iespēja sevi pasargāt no tādiem riskiem kā, piemēram, ceļojumu atcelšana Covid-19 saslimšanas vai kontaktpersonas statusa dēļ vai medicīniskie izdevumi ārvalstīs Covid-19 dēļ. 

Lai arī epidemioloģiskā situācija vēl nebūt nav tāda, lai cilvēku mobilitāte atgrieztos kaut tuvu pirms-pandēmijas līmenim, tomēr redzam, ka daļai cilvēku šobrīd jau ir nodoms vai vajadzība ceļot, tostarp darba un ģimenes apsvērumu dēļ. Ievērojot pamat lokālās un starptautiskās prasības ceļotājiem, redzam iespēju atbalstīt klientus, ja viņiem tomēr ir jādodas ārpus valsts. Mūsu mērķis ir palīdzēt cilvēkiem ar papildu aizsardzību šajā nenoteiktajā laikā,”

– saka Privātpersonu apkalpošanas pārvaldes vadītājs Renārs Rūsis.

Aizsardzība pret Covid-19 būs bez papildu maksas. Tā būs iekļauta gan ceļojumu apdrošināšanas piedāvājumā internetbankā (kopā ar medicīniskās palīdzības un ceļojuma pārtraukšanas risku izvēli), gan privātpersonu un uzņēmumu kredītkaršu ceļojumu apdrošināšanas segumā. Priekšnosacījumi Covid-19 risku segumam ir ļoti vienkārši – jābūt izpildītam vismaz vienam: negatīvs Covid-19 tests 72 stundu laikā pirms ceļojuma vai apliecinājums, ka apdrošinātā persona izslimojusi Covid-19 pēdējā pusgada laikā un ir atveseļojusies, vai apliecinājums/sertifikāts par pilnu vakcinācijas kursu. Vairāk informācijas par risku segumu un nosacījumiem šeit.

RUS: Опрос Swedbank: большинство жителей стран Балтии готовы путешествовать, если это будет безопасно

Papildu informācijai:
Jānis Krops
Swedbank Mediju attiecību vadītājs
Tālr.: 67444560, 26880381
janis.krops@swedbank.lv

 Par Swedbank apdrošināšanu

Swedbank piedāvā apdrošināšanas pakalpojumus, kurus nodrošina Swedbank P&C Insurance AS un Swedbank Life Insurance SE. Apdrošināšanas pakalpojumu klāsts aptver obligāto sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības (OCTA) apdrošināšanu, brīvprātīgo auto apdrošināšanu (KASKO), mājokļa apdrošināšanu, ceļojuma apdrošināšanu, kā arī dzīvības apdrošināšanu, dzīvības apdrošināšana kredītsaistību segšanai un citus apdrošināšanas pakalpojumus. Swedbank apdrošināšanas pakalpojumi ir pieejami Swedbank internetbankā, kā arī Swedbank filiālēs visā Latvijā.

[1] Pēc Swedbank pasūtīja Baltijas valstu iedzīvotāju aptauja veikta sadarbībā ar SKDS šī gada martā, aptaujājot 1000 respondentu katrā no valstīm vecumā no 18 līdz 75 gadiem.

 

Saistītās ziņas

test wysiwyg
02.05.2024.

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Pages - 0

Skatīt vairāk