Image

2022. gada 1. ceturksnī Swedbank mazajiem uzņēmumiem (ar apgrozījumu līdz 2 miljoniem eiro gadā) izsniegtais finansējuma apmērs pārsniedz 14 miljonus eiro. Tas ir par 40% vairāk nekā pērn šajā pašā laika periodā. Izsniegto summu apjoms ir pieaudzis gan finansējumam apgrozāmajiem līdzekļiem un nelielām investīciju vajadzībām, gan līzingam (automašīnām, lauksaimniecības tehnikai u.c.).

Kā skaidro Swedbank Uzņēmumu finansēšanas atbalsta daļas vadītājs Jānis Paiders,

“Šāds pieaugums skaidrojams ar to, ka iepriekšējos divos gados COVID-19 dēļ daudzi uzņēmēji izvēlējās nogaidīt ar lēmumiem par jaunām investīcijām vai jaunu tirgu apgūšanu. Šajā ziņā mūsu uzņēmēji ir bijuši piesardzīgāk nekā kaimiņi – lietuvieši un igauņi COVID-19 laikā aktīvāk turpināja investēt savā attīstībā. Par to liecina finansējuma pieteikumu apmērs, kas Lietuvā un Igaunijā nesamazinājās tā, kā Latvijā.”

Līzinga darījumu jomā novērots, ka izsniegtās summas apmēra pieaugums (+54%) pārsniedzis līgumu skaita pieaugumu (+31%). Tas skaidrojams ar cenu pieaugumu finansētajam mērķim. Piegāžu ķēžu kavēšanās un rezerves daļu vai izejvielu deficīta rezultātā ir pieaugušas cenas jaunām un lietotām automašīnām, kā arī lauksaimniecības tehnikai. Kredītu jomā summas augušas par 34%, savukārt līgumu apjoms palicis gandrīz tāds pats. Arī šeit liela nozīme ir vispārējam cenu pieaugumam, kā arī tam, ka šogad ir nofinansēts vairāk lielāka apjoma darījumu.

Populārākās nozares, kuru uzņēmumiem izsniegts lielākais finansējuma apmērs, ir tirdzniecība, lauksaimniecība un pakalpojumu joma. Šajās nozarēs izsniegtā finansējuma apjoms pret pagājušo gadu pārsniedz 20%. Jāatzīmē, ka no TOP3 ir izkritusi celtniecība, kas šobrīd ieņem 5. vietu.

Paredzams, ka lauksaimniecībā izsniegtā finansējuma apmērs pieaugs un iespējams pakāpsies augstāk, ņemot vērā, ka šajā nozarē strādājošajiem šogad ir pieejams Lauku Atbalsta Dienesta līdzfinansējums. To varēs izmantot, lai veiktu saimniecību modernizācijas un tehnikas atjaunošanas darbus. Ierasts, ka veicot šos uzlabojumus, uzņēmumi bieži izmanto bankas finansējumu kā projekta realizācijas sākuma posmu.

Papildu informācija:
Jānis Krops
Swedbank mediju attiecību vadītājs
Tālr.: 67444560, 26880381
janis.krops@swedbank.lv

Saistītās ziņas

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Pages - 0

Skatīt vairāk