Image

Jaunu auto iztrūkuma dēļ gan juridiskas personas, gan privātpersonas meklē iespējas iegādāties lietotus auto, līdz ar to pieaug to cenas. 2022. gada pirmajā pusgadā vidējā auto līzingā izsniegtā summa pieaugusi par 8 %, liecina Citadele Leasing no jauna izsniegto auto līzingu statistika.

“Aktivitāte līzinga tirgū turpinās arī šī gada pirmajā pusē, tomēr globālie notikumi ir pamainījuši pircēju iespējas un esošo piedāvājumu. Redzam, ka jauno auto iztrūkums ir radījis ķēdes reakciju visā tirgū. Ir daži dīleri, kas var piegādāt automašīnu dažu nedēļu laikā no savām Eiropas noliktavām, taču lielākoties būs jāgaida līdz pat gadam un ilgāk. Tātad mazāk lietoto auto ienāk tirgū no vietējiem pārdevējiem,”

saka Pēteris Plaudis, Citadele Leasing vadītājs Latvijā.

Salīdzinājumā ar iepriekšējā gada pirmajiem sešiem mēnešiem šogad juridiskas personas ir meklējušas iespēju iegādāties jaunākus lietotos auto. Ja 2021. gadā uzņēmēji izvēlējās divus līdz četrus gadus vecusspēkratus, tad šogad  dod priekšroku vienu līdz trīs gadus jaunām automašīnām. 

Šogad populārākās līzingā iegādāto lietoto automašīnu markas privātpersonu izvēlē ir BMW, VW, Toyota, Volvo un Audi, savukārt juridisko personu – VW, Toyota, BMW, Peugeot, Mercedes-Benz, Renault. Privātpersonu izvēlē, salīdzinot ar pagājušā gada pirmo pusi, izmaiņu nav, savukārt juridisko personu topu pametis ir Mercedes-Benz, un tā vietā nākusi Toyota.

Izvēloties konkrētus auto modeļus, privātpersonas priekšroku devušas Toyota RAV4, Nissan Qashqai un Dacia Sandero, savukārt juridiskas personas Toyota RAV4, Renault Master un Dacia Duster.

Salīdzinot tirgus aktivitāti ar 2021. gada pirmo pusgadu, vidēji izsniegtā auto līzinga summa privātpersonām pieaugusi par 2 %, savukārt juridiskajām personām – 18 %.

Par Citadele Leasing

Citadele Leasing ir Citadele grupas uzņēmums ar filiālēm Igaunijā un Lietuvā, kas Baltijas privātpersonām un uzņēmumiem piedāvā pilnu līzinga pakalpojuma klāstu, kā arī ilggadējās nozares zināšanas, labākos profesionāļus, izcilo klientu servisu un mūsdienīgākos digitālos risinājumus.

Papildu informācija:
Kristīne Mennika
Korporatīvās komunikācijas vadītāja
AS “Citadele banka”
Tālr. 26528533          
E-pasts: Kristine.Mennika@citadele.lv
www.citadele.lv

Saistītās ziņas

test wysiwyg
02.05.2024.

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Pages - 0

Skatīt vairāk