Image

Lai padarītu pieejamākus bezontakta maksājumus, no šī gada janvāra visiem maksājumu termināļiem jeb POS Eiropas Savienībā ir jābūt ar bezkontakta tehnoloģijas funkciju. 2019. gada 1. oktobrī 77% no visiem POS Latvijā bija nomainīti uz bezkontakta. Šobrīd visos Citadele POS termināļos ir pieejami bezkontakta maksājumi.

Latvijā izsniegts vairāk nekā 1 miljons bezkontakta maksājumu karšu, un to izmantošana arvien pieaug. Bankā Citadele bezkontakta darījumu skaits salīdzinot ar 2018. gadu gandrīz trīskāršojies, un bezkontakta maksājumu īpatsvars citu maksājumu veidu vidū ir pieaudzis no 18% 2018. gadā uz 39% 2019. gadā.

“Bieži inovāciju klupšanas akmens ir tas, ka izgudroto tehnoloģiju nav iespējams izmantot ikdienā, jo pretī nav atbilstošas ierīces. Tas sabojā visu lietošanas pieredzi un attur no turpmākas inovatīvo produktu izmēģināšanas. Tādēļ pirms prasības stāšanās spēkā, bijām parūpējušies, lai visi uzņēmēji un valsts iestādes, kas izmanto Citadeles maksājumu termināļus, varētu saviem klientiem nodrošināt bezkontakta maksājumus – iespēju norēķināties ar telefonu, aproci, kā arī bezkontakta kartēm”

– uzsver Ivo Ansbergs, Citadeles karšu pieņemšanas un bankomātu pakalpojumu servisu vadītājs.

Līdz ar bezskaidras naudas maksājumu pieaugumu palielinās uzņēmēju interese par maksājumu termināļu uzstādīšanu. Pēdējo trīs gadu laikā POS termināļu skaits Latvijā ir pieaudzis par 24%. Kopumā aptuveni 14 500 uzņēmumu saviem klientiem nodrošina iespēju norēķināties ar karti – tiešsaistē vai ar maksājumu termināli.

“Izjūtam pieprasījumu pēc POS termināļiem un vēl jo vairāk šobrīd, kad termināli uzņēmumam varam izsniegt uzreiz filiālē. Lai gan 2019. gada pirmajā pusē tirgū kopumā nedaudz samazinājās POS termināļu skaits, Citadelē redzējām trīs reizes lielāku POS termināļu pieaugumu. Šobrīd nodrošinām 24% no visiem Latvijas POS termināļiem,”

– skaidro Ansbergs.

Pēc Citadeles datiem, bezskaidras naudas maksājumiem draudzīgākie uzņēmumi ir ēdināšanas uzņēmumi, mazie pārtikas veikali, saimniecības preču veikali, apģērbu veikali, autoservisi un aptiekas.

Par banku Citadele

Citadeles misija ir modernizēt banku nozari un sniegt klientiem un biznesam visā Baltijā vairāk iespēju. Mūsu mērķis ir kļūt par čempionu starp Baltijas bankām.

Līdzās klasiskajiem bankas pakalpojumiem Citadele saviem klientiem piedāvā virkni jaunākās paaudzes finanšu tehnoloģijās bāzētu pakalpojumu: sākot ar mūsdienīgu lietotni, bezkontakta norēķiniem un zibmaksājumiem, un beidzot, kā pirmie Baltijā, piedāvājot atvērt kontu ar selfiju un maksāt uz mobilā tālruņa numuriem.

Citadele ir trešā lielākā banka Latvijā pēc klientu skaita. Citadeles grupa tiek pārvaldīta no Latvijas. Tās meitas uzņēmumi un filiāles darbojas Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

Saistītās ziņas

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Pages - 0

Skatīt vairāk