Image

13. jūlijā Aizsardzības ministrs Artis Pabriks parakstīs vienošanos ar Finanšu un kapitāla tirgus komisiju (FKTK) un Latvijas Finanšu nozares asociāciju (LFNA) par sadarbību militārās nozares komersantu izvērtēšanā.

“Jauniem un augošiem aizsardzības industrijas uzņēmumiem ir svarīgi iegūt nepieciešamo kapitālu, lai radītu inovatīvas un eksportējamas tehnoloģijas. Vienojoties ar banku sektoru par informācijas apmaiņu, mēs mazināsim birokrātisko slogu vietējiem uzņēmējiem, tādejādi atvieglojot piekļuvi finanšu līdzekļiem. Vienlaikus šāda sadarbība veicinās nozares caurspīdīgumu un reputāciju starptautiskā līmenī”,
norāda aizsardzības ministrs A. Pabriks.

Vienošanās paredz, ka kredītiestādes, vērtējot pakalpojuma sniegšanu militārās industrijas uzņēmumiem, varēs izmantot Aizsardzības ministrijas apliecinājumus par veiktajām komersantu pārbaudēm.

Aizsardzības ministrija, saskaņā ar likumos sniegtajām pilnvarām, pastāvīgi veic padziļinātu militārajā komercdarbībā iesaistīto personu pārbaudi, kā arī saņem drošības dienesta atzinumus, kas var sniegt  kredītiestādēm papildus pārliecību par Aizsardzības ministrijas licencēto komersanta godprātību un uzticamību.

Aizsardzības ministrija uzsver, ka informācijas apmaiņas procesā tiks ievērotas visas nacionālajos un starptautiskajos normatīvos noteiktās prasības attiecībā uz fizisko personu datu aizsardzību, kā arī drošu ierobežotas pieejamības vai klasificētas informācijas apriti.

Aizsardzības ministrija pēdējo gadu laikā ir izveidojusi veiksmīgu praktisko sadarbību ar Latvijas militāro industriju, kas sniedz ieguldījumu inovācijās un nozares eksportā. Vietējās industrijas uzņēmēji aktīvi izstrādā jaunas tehnoloģijas, piedaloties gan Aizsardzības ministrijas rīkotos, gan arī starptautiskos grantu konkursos, pētniecības programmās un dažāda veida inovāciju pasākumos.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvju ievērībai!

Līguma parakstīšana notiks plkst. 13 Aizsardzības ministrijā, Krišjāņa Valdemāra ielā 10/12. Aicinām plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus pieteikties dalībai notikumā, līdz 13. jūlija plkst. 10 rakstot uz e-pastu roberts.skraucs@mod.gov.lv.

Pieteikumā nepieciešams norādīt pārstāvēto plašsaziņas līdzekli, vārdu, uzvārdu un personas kodu. Ierodoties Aizsardzības ministrijā, akreditētajām personām būs nepieciešams uzrādīt personu apliecinošu dokumentu – pasi vai ID karti, kā arī Covid-19 sertifikātu digitālā vai izdrukātā formā.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākais referents
Roberts Skraučs
Tālrunis: 67335393
E-pasts: roberts.skraucs@mod.gov.lv

 

Saistītās ziņas

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Pages - 0

Skatīt vairāk