Image

Ikmēneša ieguldījumus 3. pensiju līmenī visbiežāk veic sievietes vecumā no 40 līdz 49 gadiem, liecina Luminor veiktā aptauja. Par savu pensiju aktīvi rūpējas arī sievietes virs 50 gadiem, taču visretāk 3. pensiju līmeņa uzkrājumus veido jaunietes no 18 līdz 29 gadiem.

Saskaņā ar Luminor aptauju 30 % sieviešu vecumā no 40 līdz 49 gadiem veic regulāras ikmēneša iemaksas pensiju uzkrājumam vismaz 30 eiro apmērā, kamēr tādu pašu summu vecumdienām atvēl vien 6 % jaunietes vecumā no 18 līdz 29 gadiem.

Sasniedzot pensionēšanās vecumu, sieviešu paredzamais mūža ilgums ir par aptuveni pieciem gadiem ilgāks nekā vīriešiem, liecina Centrālās Statistikas pārvaldes (CSP) dati. Saskaņā ar CSP 2020. gada datiem sievietes pēc pensijas vecuma sasniegšanas Latvijā nodzīvo vēl vidēji 19 gadus. Tāpēc ir svarīgi jau laikus sākt novirzīt kaut nelielas, bet regulāras iemaksas 3. pensiju līmenī.

“Sievietēm paredzamais mūža ilgums ir garš un ir ļoti svarīgi laikus sākt papildu uzkrājumu veidošanu vecumdienām. Ir ieteicams iemaksām pensiju 3.līmenī atvēlēt līdz 10 % no ienākumiem, tomēr šī summa var būt atkarīga arī no citiem uzkrājumu instrumentiem, kas tiek izmantoti turīguma veidošanai. Tajā paša laikā uzkrājumu veidošana pensiju fondā ir viens no vienkāršākajiem veidiem, kā vienlaikus audzēt savu kapitālu un parūpēties par pietiekamiem uzkrājumiem nākotnei,”

piebilst Luminor Pensiju produktu vadītāja Anželika Dobrovoļska.

70 % Latvijas iedzīvotāju neuzkrāj līdzekļus pensiju 3.līmenī

Visbiežāk Latvijas iedzīvotāji iemaksām 3. pensiju līmenī atvēl summu līdz 30 eiro mēnesī, šādu apjomu norādījusi aptuveni katra sestā sieviete (17 %). Tikmēr lielākā daļa jeb vidēji 70 % iedzīvotāju ieguldījumus finansiāli nodrošinātām vecumdienām 3. pensiju līmenī neveic vispār.

“Šobrīd uzkrājumus vecumdienām 3.pensiju līmenī veic tikai aptuveni trešdaļa iedzīvotāju. Saskaņā ar Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) jaunākajiem datiem senioriem izmaksātā vecuma pensija Latvijā veido tikai 54,3 % no pirmspensijas ienākumiem. Tas nozīmē, ka, neveidojot papildus uzkrājumus, ir paredzama diezgan būtiska ienākumu samazināšanās. Ja pensijas vecumā vēlas saglabāt līdzvērtīgu dzīves līmeni kā pirmspensijas vecumā, ienākumiem būtu jāveido vismaz 70-80 % no pirmspensijas ienākumiem, kas iespējams tikai tad, ja savlaicīgi sāk veidot uzkrājumus,”

norāda Anželika Dobrovoļska.

Papildu informācija:
Inese Kronberga
Luminor sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr.: 29215409
E-pasts: Inese.Kronberga@luminorgroup.com

 

 

Saistītās ziņas

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Pages - 0

Skatīt vairāk