Image

Covid-19 pandēmijas un ierobežojumu rezultātā aizvadītā gada laikā teju uz pusi samazinājies klātienes pirkumu skaits izklaides un atpūtas vietās, bet par teju 80 % pieaudzis automašīnu nomas iegāžu skaits, liecina bankas Citadele maksājumu karšu dati.

Lai arī kopējais klātienes pirkumu skaits audzis par 13 %, vairākās kategorijās fiksēti vērā ņemami kritumi. Visskarbāk Covid-19 ierobežojumi ietekmējuši izklaides un atpūtas vietas, kur klātienes pirkumi samazinājušies par 46 %. Ja salīdzina 2020. un 2021. gada janvāra mēnesī pārdoto, tad 2021. gadā pirkumu skaits šajā mēnesī bijis pat 10 reizes mazāks.

Par trešdaļu jeb 33 % samazinājusies pasta sūtījumu apmaksa, bet par 14 % – ar ceļošanu saistītie izdevumi. Par 11 % mazāk iedzīvotāji tērējuši izglītības pakalpojumos, liecina Citadeles dati.

Lielākais pieaugums pirkumos fiksēts automašīnu nomas tirgū, kur, salīdzinot ar gadu iepriekš, iztērēts par 78 % vairāk, un visaktīvāk iedzīvotāji auto īrējuši oktobrī un septembrī.

“Mazumtirdzniecības veikali, lielveikali, saimniecības preču veikali un degvielas uzpildes stacijas joprojām ir galvenās vietas, kur norēķināmies par pirkumiem klātienē, un skaidrs, ka liela ietekme virzībai vairumā sektoru ir Covid-19 ierobežojumiem, kuri ir noteicošie faktori cilvēku vēlmei pārvietoties gan iekšzemē, gan ceļot uz ārvalstīm, kas sevišķi populāri bija gada nogalē. Kopējā pirkumu skaita palielināšanās ir gan ierobežojumu mīkstināšanas rezultāts, gan arī daļēji skaidrojama ar to, ka iedzīvotājiem pandēmijā izveidojušies lieki uzkrājumi,”

atzīmē Jānis Mūrnieks, Citadeles privātpersonu apkalpošanas direkcijas vadītājs.

Aviobiļetēs pērn iztērēts par 68 % vairāk nekā 2020. gadā, turklāt aktīvākie periodi lidošanai bijuši novembris un decembris, kad kopumā iztērēts vairāk nekā vasaras sezonā un septembrī kopā.

52 % pieaugums fiksēts pirkumos, kas veikti degvielas uzpildes stacijās, bet teju uz pusi jeb par 45 % audzis pieprasījums pēc nakšņošanas pakalpojumiem, aktīvākajiem naktsmītņu izmantošanas mēnesim notiekot augustā.

Par banku Citadele

Citadeles misija ir modernizēt banku nozari un sniegt klientiem un biznesam visā Baltijā vairāk iespēju.

Līdztekus klasiskajiem bankas pakalpojumiem Citadele saviem klientiem piedāvā virkni jaunākās paaudzes finanšu tehnoloģijās bāzētu pakalpojumu: sākot ar mūsdienīgu lietotni, bezkontakta norēķiniem un zibmaksājumiem, un beidzot, kā pirmie Baltijā, piedāvājot atvērt kontu ar selfiju, maksāt ar gredzenu un uz mobilā tālruņa numuriem.

Citadele ir otrā lielākā banka Latvijā pēc aktīviem. Citadeles grupa tiek pārvaldīta no Latvijas. Tās meitas uzņēmumi un filiāles darbojas Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

Papildu informācija:
Kristīne Mennika
Korporatīvās komunikācijas vadītāja
AS “Citadele banka”
Tālr. 26528533 
E-pasts: Kristine.Mennika@citadele.lv
www.citadele.lv

 

 

Saistītās ziņas

test wysiwyg
02.05.2024.

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Pages - 0

Skatīt vairāk