Image

Citadeles grupas uzņēmuma CBL Asset Management meitas sabiedrības CBL Life atlīdzību pieteikumos aizvadītajā gadā 77 % veidojušas sadzīves traumas, 16 % – sportā gūti savainojumi, bet atlikušos 7 % veidoja traumas, kas saistītas ar darba pienākumu veikšanu.  Jau otro gadu pēc kārtas visbiežāk dažāda veida negadījumos iesaistīti un traumās iedzīvojas puiši vecumā no 10 līdz 14 gadiem, savukārt senioru vidū traumas visvairāk reģistrētas sievietēm, kuras sasniegušas 85 gadu vecumu, liecina CBL Life apkopotā informācijā.  

Vasaras mēnešos dominē sadzīves traumas, kā arī bērnu un pusaudžu traumas, savukārt ziemas mēnešos – ziemas sporta aktivitātēs gūti savainojumi un kritieni uz slidenajām ielām. Pēc CBL Life statistikas gandrīz puse apdrošināšanas gadījumu jeb 48 % notiek tieši vasaras mēnešos, un visbiežāk tie ir bērnu un pusaudžu gūtās traumas.

Vislielākais traumu skaits 2021. gadā reģistrēts bērnu vidū, un visbiežāk traumas pērn guva puiši vecumā no 10 līdz 14 gadiem. Otrs lielākais traumu skaits reģistrēts sievietēm pēc 85, pēc kā seko zīdaiņi un mazi bērni vecumā līdz četriem gadiem.

Kā liecina Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas dati, 2021. gadā katru mēnesi slimnīcā tika sniegta palīdzība 1500 bērniem jeb aptuveni 50 bērniem ik dienu, kas piedzīvojuši kritienus, sasitumus, sporta traumas, dzīvnieku kodumus vai arī norijuši svešķermeņus, kā arī saindējušies ar alkoholu.

“Vasara ir brīdis, kad bērni un jaunieši aktivizējas gan ceļu satiksmē, gan dažādās sabiedriskās aktivitātēs, turklāt Covid-19 ierobežojumu atcelšana nozīmē, ka šovasar bērniem plašā klāstā būs pieejamas dažādas brīvā laika nometnes un publiskās aktivitātes, kas arī paver dažādus riskus traumu iegūšanai. Ņemot vērā gaidāmās vasaras aktivitātes un to, ka siltajos mēnešos tradicionāli pieaug arī ceļu satiksmes negadījumu skaits, vecākiem būtu ieteicams aprunāties ar bērniem par drošu piedalīšanos satiksmē, elektroskūteru un batutu pareizu lietošanu, kā arī apsvērt iespēju apdrošināt sevi un savas atvases,”

norāda Anna Fišere-Kaļķe, Citadeles grupas uzņēmuma CBL Life valdes priekšsēdētāja.

Apkopotie dati par negadījumiem Latvijā liecina, ka līdz 59 gadu vecumam traumas biežāk gūst vīrieši, savukārt no 65 gadu vecuma – sievietes, turklāt, gadiem ejot, sieviešu iedzīvošanās dažāda veida savainojumos kļūst arvien biežāka, un vīriešiem – samazinās.

“Svarīgākās vērtības ir dzīvība, veselība un ģimene. Mēs apdrošinām savu mašīnu, mājokli, ceļojumus, bet dažreiz aizmirstam par pašu galveno – par sevi un saviem tuvajiem cilvēkiem. Eiropā viens no izplatītākajiem apdrošināšanas veidiem ir uzkrājošā dzīvības apdrošināšana, kas palīdz gan uzkrāt “drošības spilvenu”, gan nodrošināt nākotnes izglītības iespējas saviem bērniem, papildus apdrošinot sevi un savas atvases. Svarīgi atzīmēt, ka šis apdrošināšanas veids sniedz iespēju katru gadu saņemt arī Iedzīvotāju ienākumu nodokļa (IIN) atmaksu 20 % apmērā,”

norāda Fišere-Kaļķe.

Par dzīvības apdrošināšanas akciju sabiedrību CBL Life

CBL Life (AAS „CBL Life”) ir Citadeles grupas uzņēmuma CBL Asset Management meitas sabiedrība, kas sniedz dzīvības apdrošināšanas pakalpojumus gan iedzīvotājiem, gan uzņēmumiem.

 

Papildu informācija:
Kristīne Mennika
Korporatīvās komunikācijas vadītāja
AS “Citadele banka”
Tālr. 26528533           
E-pasts: Kristine.Mennika@citadele.lv
www.citadele.lv

Saistītās ziņas

test wysiwyg
02.05.2024.

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Pages - 0

Skatīt vairāk