Image

Jau piekto gadu, lai izglītotu jauniešus vecumā no 13 līdz 15 gadiem (7.–9. klase) finanšu pratības jautājumos, Finanšu nozares asociācija organizēja “European Money Quiz” nacionālo viktorīnu, kurā piedalījās 22 klases no visas Latvijas.

Nacionālajā viktorīnā augstākos rezultātus uzrādīja Pāvilostas pamatskolas 9.klase ar skolotāju Āriju Paipu.

“Spilgtā atmiņā vēl bija iepriekšējā gada panākumi. Kopīgi atkārtojām iespējamās tēmas, paļāvos arī uz pašu skolēnu individuālo darbu. Rezultāts sniedz gandarījumu. Prieks par jauniešu zinātkāri un uzņēmību. Paldies viktorīnas rīkotājiem par iespēju izzināt ko jaunu un sacensties,”

– stāsta Pāvilostas pamatskolas vēstures un sociālo zinību skolotāja Ārija Paipa.

Otrās vietas ieguvēji ir Viļānu vidusskolas 7.a klase, trešās vietas – Bērzaunes pamatskolas 8.klase, un ceturto vietu ieguvusi – Daugavpils 10.vidusskolas 8.a klase.

“Skolēniem šāda veida aktivitātes ir ļoti vajadzīgas. It īpaši tagad – pēcpandēmijas laikā. Divi gadi katram savā burbulī nav paskrējuši bez saviem pieskārieniem – jaunieši ir kļuvuši pasīvāki, nav vairs tik izteiktas azarta dzirksts. Šādas viktorīnas, konkursi, kopīgi pasākumi atkal ļauj saliedēt klases komandu. Jebkurš izaicinājums tikai mūs bagātina. Manuprāt skolēniem jāmācās pārvaldīt savas finanses ( lai arī tie ir pārs eiro nedēļā) jau no sākumskolas. Mūsdienu pasaulē arvien vairāk parādās digitālā nauda. Skolēniem jāmācās neapjukt, izvērtēt situācijas un iespējamos riskus,”

– savā pieredzē dalās Viļānu vidusskolas 7.a klases audzinātāja Iveta Stabulniece.

“Jautājumi radīja azartu un ieinteresēja skolēnus diskutēt, pārliecināt vienam otru un vienoties par precīzāko atbildi. Šāda veida viktorīna palīdz skolēniem nepiespiestā veidā apgūt nepieciešamās zināšanas, veicina izpratnes veidošanos par aktualitātēm,”

– stāsta Bērzaunes pamatskolas 8.klases audzinātāja Dace Saliņa.

“Skolēni pārbaudīja savas zināšanas sociālzinībās, matemātikā un datorikā. Viktorīnas jautājumi tieši saistīti ar reālo dzīvi.  Kaut daži jautājumi bija grūti, uzskatām, ka veiksmīgi tikām galā ar uzdevumiem,”

– par klases panākumiem stāsta Daugavpils 10.vidusskolas 8.a klases audzinātāja Anna Volkova.

Pāvilostas pamatskolas 9.klases divi skolēni 10. maijā piedalīsies Eiropas Banku federācijas organizētajā “European Money Quiz” viktorīnas Eiropas finālā, kurā sacentīsies par Eiropas čempionu titulu un vērtīgām balvām. Tāpat uzvarētāju klases saņems īpašas balvas no “European Money Quiz” nacionālās viktorīnas atbalstītājiem: Swedbank, Luminor banka, Citadele banka un Signet Bank.

 

Par ‘’European Money Quiz’’ viktorīnu

“European Money Quiz” notiek kopš 2018. gada. Viktorīnā paredzēts piesaistīt simtiem tūkstošu bērnu no 30 Eiropas valstīm. Viktorīnu spēlē bezmaksas mācību platformā “Kahoot!”, un tā ietver jautājumus par finansēm, matemātiku, kiberdrošību.

Asociācija ir izveidojusi dažādas viktorīnas latviešu valodā “Kahoot!” platformā, lai palīdzētu skolēniem sagatavoties nacionālajam finālam, kuras pieejamas Asociācijas mājaslapā. Aicinām skolotājus arī ikdienas darbā izmantot viktorīnas, lai padarītu mācību procesu interaktīvu un aizraujošu.

 

Sagatavoja:

Armands Onzuls
Finanšu nozares asociācijas konsultants
armands.onzuls@financelatvia.eu; +371 28861674

Saistītās ziņas

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Pages - 0

Skatīt vairāk