Image

Noslēdzoties jauno uzņēmēju atbalsta programmai (ie)dvesma, ko īsteno SEB banka kopā ar Jūrmalas pilsētu, Ķekavas, Mārupes, Olaines, Siguldas un Stopiņu novadiem, izvēlētas deviņas perspektīvākās biznesa idejas, kuru autori to īstenošanai saņems finansiālu atbalstu. Kopējais šogad piešķirto grantu apjoms ir 70 000 EUR.

Šogad grantu programmā (ie)dvesma tika saņemts rekordliels pieteikumu skaits jaunu biznesa ideju attīstīšanai Pierīgā – 77. Visvairāk uzņēmēju ieceres un darbības jomas saistītas ar tekstilizstrādājumu un pārtikas produktu ražošanu, e-platformu un aplikāciju izstrādi, kā arī tūrisma pakalpojumu un atpūtas vietu attīstīšanu. Vairākas idejas saistītas arī ar medicīnas un skaistumkopšanas pakalpojumiem, bērnu un pieaugušo izglītību un sporta aktivitātēm.

SEB bankas valdes loceklis Arnis Škapars:

“Četru gadu laikā grantu programmas ietvaros kopā ar Pierīgas pašvaldībām esam atbalstījuši jau teju 30 jaunos uzņēmējus, un tas ir labs sadarbības piemērs, kā kopīgi izdarīt vairāk, nekā katram atsevišķi. Ir liels prieks redzēt, ka ar katru nākamo gadu iesniegto ideju skaits kļūst arvien lielāks. Tas apliecina, ka mūsu sabiedrībā ir ļoti daudz aktīvu, pozitīvu un neatlaidīgu iedzīvotāju, kuri uzdrīkstas darīt to, kas pašiem patīk, un mērķtiecīgi izmanto pieejamos atbalsta mehānismus savu ideju īstenošanā. Lai arī visā pasaulē ekonomika Covid-19 pandēmijas dēļ piedzīvo lielas svārstības, vienlaikus tieši šobrīd ir radusies ļoti pateicīga augsne jauniem attīstības virzieniem, ilgtspējīgām idejām un straujākai izaugsmei, nekā tas būtu normālos apstākļos. Esmu pārliecināts, ka arī šī gada grantu saņēmēji šajā situācijā būs tikai ieguvēji, un saņemtais atbalsts palīdzēs vēl pārliecinošāk sasniegt savus biznesa mērķus.”

Grantu ieguvēji programmā (ie)dvesma 2020. gadā:

  • SEB bankas grants 10 000 EUR apmērā piešķirts uzņēmumam SIA “DoctoWell” jaunas programmatūras izstrādei, kas nodrošinās ērti lietojamu digitālo vidi veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanai.
  • Jūrmalas pilsēta grantu 10 000 EUR apmērā piešķīra uzņēmumam SIA “Skill Box”, kas plāno izveidot ērti pārvietojamu laukumu individuāliem hokeja treniņiem un spēlētāju prasmju uzlabošanai.
  • Ķekavas novada pašvaldības grantu 10 000 EUR apmērā saņems uzņēmums SIA “Natural Cuddles”, lai ražotu jaundzimušo aprūpei nepieciešamus tekstilizstrādājumus.
  • Mārupes novada domes grantu 10 000 EUR apmērā saņemsuzņēmums SIA Plant Made Foods”, lai attīstītu inovatīva un veselīga produkta – fermentēta dzēriena no zaļo griķu piena – ražošanu.
  • Olaines novada pašvaldības grants 8820 EUR apmērā piešķirts uzņēmumam SIA “A’Polli”, lai paplašinātu premium klases šokolādes ražošanu un radītu jaunus produktus.
  • Siguldas novada pašvaldība šogad atbalstīja trīs biznesa projektus – SIA “SimDevs” saņems grantu 19 EUR apmērā video spēļu izstrādei, IK“PienaLote” piešķirts grants 1998 EUR apmērā, lai radītu bērnu apģērbus ar dzīvnieku apdruku un gleznojumu, savukārt grantu 6000 EUR apmērā saņems SIA “Skaņkārta” (Yamaha mūzikas skola), lai attīstītu muzikālās nodarbības bērniem.
  • Stopiņu novada domes grants 9946 EUR apmērā piešķirts uzņēmumam SIA “Mana Karte” interneta platformas izstrādei maršrutiem brīvdienu pavadīšanai un atpūtai Latvijā.

Saņemto pieteikumu atlase notika trīs kārtās, izvērtējot gan to atbilstību programmas kritērijiem, gan biznesa plānu un idejas potenciālu. Iesniegtos projektus vērtēja žūrijas komisija, kuras sastāvā bija uzņēmējdarbības profesionāļi un pašvaldību pārstāvji. No visām iesniegtajām idejām līdz noslēdzošajai kārtai – tiešsaistes prezentācijām žūrijai – tika izvirzītas 24 pārliecinošākās.

Grantu programma “(ie)dvesma” norisinājās jau ceturto reizi, un tās mērķis ir veicināt uzņēmējdarbības attīstību Pierīgā. Finansējuma saņemšanai varēja pieteikties gan privātpersonas, kas plāno uzsākt savu biznesu, gan arī jau esoši uzņēmumi, kas veic vai plāno veikt saimniecisko darbību kādā no sešām grantu programmā iesaistītajām pašvaldībām un dibināti pirms ne vairāk kā trim gadiem. Maksimālā naudas summa, uz ko varēja pretendēt viens granta saņēmējs, ir 10 000 eiro, un kopējais pieejamo grantu apmērs šogad bija 70 000 eiro. Plašāka informācija par grantu programmu un tajā atbalstītajiem projektiem www.seb.lv/iedvesma.

Papildu informācijai:

Elīna Neimane,
SEB bankas privātpersonu segmenta komunikācijas vadītāja
26861570
elina.neimane@seb.lv

Vairāk par SEB grupu Latvijā:
Twitter/SEB_Latvia, Facebook/SEB.Latvia un Skype/SEB_Latvija, YouTube/SEBlatvia
www.seb.lv

Saistītās ziņas

test wysiwyg
02.05.2024.

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Pages - 0

Skatīt vairāk