Image

Lielākā daļa Latvijas interneta lietotāju mēdz atteikties no pirkuma veikšanas internetā, ja pie kārotās preces trūkst produkta apraksta un ir ierobežotas piegādes vai maksājuma veikšanas opcijas, secināts daudzfunkcionālā tiešsaistes maksājumu pieņemšanas risinājuma Klix veiktajā Latvijas iedzīvotāju aptaujā.

Visbiežāk minētais iemesls, kāpēc interneta lietotāji Latvijā mēdz nepabeigt pirkumu kādā internetveikalā, ir tas, ka mājaslapā trūkst produkta apraksta – šo trūkumu izceļ 55 % aptaujāto cilvēku.

Otrs minētākais trūkums, ko atzīmējis 31 % respondentu, ir nepietiekamas preču piegādes opcijas, un iedzīvotāju atsauksmes liecina, ka augsti novērtēta būtu iespēja piegādes variantus aplūkot pirms pirkuma veikšanas.

28 % lietotāju norāda, ka dosies uz citu internetveikalu, ja būs pieejamas ierobežotas apmaksas iespējas (maksājumi iespējami tikai ar rēķina apmaksu vai citām metodēm, kas neraisa uzticību). 28 % gadījumu lietotāji min, ka lēmumu iepirkties negatīvi ietekmējis informācijas trūkums par pašu uzņēmumu un neprofesionāli izstrādāts mājaslapas dizains.

25 % atzīmē, ka viņus no iepirkšanās konkrētā internetveikalā var atturēt uzskatāmas gramatikas kļūdas lapas aprakstos. 23 % nepatīk, ja ir sarežģīti atrast kāroto produktu, proti, e-veikalā nav pieejams ērts meklēšanas rīks, savukārt vēl tikpat lietotāju ar bažām uztver faktu, ja par internetveikalu publiskajā telpā nav atrodamas lietotāju atsauksmes. Tāpat iedzīvotāji atklāj, ka mēdz atteikties no pirkuma, ja to nav iespējams veikt bez reģistrācijas – šo iemeslu atzīmējuši 19 % Latvijas interneta lietotāju.

“Arvien vairāk iedzīvotāju savas Ziemassvētku dāvanas sarūpē, izmantojot internetveikalus, tāpēc rudens ir pēdējais laiks, kad tirgotājiem atjaunot un uzlabot savas e-tirdzniecības platformas un tajā piedāvātās apmaksas iespējas, lai pircējiem nodrošinātu pēc iespējas labāku pirkumu apmaksas pieredzi. Aptaujas dati liecina, ka pircēji novērtē iespēju maksāt ātrāk un ērtāk – tas uzņēmējiem ļaus pārdot pēc iespējas vairāk. Ņemot vērā šī brīža ekonomisko situāciju, klienti novērtē iespēju ātri un vienkārši sadalīt pirkuma summu vairākos maksājumos,. Šobrīd varam vērot, ka visbiežāk šādu iespēju izmanto elektropreču un mēbeļu iegādei, sadalot summu trīs vai vairākos mazākos maksājumos. Arī aizvien vairāk tirgotāju saredz pievienoto vērtību iespējai sadalīt pirkumu mazākos maksājumos, un šī funkcija kļūst arvien biežāk sastopama veikalos klātienē,”

norāda Eduards Timofejevs, Klix produkta vadītājs.

Baltijas iedzīvotāju aptauju par iepirkšanās paradumiem tiešsaistē veica Klix sadarbībā ar pētījumu aģentūru Norstat. Aptauja veikta 2022. gada pavasarī, tiešsaistē Latvijā, aptaujājot vairāk nekā 700 respondentus vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Klix ir bankas Citadele paspārnē radīts universāls tiešsaistes maksājumu pieņemšanas risinājums, kas jau pieejams vairāk nekā 700 interneta veikalos Baltijā.

Par Citadeles Grupu

Citadeles misija ir modernizēt finanšu nozari un sniegt privātpersonām un uzņēmējiem visā Baltijā vairāk iespēju. Citadelei Baltijā 2022. gada pirmajā pusgadā bija 368 000 aktīvo klientu, jaunos aizdevumos izsniegti 646 miljoni eiro, kopējam kredītportfelim sasniedzot 2.9 miljardus, un depozītu apjoms veidoja 3.7 miljardus eiro.

Līdztekus klasiskajiem bankas pakalpojumiem banka Citadele saviem klientiem piedāvā virkni jaunākās paaudzes finanšu tehnoloģijās bāzētu pakalpojumu, piemēram, mūsdienīgu lietotni, bezkontakta norēķinus un zibmaksājumus. Citadele pirmā Baltijā privātpersonām sāka piedāvāt iespēju atvērt kontu ar selfiju, maksāt ar gredzenu un veikt pārskaitījumus uz mobilā tālruņa numuriem. Savukārt uzņēmumi aktīvi izmanto iespēju ne vien atvērt kontu attālināti un pieteikties finansējumam sava biznesa attīstībai, bet arī pieņemt maksājumus ar Citadele Phone POS lietotni un universālo e-komercijas risinājumu Klix.

Banka Citadele ir Grupas mātes uzņēmums Latvijā, un tās meitas uzņēmumi un filiāles darbojas Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

Papildu informācija:
Kristīne Mennika
Korporatīvās komunikācijas vadītāja
AS “Citadele banka”
Tālr. 26528533          
E-pasts: Kristine.Mennika@citadele.lv
www.citadele.lv

Saistītās ziņas

test wysiwyg
02.05.2024.

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Pages - 0

Skatīt vairāk