Image

No 12.septembra par Swedbank Latvija Privātpersonu pārvaldes vadītāju kļūs Karīna Kulberga. Viņa šajā amatā nomainīs līdzšinējo vadītāju Renāru Rūsi, kurš, pēc vairāk nekā 20 bankā pavadītiem gadiem, nolēmis atrast jaunus izaicinājumus ārpus Swedbank Grupas.

Līdz ar kļūšanu par Privātpersonu pārvaldes vadītāju, Karīna Kulberga pievienosies arī Swedbank Latvija vadības komandai. Savukārt pēc Eiropas Centrālās bankas saskaņojuma saņemšanas, pievienosies arī Swedbank Latvija valdei.

“Vēlos visa Swedbank kolektīva vārdā pateikt paldies Renāram Rūsim par rezultātiem, kas sasniegti, strādājot dažādos amatos bankā. Viņš ir bijis iesaistīts neskaitāmos bankai izšķirošos procesos un projektos, kas palīdzējuši veiksmīgi ieviest pārmaiņas, audzēt biznesu un stiprināt Swedbank pozīcijas kā lielākajai privātpersonu apkalpojošajai bankai Latvijā. Renāra pieredze un devums gan iekšējās kultūras veidošanā, gan klientu risinājumu attīstībā noteikti būs vērtīgs kapitāls, dodoties tālākos izaicinājumos. Savukārt Karīna Kulberga ar panākumiem veidojusi attiecības un sasniegusi nozīmīgus rezultātus, strādājot ar bankas turīgākajiem un nereti – prasīgākajiem klientiem, tāpēc novēlu turpināt labi iesākto, uzņemoties atbildību nu jau par teju pusi Latvijas iedzīvotāju, kuri ir Swedbank klienti”,

uzsver Swedbank Latvija valdes priekšsēdētājs Lauris Mencis.

Savas karjeras laikā Renārs Rūsis vadījis bankas Pārdošanas un marketinga daļu, Resursu pārvaldi (Treasury), kā arī Finanšu tirgus daļu un Analītikas un plānošanas daļu. Tāpat  vadījis Hipotēku un zemes bankas un Hipolīzings pārņemšanas darījumu un citu banku kredītportfeļu iegādi. Ārpus tiešajiem darba pienākumiem bankā bijis iesaistīts arī dažādu organizāciju darbā – darbojas gan Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerā, gan Ārvalstu investoru padomē, vadot digitalizācijas darba grupu. Tāpat ir mentors Rīgas ekonomikas augstskolā un Swedbank.

Renārs Rūsis atzīst:

“Ir pienācis laiks mainīt nodarbošanos un mainīties pašam. Un šoreiz ir jāskatās ārpus Swedbank Grupas, lai arī 22 gadu laikā man ir bijusi privilēģija būt daļai no fantastiskas komandas, kad uzbūvējām banku no jaunuzņēmuma līdz vērtīgākajam zīmolam Latvijā. Pēdējie 10 gadi privātpersonu biznesā paskrēja mobilo tehnoloģiju attīstības, open banking, Swedbank apdrošināšanas uzrāviena un, protams, jauniešu piesaistes zīmē. Ja izdodas ieraudzīt sava darba augļus tādā ilgtermiņa biznesā kā privātpersonu finanšu joma (retail banking), tad tas ir maksimālais, ko varu vēlēties un nodot tālāk nākamajam vadītājam”.

Savukārt Karīna Kulberga līdz šim vadīja Swedbank Individuālās apkalpošanas jeb Private banking daļu. Savā profesionālajā karjerā Karīna vadījusi arī Rīgas Juridisko augstskolu, bijusi Iespējamās misijas padomes priekšsēdētāja kā arī izveidojusi sociālo kustību “SheOwns”. Kustības mērķis ir iedrošināt sievietes vairāk aizdomāties par savas finansiālās neatkarības veidošanu un izglītot vairāk par investīciju tematiem.

“Ļoti novērtēju bankas vadības uzticēšanos man un īpašu paldies saku Renāram Rūsim, ar ko šajos gados esmu strādājusi cieši kopā, no viņa mācoties gan stratēģisko domāšanu par privātpersonu biznesa vajadzībām, gan bankas vērtību iedzīvināšanu ikvienā procesā. Paldies manai komandai, ar ko kopā mums ir izdevies pacelt jaunā līmenī Latvijā lielāko uz turīgajiem klientiem vērsto apkalpošanu, īpaši atbalstot ieguldījumu kultūras attīstību. Jauno amatu uztveru kā lielu atbildību un esmu pagodināta, ka savu nākamo karjeras posmu varēšu veltīt, lai turpinātu attīstīt Swedbank privātpersonu biznesa jomu,”

atzīmē Karīna Kulberga.

 

 

Swedbank vadības komandā šobrīd ir valdes priekšsēdētājs Lauris Mencis, Finanšu pārvaldes vadītāja Līga Šķendere, Uzņēmumu pārvaldes vadītāja v.i. Jevgenijs Ivanovs,  Finanšu noziegumu novēršanas pārvaldes vadītāja Karina Lindava, Klientu servisa pārvaldes vadītājs Vadims Frolovs, Risku pārvaldes vadītāja Ruta Malacanova, Atbilstības kontroles vadītāja Gundega Genca, kā arī Juridiskās pārvaldes vadītāja Agnese Garda, Personāla pārvaldes vadītāja Agita Jākobsone un Komunikācijas un ilgtspējas pārvaldes vadītāja Lolita Stašāne.

 

RUS: Изменения в руководстве Swedbank в Латвии

 

Papildu informācijai:
Jānis Krops
Swedbank Mediju attiecību vadītājs
Tālr.: 67444560, 26880381
janis.krops@swedbank.lv

Saistītās ziņas

test wysiwyg
02.05.2024.

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Pages - 0

Skatīt vairāk