Image

Ņemot vērā, ka vakar, 15. martā, Eiropas Savienība (ES) apstiprinājusi ceturto sankciju kārtu pret Krieviju, pastiprinot spiedienu pret fiziskajām un juridiskajām personām, kas atbildīgas par karu pret Ukrainu, Citadele informē, ka turpmākajās dienās sagaidāma krietni lēnāka maksājumu uz un no Krievijas un Baltkrievijas apstrāde.

Jaunās sankcijas, kas ir spēkā ar 16. martu, nosaka plašus eksporta, kā arī importa ierobežojumus ļoti daudzām preču kategorijām. Tajā skaitā, šobrīd ir aizliegta noteikta veida preču pārdošana uz Krieviju, kā, piemēram, apģērbs, apģērba piederumi un apavi (neatkarīgi no to izgatavošanas materiāla),  ja to vērtība pārsniedz 300 eiro, elektroniskas mājsaimniecības ierīces, kuru vērtība pārsniedz 750 eiro, skaņas vai attēlu ierakstīšanas un atskaņošanas aparatūra, kuras vērtība pārsniedz 1 000 eiro un transportlīdzekļi cilvēku pārvadāšanai pa zemi, gaisu vai jūru, kuru vērtība pārsniedz 50 000 eiro un to piederumi un rezerves daļas, kā arī daudzas citas preču kategorijas.

“Atgādinām, ka ES sankcijas ir saistošas visām personām – juridiskajām un fiziskajām –, tajā skaitā, bankām un to klientiem. Par sankciju neievērošanu ikvienam var iestāties likumā noteiktā atbildība. Tāpēc šaubu gadījumā, pirms maksājuma veikšanas vai saņemšanas, aicinām sazināties ar banku, lai noskaidrotu iespējas maksājuma izpildei. Pie tam, precīzas informācijas par maksājuma mērķi – konkrētām pārdotajām precēm vai sniegtajiem pakalpojumiem -, jo īpaši darījumos ar Krieviju un Baltkrieviju, ir absolūti kritiska, lai banka spētu iespējami ātrāk izvērtēt attiecīgā darījuma atbilstību spēkā esošajam sankciju regulējumam. Jau šobrīd maksājumi no un uz Krieviju un Baltkrieviju tiek padziļināti pārbaudīti, un attiecīgi šo maksājumu izpildes laiks ir garāks nekā līdz šim,”

informē Saiva Krastiņa, Citadeles vadošā sankciju eksperte.

Aicinām iepazīties ar jaunajiem ierobežojumiem ES oficiālajā publikācijā: https://eur-lex.europa.eu/legal-content/LV/TXT/HTML/?uri=CELEX:32022R0428&from=LV.

Par banku Citadele

Citadeles misija ir modernizēt banku nozari un sniegt privātpersonām un uzņēmējiem visā Baltijā vairāk iespēju. Citadele ir otrā lielākā banka Latvijā pēc aktīviem un kredītportfeļa apjoma biznesa klientiem. 2021. gadā Baltijā jaunos aizdevumos Citadele izsniedza 1.1 miljardus eiro, kopējam kredītportfelim sasniedzot 2.7 miljardus, savukārt depozītu apjoms uz gada beigām veidoja 3.8 miljardus eiro.

Līdztekus klasiskajiem bankas pakalpojumiem Citadele saviem klientiem piedāvā virkni jaunākās paaudzes finanšu tehnoloģijās bāzētu pakalpojumu, piemēram,  mūsdienīgu lietotni, bezkontakta norēķinus un zibmaksājumus. Citadele pirmā Baltijā sāka piedāvāt iespēju atvērt kontu ar selfiju, maksāt ar gredzenu un veikt pārskaitījumus uz mobilā tālruņa numuriem.

Citadeles grupa tiek pārvaldīta no Latvijas. Tās meitas uzņēmumi un filiāles darbojas Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

Papildu informācija:
Kristīne Mennika
Korporatīvās komunikācijas vadītāja
AS “Citadele banka”
Tālr. 26528533          
E-pasts: Kristine.Mennika@citadele.lv
www.citadele.lv

Saistītās ziņas

test wysiwyg
02.05.2024.

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Pages - 0

Skatīt vairāk