Image

Latvijā pirmo reizi notiks Pasaules Uzņēmējdarbības kauss (Entrepreneurship World Cup) nacionālais fināls, kurā aicināti pieteikties uzņēmumi, kas dibināti pēdējo piecu gadu laikā un kuru apgrozījums ir līdz pieciem miljoniem eiro. No šodienas līdz 24. maijam, uzņēmumi no Latvijas var iesniegt dalības pieteikumu un sacensties par iespēju būt vienam no pieciem finālistiem nacionālajā finālā, kas norisināsies jūnija vidū. Fināla uzvarētājs tālāk sacentīsies par ceļazīmi uz globālo finālu un balvu fondu 1 miljona ASV dolāru apmērā. Pasaules Uzņēmējdarbības kausa nacionālo finālu rīko Swedbank kopā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK), Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA), TechChill un Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociāciju.

Pasaules uzņēmējdarbības kausa mērķis ir sekmēt dažādu valstu, tostarp, arī Latvijas uzņēmumu konkurētspēju globālā tirgū. Tāpat dalība šajā konkursā palīdz celt Latvijas uzņēmumu globālo atpazīstamību. Līdz 24. maijam ikviens uzņēmums, kas ir reģistrēts Latvijā un atbilst apgrozījuma un dibināšanas gada kritērijiem, ir aicināts iesniegt savu pieteikumu angļu valodā. No 25. maija žūrijas locekļi izvērtēs iesniegtos pieteikumus un maija beigās  izziņos 1. atlases rezultātus, kuri tiks aicināti savu biznesa ideju pārstāvēt Latvijas finālā. Galvenie uzņēmuma izvērtēšanas kritēriji: produkts, tā potenciāls, biznesa modeļa paredzamība un komanda.

Nacionālais fināls Latvijā norisināsies jūnija vidū, kura ietvaros katru no pieciem finālistiem izvērtēs žūrijas locekļi no Swedbank, LTRK, LIAA, TechChill, Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas.

Nacionālā fināla uzvarētājs saņems iespēju mācīties, gūt pieredzi un cīnīties par naudas balvu aptuveni 0,5 miljonu ASV dolāru apmērā, veidot starptautisku atpazīstamību, kā arī satikt potenciālos investorus. Pārējie nacionālā fināla dalībniekie saņems individuālas konsultācijas ar izaugsmi saistītās jomās. Nacionālā fināla uzvarētājs saņems arī ceļazīmi piedalīties konkursa virtuālā akseleratorā “EWC Accelerates”, kas norisināsies augustā un septembrī. Sekmīgi sevi pierādot, iegūs tiesības pārstāvēt Latviju globālajā finālā Rijādā, Saūda Arābijā, starp 100 labākajiem finālistiem cīnoties par kopējo balvu fondu 1 miljons ASV dolāru, kā arī papildu investīciju iespējas un 750 000 ASV dolāru atbalstam. 100 labākie finālisti sacentīsies savā starpā, sniedzot pašprezentāciju jeb lifta runu angļu valodā. Nacionālā fināla sacensības visā pasaulē notiek līdz 2021. gada vasarai.

“Latvija var lepoties ar neskaitāmiem lieliskiem produktiem un zīmoliem, kas guvuši arī pasaules atpazīstamību. Pasaules Uzņēmējdarbības kauss ir unikāla iespēja Latvijas uzņēmumiem, neatkarīgi no pārstāvētās nozares, pierādīt sevi gan Latvijas, gan pasaules mērogā. Ikvienai idejai ir potenciāls, tieši tāpēc aicinu uzņēmējus izaicināt sevi un sacensties par iespēju attīstīt savu biznesu vēl plašāk,”

– saka Lauris Mencis, Swedbank Uzņēmumu pārvaldes vadītājs.

Imants Martinsons, LTRK Jaunuzņēmumu padomes priekšsēdētājs:

“Neskatoties uz jaunuzņēmuma attīstības stadiju, aktīva līdzdalība jaunuzņēmumu un uzņēmējdarbības ekosistēmā un piedalīšanās dažādos pasākumos dod iespēju paplašināt savu kontaktu loku, iegūt vērtīgu pieredzi un augt – gan personīgā, gan profesionālā līmenī. EWS ir lieliska iespēja jaunuzņēmumiem parādīt sava darba rezultātu gan Latvijas, gan pasaules līmenī. Noteikti iesaku piedalīties un parādīt, ka arī Latvija var.”

LIAA direktors Kaspars Rožkalns:

“Pasaules uzņēmējdarbības kauss ir iespēja jaunajiem uzņēmējiem sacensties ar vairāk nekā 200 valstu pārstāvjiem, lai pārliecinātos par sava biznesa konkurētspēju globālā mērogā. Tās ir jaunas zināšanas, kontakti un pieredze, kura palīdzēs celt savu ambīciju latiņu. Latvija ir valsts, kurā protam paveikt sarežģītas lietas ātri un efektīvi, tādēļ prognozēju, ka mūsu uzņēmēji šajās sacensībās varētu sasniegt labus rezultātus.”

Lauma Sīle, TechChill sadarbību vadītāja:

“Ir svarīgi veidot kopienas, kurās visas iesaistītās puses var pilnībā izmantot savu potenciālu un sajust savstarpējo atbalstu. TechChill mēs strādājam, lai aizpildītu nepilnības zināšanās, prasmēs un sadarbības tīklā, lai palīdzētu Latvijas un Baltijas jaunuzņēmumiem gūt panākumus pasaulē. Mēs esam priecīgi piedalīties Pasaules uzņēmējdarbības kausā, lai atbalstītu kopējo uzņēmējdarbības vidi un palīdzētu  jaunuzņēmumiem būt veiksmīgiem.”

Regita Zeiļa, Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas direktore:

“Patiess prieks, ka arī Latvijas uzņēmējiem ir sniegta iespēja pievienoties globālajai kustībai “Pasaules uzņēmējdarbības kauss 2021” –– jau tagad esam pārliecināti, ka šī būs nozīmīga tīklošanās iespēja arī Latvijas sociālo uzņēmumu attīstībai.”

Pasaules uzņēmējdarbības kauss ir kas vairāk par pasaules mēroga sacensībām ar plašu balvu fondu. Sacensības paaugstina uzņēmēju konkurētspēju neatkarīgi no attīstības fāzes, nodrošinot dažādus rīkus un resursus, lai palielinātu biznesa izaugsmi. “EWC Accelerates” ir virtuāla apmācību un mentoru programma, kas palīdz uzņēmējiem pilnveidot savas prasmes un palielināt izredzes uzvarēt nacionālajos konkursos, kā arī tiem, kas iekļūs globālajā finālā. Savukārt, visiem dalībniekiem, kuri EWC tiešsaistes platformā aizpilda pieteikumu, tiek piedāvāta piekļuve vairāk nekā 25 000 ASV dolāru privilēģijām no tādiem partneriem kā Google Cloud, Hubspot, Stripe un citiem.

Pieteikšanās atvērta līdz 24. maijam. Dalībnieku anketa pieejama šeit

Par Pasaules Uzņēmējdarbības kausu
Swedbank kopš 2020. gada oktobra kļuvusi par Global Entrepreneurhip Week organizatoru Latvijā. Sadarbība ar Global Entrepreneurship Network paver arī unikālas tiesības pirmo reizi organizēt Entreprenurship World Championship (EWC) finālu Latvijā, kas ir pasaules vadošā inovatīvās uzņēmējdarbības ekosistēma un notiek vairāk nekā 200 valstīs. Šogad iecerēts, ka Pasaules Uzņēmējdarbības kauss sasniegs 175 000 dalībnieku skaitu.

RUS: В Латвии впервые пройдет Кубок мира по предпринимательству

Papildu informācijai:
Jānis Krops
Swedbank Mediju attiecību vadītājs
Tālr.: 67444560, 26880381
janis.krops@swedbank.lv

Saistītās ziņas

test wysiwyg
02.05.2024.

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Pages - 0

Skatīt vairāk