Image

Kopš 2020. gada Latvijā par ceturto daļu pieaudzis to iedzīvotāju skaits, kas vidējā termiņā jeb tuvāko četru līdz piecu gadu laikā plāno iegādāties elektroauto. Tieši Latvijā gatavība pārsēsties uz elektromobili tuvāko piecu gadu laikā augusi visstraujāk – to apsver teju katrs trešais, liecina bankas Citadele ikgadējā Baltijas iedzīvotāju aptauja par elektroauto popularitāti iedzīvotāju vidū.

Tuvāko 4 – 5 gadu laikā elektromobiļa iegādi apsver 15 % Latvijas iedzīvotāju, kas ir par ceturto daļu vairāk nekā 2020. gadā. Lietuvā situācija identiska, savukārt Igaunijā šajā laika posmā elektroauto apsvērtu iegādāties 12 % respondentu. Attiecīgajā laika nogrieznī elektriskās mašīnas iegādi biežāk plāno vīrieši vecumā no 18 līdz 29 un no 40 līdz 49 gadu vecumam, kuru ienākumi mēnesī pārsniedz 1500 eiro.

Savukārt tuvāko trīs gadu laikā pie elektroauto plāno tikt 13 % iedzīvotāju Latvijā (pirms diviem gadiem – 11 %), kas nozīmē, ka tuvākajā piecgadē elektromobili savos iegādes plānos iezīmējuši 28 % respondentu. Piecu gadu laikā Lietuvā elektroauto plāno pārsēsties 31 %, savukārt Igaunijā – 22 % iedzīvotāju.

Vienlaikus Latvijā samazinājies to iedzīvotāju skaits, kas elektromobili plānoja iegādāties 6 līdz 10 gadu laikā vai vēl tālākā periodā – ja pērngad šādi plāni bija 29 %, tad šobrīd elektroauto tālākā nākotnē plāno iegādāties vien 23 % Latvijā.

Latvijā fiksēts arī lielākais respondentu skaits, kuri paši neplāno iegādāties elektromobili, tomēr atbalsta to plašāku izmantošanu – šādi uzskata 28 % Latvijā, 27 % Igaunijā un 26 % Lietuvā. Latvijā visbiežāk šādu viedokli paudušas sievietes, kuras sasniegušas 40 gadu vecumu.

“Aptaujas dati liecina, ka, ja iepriekš Latvijā iedzīvotāji sevi pārsēžamies pie elektroauto stūres redzēja ilgākā termiņā jeb 5 līdz 10 gadu nogrieznī, tad līdz ar pašreizējām degvielas cenām un pieejamo valsts atbalstu arvien vairāk sāk apsvērt domu elektromobili iegādāties jau tuvāko 3 līdz 5 gadu laikā. Interese par elektroauto iegādi pieaug arī no uzņēmēju puses, un pieprasījumu stiprinošs faktors nākotnē varētu būt atbalsta instrumentu pieejamība ne tikai iedzīvotājiem, bet arī juridiskām personām,”

teic Pēteris Plaudis, Citadele Leasing vadītājs Latvijā.

Aptaujas dati liecina, ka aptuveni katrs sestais Baltijas valstu iedzīvotājs elektromobili neplāno iegādāties vispār, jo atbalsta ar iekšdedzes dzinēju aprīkotu automašīnu izmantošanu. Visvairāk šādu uzskatu pauž Igaunijā (17 %), pēc kā seko Latvija (16 %) un Lietuva (14 %).

Reprezentatīvu iedzīvotāju aptauju par elektroauto izmantošanu Baltijas valstīs banka Citadele kopā ar pētījumu aģentūru Norstat veic reizi gadā kopš 2020. gada. Šogad aptauja veikta septembrī, Latvijā, Lietuvā un Igaunijā aptaujājot 1000 respondentus vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

 

Par Citadele Leasing

Citadele Leasing ir Citadele grupas uzņēmums ar filiālēm Igaunijā un Lietuvā, kas Baltijas privātpersonām un uzņēmumiem piedāvā pilnu līzinga pakalpojuma klāstu, kā arī ilggadējās nozares zināšanas, labākos profesionāļus, izcilo klientu servisu un mūsdienīgākos digitālos risinājumus.

Papildu informācija:

Kristīne Mennika
Korporatīvās komunikācijas vadītāja
AS “Citadele banka”
Tālr. 26528533 
E-pasts: Kristine.Mennika@citadele.lv
www.citadele.lv

Saistītās ziņas

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Pages - 0

Skatīt vairāk