Jau sesto reizi kopš Eiropas Centrālās bankas (ECB) lēmuma par bāzes likmju celšanu Citadele paaugstina termiņdepozītu likmes saviem klientiem visā Baltijā. Likmju palielināšana pozitīvi ietekmēs iedzīvotāju uzkrājumus. 

Privātpersonām un juridiskām personām sešu mēnešu termiņdepozīta likme eiro valūtā paaugstināta uz 1,75 %, deviņu mēnešu likme – uz 1,75 %, savukārt gada un pusotra gada termiņdepozīta likmes – uz 2,60 %. Jaunās likmes ir spēkā no 15. maija. Termiņdepozītā naudas līdzekļus vari noguldīt no 6 mēnešiem līdz 5 gadiem.

Savukārt krājkonta gada procentu likme palielināta uz 1,50 %, kas ļaus iedzīvotājiem izdevīgāk veidot ilgtermiņa uzkrājumus, neturot naudas līdzekļus ikdienas norēķinu kontā.

“Šā gada maijā veiktajā aptaujā trešdaļa iedzīvotāju norādīja, ka naudu krāj savā ikdienas kontā un tikai 11 %  krāj noguldījumā uz procentiem. Tomēr pēc  Citadeles datiem pieprasījums pēc termiņnoguldījumiem un citiem uzkrājuma veidiem turpina palielināties, kas skaidrojams ar  labvēlīgajām procentu likmēm un iedzīvotāju vēlmi palielināt savus uzkrājumus,” norāda Jānis Mūrnieks, Citadeles Privātpersonu apkalpošanas direkcijas vadītājs.

Par Citadeles Grupu

Citadeles misija ir modernizēt finanšu nozari un sniegt privātpersonām un uzņēmējiem visā Baltijā vairāk iespēju. Citadelei Baltijā 2022. gadā bija 374 000 aktīvo klientu, jaunos aizdevumos izsniegti 1,2 miljardi eiro, kopējam kredītportfelim sasniedzot 2.9 miljardus, un depozītu apjoms veidoja 3.9 miljardus eiro.

Līdztekus klasiskajiem bankas pakalpojumiem banka Citadele saviem klientiem piedāvā virkni jaunākās paaudzes finanšu tehnoloģijās bāzētu pakalpojumu, piemēram, mūsdienīgu lietotni, bezkontakta norēķinus un zibmaksājumus. Citadele pirmā Baltijā privātpersonām sāka piedāvāt iespēju atvērt kontu ar selfiju, maksāt ar gredzenu un veikt pārskaitījumus uz mobilā tālruņa numuriem. Savukārt uzņēmumi aktīvi izmanto iespēju ne vien atvērt kontu attālināti un pieteikties finansējumam sava biznesa attīstībai, bet arī pieņemt maksājumus ar Citadele Phone POS lietotni un universālo e-komercijas risinājumu Klix.

Banka Citadele ir Grupas mātes uzņēmums Latvijā, un tās meitas uzņēmumi un filiāles darbojas Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

Papildu informācija:
Līga Ratniece
Korporatīvās komunikācijas vadītāja
AS “Citadele banka”
Tālr. 28378366
E-pasts: Liga.Ratniece@citadele.lv
www.citadele.lv

Saistītās ziņas

test wysiwyg
02.05.2024.

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Pages - 0

Skatīt vairāk