Image

LPB Bank ir izveidojusi visu nepieciešamo infrastruktūru, lai sniegtu pilnu pakalpojumu klāstu Fintechuzņēmumiem. Turklāt bankai ir pieredze palīdzēt uzņēmumiem viegli un bez aizķeršanās uzsākt darbību, ievērojot visus juridiskos un finanšu regulējumus.

Kā norāda LPB Bank Pārdošanas un reģionālās attīstības departamenta vadītājs Staņislavs Siņakovičs, banka jau sen sadarbojas ar e-komercijas uzņēmumiem, tādēļ ir uzkrāta pieredze un prasmes, sniedzot šādus pakalpojumus. Covid-19 pandēmijas iespaidā Fintech nozare ir ievērojami augusi, līdz ar to ir palielinājies pieprasījums pēc šādiem pakalpojumiem. Tirgotājiem bija nepieciešams izvērst savu darbību tīmeklī, pakalpojumu un pirkumu skaits krietni palielinājās, līdz ar to finanšu iestāžu atbalsts kļuva vēl aktuālāks.

Finteсh uzņēmumu apkalpošanu jūtami atbalsta arī Finanšu un kapitāla tirgus komisija (Komisija). Komisija ir izveidojusi īpašu struktūrvienību – Finanšu inovācijas departaments, kā arī rīko vebinārus, lai iepazīstinātu ar Finteсh uzņēmumu apkalpošanas nosacījumiem. Tās vebināros ir iespējams iepazīties arī ar LPB Bank pieredzi Fintech pakalpojumu nodrošināšanas jomā.

Jebkura elektronisko maksājumu iestāde var vērsties pie LPB Bank, kas palīdzēs iestatīt savu maksājumu infrastruktūru un iegūt pieeju starptautiskajām maksājumu sistēmām SEPA, SEPA Instant, Target 2 u.c., turklāt ir izstrādāts speciāls API, lai saņemtu visus šos pakalpojumus vienuviet.

Nesen LPB Bank piedalījās Eiropas lielākajā Fintech izstādē Amsterdamā Money20/20, kas pulcēja vairāk nekā 4000 dalībnieku no 1900 maksājumu, banku, finanšu tehnoloģiju un finanšu pakalpojumu uzņēmumiem. Līdzās privātajiem dalībniekiem plaši bija pārstāvēti arī nacionālie stendi, tostarp mūsu kaimiņvalstis Igaunija, Lietuva un Polija.

Vairāk nekā 25 uzņēmumi piedalījās no Lietuvas Fintech kopienas, kā arī bija kopīgs stends LITHUANIA, kas apvienoja 8 uzņēmumus, tostarp Invest Lithuania. Apvienotais stends ESTONIA pulcēja 12 uzņēmumus, tostarp Finance Estonia un Crowdfunding platforma Estate Guru. Turklāt bija arī FRANCE, POLAND un SPAIN stendi.

Staņislavs Siņakovičs stāsta:

“No Latvijas dalībnieku vidū bija tikai LPB Bank un Confero Technologies, un diemžēl nebija Latvijas valsts nacionālā stenda. No izstādes dalībniekiem un apmeklētājiem esam novērojuši lielu interesi par LPB Bank pakalpojumiem Banking as a Service (BaaS).

Izstādes laikā tikāmies arī ar citu ES valstu finanšu regulatoru pārstāvjiem un komunicējām ar advokātu birojiem, kas veicina uzņēmumu reģistrāciju un juridisko atbalstu EMI licenču iegūšanas procesā savās valstīs. Šādi uzņēmumi bija ieinteresēti sadarboties ar LPB Bank BaaS jautājumos. Tāpat tika uzdoti jautājumi par EMIlicencēšanu un regulējumu Latvijā. Izstādes dalībnieki izrādīja interesi par Latvijas licenci, taču informācija, kas ir pieejama publiskajā telpā, pagaidām ir nepietiekama un dažkārt pretrunīga, jo Latvijā izsniegto licenču skaits ir neliels, un tirgū nav atsauksmju par Fintech uzņēmumu licencēšanu Latvijā. Tā kā šī izstāde ir galvenā un sistēmiskā šajā nozarē, plānojam piedalīties tajā arī 2023. gadā. Stendu rezervācija nākamajam gadam jau ir atvērta, un labākās vietas ātri tiek aizņemtas. Tāpēc banka aicina apsvērt iespēju pulcēt dalībniekus no Latvijas vienā stendā zem kopīga valsts karoga.”

 

Papildu informācija:
Jūlija Zeile
LPB Bank mārketinga un komunikācijas vadītāja
julija.zeile@lpb.lv
+371 26471277

Saistītās ziņas

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Pages - 0

Skatīt vairāk