Image

Luminor banka piešķīrusi 2,49 miljonu eiro finansējumu biznesa attīstībai vienam no lielākajiem nerafinētās eļļas ražotājiem Baltijā – SIA Iecavnieks & Co. Uzņēmumam piešķirts ilgtermiņa kredīts un kredītlīnija, kas ļaus iegādāties pārstrādei nepieciešamos graudaugus, nodrošinot darbības nepārtrauktību.

Ar Luminor bankas piešķirto finansējumu SIA Iecavnieks & Co piesaistīs papildu apgrozāmos līdzekļus, lai iegādātos nepieciešamās izejvielas jaunās produkcijas “RAPU” ražošanai, paplašinātu noieta kanālus, palielinātu eļļas ražošanas kapacitāti, kā arī nodrošinātu apgrozāmos līdzekļus sezonas lauksaimniecības darbiem.

“Eļļas tirgus ir viens no perspektīvākajiem un augošākajiem pasaulē – šobrīd visā Eiropā novērojams arī rapšu eļļas, kas veido aptuveni 40 % no visa saražotā, un rapšu sēklu patēriņa pieaugums. Esam gandarīti atbalstīt SIA Iecavnieks & Co tā izaugsmes un tālākas attīstības ceļā, un ceram, ka veiktie uzlabojumi palīdzēs veicināt uzņēmuma konkurētspēju gan vietējā, gan eksporta tirgos,”

– saka Ilze Zoltnere, Luminor Korporatīvā departamenta vadītāja.

SIA Iecavnieks & Co šobrīd apsaimnieko aptuveni 500 hektāru lauksaimniecības zemes, no kuriem 200 hektāri pieder pašam uzņēmumam. Uzņēmums audzē tādas kultūras, kā eļļas rapsi, kviešus un lauku pupas, veic graudu pirmapstrādi un uzglabāšanu. Savukārt lopbarības produkta “RAPU” ražošanā tiek izmantotas pašu audzētas izejvielas ­– rapsis, lauku pupas, kuras ekstrudējot iegūst barības maisījumu, kas ir kā kvalitatīva un ekonomiskāka alternatīva ārzemju ražotāju produkcijai (sojas raušiem). Plašāk uzņēmums pazīstams arī kā nerafinētās eļļas un lopbarības ražotājs, un šobrīd tā iekārtu jauda sasniedz 20 000 tonnas eļļas sēklu gadā. Atšķirībā no citiem nozares uzņēmumiem, SIA Iecavnieks & CO ražošanas procesā pielieto auksto spiešanas tehnoloģiju, kas ļauj iegūt dabīgus produktus, tiem nepievienojot pārtikas piedevas, kā arī neradot atkritumus ražošanas procesā.

“Mūsu darbības svarīgākais kritērijs ir kvalitāte, ko izceļam ne tikai mūsu ražotajos produktos, bet arī mūsu procesu vadībā un attīstības plānos. Ar Luminor atbalstu spēsim modernizēt mūsu tehnisko nodrošinājumu, lai paplašinātu saimniecības teritorijas un veiksmīgi aizvadītu vasaras sezonu. Jaunā graudu kalte un tehniskās telpas palīdzēs uzturēt mūsu produkciju nemainīgi augstā kvalitātē,”

– norāda Dainis Lagzdiņš, SIA Iecavnieks & Co valdes priekšsēdētājs.

Par SIA Iecavnieks & Co:
Iecavnieks & Co ir daudznozaru uzņēmums un viens no lielākajiem nerafinētās rapšu eļļas ražotājiem Baltijā. Uzņēmuma pamatnozares ir lauksaimniecība, graudu pirmapstrāde un uzglabāšana, kā arī eļļas augu sēklu pārstrāde. Uzņēmums apsaimnieko 500 ha lauksaimniecības zemes, kur tiek audzēti eļļas rapši, kvieši un lauka pupas. Saražoto produkciju Iecavnieks & Co pārdod gan vietējā tirgū, gan eksportē uz citām valstīm Baltijā un citviet Eiropā.

 Par Luminor:
Luminor ir trešais lielākais finanšu pakalpojumu sniedzējs Baltijas valstīs ar aptuveni 870 tūkstošiem klientu, 2300 darbiniekiem, kā arī 14,9 % tirgus daļu noguldījumos un 16,9 % tirgus daļu kreditēšanā 2021. gada marta beigās. Luminor pašu kapitāls sastāda 1.7 miljardus eiro, pirmā līmeņa pamata kapitāla rādītājam (CET1) sasniedzot 23,4 %.

 

 

 

 

 

 

Saistītās ziņas

test wysiwyg
02.05.2024.

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Pages - 0

Skatīt vairāk