Image

Luminor banka piešķīrusi 1.5 miljonus eiro finansējumu mežizstrādes un kokapstrādes uzņēmumam SIA Krauzers jaunas kokzāģētavas un pieguļošās teritorijas izveidei. Uzņēmums prognozē, ka uzlabojumi kokmateriālu apstrādes procesā nākotnē ļaus saražot uz pusi vairāk gatavās produkcijas. 

Jaunas kokzāģētavas un pieguļošās infrastruktūras izveide notiek kopš 2019. gada, bet projekta noslēgums tiek plānots 2022. gadā. Līdz šim projektā ieguldīti jau 2.5 miljoni eiro; no tiem 1.5 miljoni eiro ir Luminor piešķirtais finansējums, bet viens miljons eiro ir uzņēmuma paša līdzekļi. Tuvākā gada laikā projektā plānots ieguldīt vēl papildu 3.5 miljonus eiro.

Kokzāģētavas modernizēšanas process tiek veikts vairākos posmos. Jau noslēgusies ir ražošanas ēku iegāde un uzlabošana, saņemts zāģmateriāla kalts un zāģētavas iekārta – taras līnija. Savukārt šobrīd notiek darbs pie koka šķirošanas līnijas izveides, kurā tiek izmantots Luminor piešķirtais finansējums. Projekta noslēdzošajā posmā plānots iegādāties un ražotnē uzstādīt jaunas zāģēšanas līnijas.

“Mežizstrādes un kokapstrādes nozarei 2020. gads bijis kontrastains, taču esam gandarīti, ka mūsu klientu iesākto attīstības plānu realizēšana nav apstājusies. Labprāt iesaistāmies un palīdzam uzņēmējiem arī šādu apjomīgu ilgtermiņa projektu īstenošanā, kuri tiek realizēti pakāpeniski. Krauzers izvēlētā attīstības stratēģija, īstenojot projektu secīgi un pie nākamās kārtas uzsākot darbu tikai tad, kad iepriekšējā ir pabeigta, liecina par labu plānošanu un risku izvērtēšanu. Pozitīvi vērtējams arī tas, ka uzņēmums jau ir atradis pārdošanas kanālus un potenciālos klientus vēl pirms investīcijas veikšanas,”

– saka Ilze Zoltnere, Luminor Korporatīvā departamenta vadītāja.

Papildu dārza un žoga elementu, industriālo iepakojumu materiālu un skaldītas, safasētas malkas ražošanai, SIA Krauzers nodarbojas ar mežistrādi, apaļkoku pārdošanu un transportēšanu, šķeldas ražošanu un pārdošanu. Uzņēmumam ir vairāk nekā 15 gadu pieredze mežu nozarē. 2020. gadā SIA Krauzers apgrozījums sasniedza 17 miljonus eiro, un šobrīd uzņēmumā tiek nodarbināti aptuveni 200 cilvēki.

“Jaunā kokzāģētava un vajadzībām atbilstošas pieguļošās infrastruktūras izveide ir stratēģisks un nozīmīgs solis mūsu uzņēmuma attīstībai. Šobrīd mēnesī pārdodam aptuveni 4.5 tūkstošus gatavās produkcijas, bet nākamgad, pabeidzot projektu, gatavās produkcijas apjoms varētu sasniegt jau septiņus tūkstošus kubikmetru. Tas palīdzēs apmierināt arvien pieaugošo pieprasījumu pēc materiāliem būvniecībai. Pateicoties Luminor sniegtajam finansējumam, esam droši, ka varēsim turpināt darboties ar pilnu jaudu arī turpmāk, vienlaikus sniedzot pozitīvu iespaidu uz Latvijas tautsaimniecību, ”

– norāda valdes priekšsēdētājs Andis Araks.

Par Krauzers

SIA Krauzers ir mežizstrādes un kokapstrādes uzņēmums ar 15 gadu pieredzi, un ir viens no redzamākajiem un aktīvākajiem uzņēmumiem Talsu novadā un Ziemeļkurzemē. Tā galvenie darbības veidi ir transporta pakalpojumi, mežistrāde, kokmateriālu iepirkšana un pārdošana, dārza un žoga elementu, industriālo iepakojumu materiālu ražošana, skaldītas un fasētas malkas ražošana,   eksportējot produkciju uz Lielbritāniju, Eiropu, Āziju un ASV.

Par Luminor

Luminor ir trešais lielākais finanšu pakalpojumu sniedzējs Baltijas valstīs ar aptuveni 900 tūkstošiem klientu, 2300 darbiniekiem, kā arī 16,1% tirgus daļu noguldījumos un 17,2% tirgus daļu kreditēšanā 2020. gada ceturtā ceturkšņa beigās. Luminor pašu kapitāls sastāda 1.7 miljardus eiro, pirmā līmeņa pamata kapitāla rādītājam (CET1) sasniedzot 22,4%.

Papildu informācija:
Inese Kronberga
Luminor sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr.: 29215409
E-pasts: Inese.Kronberga@luminorgroup.com

 

 

Saistītās ziņas

test wysiwyg
02.05.2024.

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Pages - 0

Skatīt vairāk