Image

Lai veicinātu Baltijas uzņēmumu izaugsmes iespējas, Luminor pārvaldītie pensiju fondi Latvijā, Lietuvā un Igaunijā atbalstījuši vienu no lielākajiem Baltijas privātā kapitāla ieguldījumu pārvaldniekiem Livonia Partners, otrajā parakstīšanas posmā investējot 15 miljonus eiro. Būtisku daļu Livonia Partners Fund II finansējuma plānots ieguldīt uzņēmumos, kas risina klimata pārmaiņu un vides ilgtspējas jautājumus.

“Fonda vadības komandas investīciju pieredze un sasniegtie rezultāti, kā arī fokusēšanās uz ilgtspēju saskan ar Luminor ilgtermiņa pensiju fondu vērtības palielināšanu. Vēlamies vairot iespēju Baltijas uzņēmumiem piekļūt finansējumam un īstenot savus attīstības mērķus, tādējādi veicinot visa Baltijas reģiona izaugsmi,”

saka Luminor Aktīvu pārvaldīšanas un pensiju daļas vadītājs Baltijā Atis Krūmiņš.

Livonia Partners Fund II ir klasificēts kā 8. panta jeb “gaiši zaļais” fonds saskaņā ar ES jauno Ilgtspējīgas finanšu informācijas atklāšanas regulu. Šo fondu atbalsta vairāki institucionālie investori, piemēram, Baltijas un Ziemeļvalstu pensiju fondi, starptautiskās institūcijas un privātie investori. Daudzi Livonia Partners Fund I investori turpina ieguldīt arī Livonia Partners Fund II, kas piesaistījis arī jaunus investorus.

Kopējais Livonia Partners Fund II apmērs ir 157 miljoni eiro, un vismaz 10% no kapitāla fonds apņemas ieguldīt projektos, kas risina klimata pārmaiņas un vides ilgtspējību, kā arī veicina sabiedrības labklājību un veselību. Arī Livonia Partners nepārtraukti pilnveido savu ilgtspējas stratēģiju.

“Mēs palīdzam Baltijas uzņēmumiem ātrāk panākt organisku un vai stratēģisku izaugsmi, pārņemot citus uzņēmumus, kā arī apzināt un īstenot projektus ar pozitīvu ietekmi uz vidi. Esam gandarīti par Luminor pensiju fondu pievienošanos mūsu investoru pulkam,”

stāsta Livonia Partners partnere un līdzdibinātāja Kristīne Bērziņa.

Livonia Partners galvenokārt investē mazos un vidējos uzņēmumos Baltijas reģionā un ārpus tā ar spēcīgu izaugsmes potenciālu. Uzņēmuma vērtība parasti ir robežās no 10 miljoniem līdz 100 miljoniem eiro.   Galvenās investīciju jomas pirmajam fondam bija specializētā ražošana, kā arī tehnoloģiju, mediju un telekomunikāciju sektors. Investīciju mērķis – palīdzēt uzņēmumiem spert nozīmīgu attīstības soli, lai kļūtu par globāliem līderiem savā segmentā. 

Kopš pirmā fonda izveides 2015. gadā Livonia Partners ir īstenojis 21 ieguldījumu darījumu, izveidojot Baltijas un Ziemeļvalstu uzņēmumu portfeli ar vairāk nekā 2400 darbinieku un kopējiem ieņēmumiem, kas pārsniedz 400 miljonus eiro.

Livonia Partners Fund II pārvaldnieks ir reģistrēts Latvijā, un tā darbību regulē Latvijas Finanšu un kapitāla tirgus komisija. 

Par Luminor pensiju fondiem

Luminor ir viens no lielākajiem pensiju pārvaldītājiem Baltijā ar mūsdienīgiem pensiju otrā līmeņa un trešā līmeņa risinājumiem. Luminor grupas uzņēmumi Igaunijā, Latvijā un Lietuvā pārvalda pensiju aktīvus EUR 1,5 mljrd. apmērā un piedāvā saviem klientiem izvēli no vairāk nekā 25 pensiju fondiem.

Saistītās ziņas

test wysiwyg
02.05.2024.

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Pages - 0

Skatīt vairāk