Image

Luminor banka izsniegusi finansējumu papīra, kartona un dažādu plastmasas izstrādājumu ražotājam SIA “Karlsberg” 1,3 miljonu eiro apmērā jaunu ražošanas iekārtu iegādei, apgrozāmo līdzekļu papildināšanai, nekustamā īpašuma iegādei un faktoringa limitu palielināšanai. SIA Karlsberg ir norvēģu ģimenes uzņēmums ar vairāk nekā 60 gadu pieredzi, kas savu ražotni pārcēlis uz Latviju, tādējādi sniedzot pienesumu mūsu valsts ekonomikai.

SIA Karlsberg finansējumu plāno ieguldīt ražošanas apjomu palielināšanai, jo uzņēmums noslēdzis apjomīgus sadarbības līgumus ar kosmētikas un kartona iepakojuma ražotājiem par dažādu specifisku dzērienu kārbu izgatavošanu, kuru ražošanai nepieciešamas jaunas iekārtas.

“Jaunais sadarbības līgums uzņēmumam paver jaunas attīstības iespējas. Lielo produkcijas apjomu dēļ manuāli vai daļēji manuāli produkciju saražot būtu pārāk lēni un dārgi, tāpēc plānojam savu darbību automatizēt, lai paātrinātu ražošanas procesu. Kopumā plānojam iepirkt 14 dažādas iekārtas, piemēram, kastīšu izgatavošanas, vāka un kastes ielīmēšanas, presēšanas u.c. iekārtas, ar kurām varēsim automatizēt dažādu kastīšu izgatavošanu,”

stāsta SIA “Karlsberg” direktore, Daiva Stone-Kazakeviča.

Pēdējo gadu laikā poligrāfijas nozare uzrāda augšupejošu tendenci. Pateicoties zemākām darbaspēka izmaksām, Latvijas uzņēmumu konkurētspēja Eiropas un Skandināvijas tirgū ir pieaugusi. Lai gan SIA Karlsberg nav lielākais nozares dalībnieks, izvēlētā darbības niša, koncentrēšanās uz eksporta tirgiem, investīcijas ražošanas iekārtās nodrošina stabilu pozīciju tirgū, piedāvājot gan konkurētspējīgu cenu, gan atbilstošu produktu kvalitāti.

“Uzņēmums Karlsberg ir ilggadējs bankas klients. Mēs novērtējam uzņēmuma vēsturisko pieredzi, profesionalitāti un specifiskās zināšanas konkrētajā jomā. Pēdējos gados uzņēmuma apgrozījums ir būtiski palielinājies, veiktas investīcijas iekārtās un kompānija iekarojusi jaunus noieta tirgus. Priecājamies atbalstīt un veicināt uzņēmuma tālāko izaugsmi, kas rasta efektivizējot un automatizējot darbību”

saka Ilze Zoltnere, Luminor Korporatīvā departamenta vadītāja.

SIA Karlsberg ir viens no AS Karlsberg meitas uzņēmumiem. Citi meitas uzņēmumi – SIA Sign+Display – nodarbojas ar LED gaismas stendu ražošanu, SIA Graphic+Design veic grafiskā dizaina izstrādi Karlsberg pasūtītājiem, bet 2020. gada beigās dibinātais SIA Frauenburg Industrie nodarbojas ar dažādu zīmju t.sk. durvju uzrakstu un ceļa zīmju ražošanu, kas šobrīd Norvēģijā ir ļoti pieprasītas. Visos meitas uzņēmumos kopā strādā 61 darbinieks, un vismaz puse no saražotās produkcijas tiek realizēta Norvēģijā un Amerikas Savienotajās Valstīs. Visas papīra un kartona izejvielas uzņēmums pērk no Latvijas uzņēmumiem: AS Antalis, SIA Poligrāfijas apgāds, SIA Talsu Tipogrāfija, SIA Papyrus u.c.  

Par SIA Karlsberg

AS Karlsberg dibināta 1954. gadā Norvēģijā, un kopš dibināšanas nodarbojas ar poligrāfijas pakalpojumu sniegšanu, ražo dažāda veida papīra, kartona un plastmasas reklāmas izstrādājumus. 2002. gadā finanšu apsvērumu dēļ ražošana tika pārcelta uz Latviju, nodibinot jaunu uzņēmumu – SIA “Karlsberg”. 2019. gadā uzņēmums pārcēlās uz jaunām ražošanas telpām Saldus novada Brocēnos. 

Par Luminor banku

Luminor ir trešais lielākais finanšu pakalpojumu sniedzējs Baltijas valstīs ar aptuveni 900 tūkstošiem klientu, vairāk nekā 2300 darbiniekiem. Luminor pašu kapitāls sastāda 1.7 miljardus eiro, pirmā līmeņa pamata kapitāla rādītājam (CET1) sasniedzot 23,1%.

Papildu informācija:
Elīna Šakirova
Luminor sabiedrisko attiecību projektu vadītāja
Tālr.: 28876394
E-pasts: Elina.Sakirova@luminorgroup.com

 

Saistītās ziņas

test wysiwyg
02.05.2024.

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Pages - 0

Skatīt vairāk