Image

Luminor banka piešķīrusi kredītlīniju Latvijas lielākajam zemnieku kooperatīvam LATRAPS 65 miljonu eiro apmērā apgrozāmo līdzekļu finansēšanai: graudu iepirkšanai no zemniekiem, kā arī minerālmēslu un augu aizsardzības līdzekļu iegādei, lai tos tālāk realizētu Latvijas lauksaimniekiem.

LATRAPS ir lielākais graudu iepircējs un eksportētājs, kā arī lielākā lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība Baltijā, kurā apvienojušies vairāk nekā 1000 zemnieku no visiem Latvijas reģioniem. LATRAPS apgrozījums pagājušajā finanšu gadā bija 270 miljoni eiro.

“Šī pavasara notikumi pierādīja, cik svarīga ir spēcīga lauksaimniecības nozare valstī, cik būtiski, lai krīzes apstākļos mēs kā valsts spētu nodrošināt iekšējo tirgu ar pārtiku, kā arī novērtējām eksporta potenciāla vērtību. Tāpēc esam gandarīti, ka Luminor banka turpina sadarbību ar LATRAPS, un piešķirtais kredītlīnijas apjoms spēs atbalstīt Latvijas lauksaimnieku produkcijas realizēšanu, kā arī lauksaimniecības darbības attīstīšanu,” stāsta Ilze Zoltnere, Luminor Korporatīvā departamenta vadītāja.

”Lai arī globālā pandēmija ir skārusi visu pasauli un daudzas tautsaimniecības nozares ir smagi cietušas, lauksaimnieki ir uzcītīgi darījuši savu darbu. Viss, kas bija izdarāms no saimnieku puses, ir paveikts, un tagad ar lielām cerībām skatāmies uz briestošo ražu. Sadarbībā ar Luminor banku esam gatavi no kooperatīva biedriem operatīvi iepirkt izaudzēto, lai to varētu sagatavot un nogādāt patērētājiem gan Latvijā, gan Tuvo Austrumu un Āfrikas tirgos. Piešķirtā kredītlīnija tiks izmantota ne tikai norēķiniem par ražu, bet arī izejvielu sagādei ziemāju sējai, tādējādi nodrošinot stabilu pamatu tālākai attīstībai gan nozares līmenī, gan kopumā visas valsts ekonomikas stabilizēšanā,” 

 – saka Edgars Ruža, LATRAPS valdes priekšsēdētājs.

Par Luminor

Luminor ir trešais lielākais finanšu pakalpojumu sniedzējs Baltijas valstīs ar 924 000 klientu un ap 2 500 darbinieku, kā arī 16% tirgus daļu noguldījumos un 18% tirgus daļu kreditēšanā 2020. gada 31. martā. Luminor pašu kapitāls sastāda 1.6 miljardus eiro, pirmā līmeņa pamata kapitāla rādītājam (CET1) sasniedzot 20,5%.

Papildu informācija:

Inese Kronberga

Luminor sabiedrisko attiecību vadītāja

Tālr.: 29215409

E-pasts: Inese.Kronberga@luminorgroup.com

Saistītās ziņas

test wysiwyg
02.05.2024.

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Pages - 0

Skatīt vairāk