Image

2022. gada 25. maijā Rīgā notiks nacionāla līmeņa apaļā galda diskusija par ilgtspējīgas finansēšanas ietvara attīstību energoefektivitātes finansēšanai, meklējot veidus un ieteikumus tā ieviešanai Latvijā un analizējot labās prakses piemērus no citām valstīm. Pasākumu organizē Vides investīciju fonds sadarbībā ar Ekonomikas ministriju un Finanšu nozares asociāciju RoundBaltic projekta ietvaros.

Ilgtspējīga finansēšana ir viena no aktuālākajām tēmām pēdējā gada laikā kontekstā ar energoefektivitātes finansēšanu (Taksonomijas regulas ieviešana, enerģētikas krīze, ES Zaļais kurss klimata pārmaiņas u.c.). Rīkotāji un iesaistītās puses ilgtspējīgas finansēšanas ietvara attīstību redz kā vienu no atslēgas instrumentiem, lai straujāk attīstītu energoefektivitātes projektu finansēšanu, tāpēc jo īpaši svarīgi ir radīt platformu un iespējas iesaistīto pušu diskusijām, lai veidotu konstruktīvus risinājumus. Šī nacionālā apaļā galda diskusija kalpo kā instruments dažādu iesaistīto pušu – politikas veidotāju, ieviesēju, uzņēmēju un nozares ekspertu – dialogam un sadarbības veicināšanai. Pasākuma mērķis ir izveidot priekšlikumus nozarei un politikas veidotājiem, lai uzlabotu privātā finansējuma piesaisti energoefektivitātes finansēšanai Latvijā.

Pirmajā paneļdiskusijā, kas tiks translēta šeit tiešraidē Facebook no 9:30-11:00, piedalīsies un ar aktualitātēm dalīsies pieci augsta ranga viedokļu līderi – Mārtiņš Zemītis (Eiropas Komisijas Latvijā pārstāvniecības vadītāja vietnieks), Irina Kuzmina (Swedbank Baltics AS ilgtspējas jomas vadītāja Latvijā), Atis Zakatistovs (Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs), Raimonds Lapiņš (Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks) un Jēkabs Krieviņš (ALTUM valdes loceklis).

Savukārt paralēlajās apaļā galda diskusijās, kurās tiks aicināti aktīvi piedalīties arī pasākuma dalībnieki, tiks apskatītas tādas ar ilgtspējīgu finansēšanu saistītas tēmas kā ilgtspējīgas finansēšanas ietvara ieviešana Latvijā, piemēri Eiropā un praktiskie aspekti un nepieciešamie priekšdarbi datu un aktīvākas projektu ieviešanas kontekstā. Paralēlajās diskusijās kopā piedalīsies 13 dažādi runātāji – no Finanšu un Ekonomikas ministrijas, Eiropas Investīciju bankas, Finanšu nozares asociācijas, Eiropas Komisijas, ALTUM, Igaunijas ekonomikas ministrijas, Rīgas enerģētikas aģentūras, Ziemeļu Investīciju bankas, Būvniecības valsts kontroles biroja, BaltCap Private Infrastructure Fund, Liepājas valstspilsētas un Valmieras novada pašvaldībām.

Diskusijas moderēs energoefektivitātes un ilgtspējīgas finansēšanas jomas eksperti – Dace Helmane (Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta valdes locekle), Viktors Toropovs (SEB Bankas Ilgtspējas attīstības vadītājs Latvijā) un Reinis Āboltiņš (enerģētikas eksperts).

Pasākuma programma pieejama šeit, tas norisināsies klātienē 25.maijā, Pullman Riga Old Town Hotel, Jēkaba iela 24, Rīgā no plkst. 09:00-15:00. Dalība ir bez maksas, vietu skaits ierobežots – iepriekšējā reģistrēšanās obligāta, aicinām atzīmēties Facebook pasākumā šeit. Pasākums notiek latviešu un angļu valodā (tulkojums tiks nodrošināts).

 

Papildu informācija:

Sergejs Gomzjakovs, projekta vadītājs, tālr.+37127897302, Vides investīciju fonds

Šis pasākums norit projekta RoundBaltic ietvaros un tiek finansēts no Eiropas Savienības Horizon2020/Apvārsnis2020 programmas. RoundBaltic projekta mērķis ir turpināt dialogu starp galvenajām ieinteresētajām pusēm Latvijā par privātā finansējuma piesaisti energoefektivitātes projektiem, un noteikt kopīgos uzdevumus un potenciālos uzlabojumus, kas būtu panākami esošajā politikas kontekstā un uzņēmējdarbības praksē. RoundBaltic projekts ir vērsts uz jaunu instrumentu attīstīšanu privātā finansējuma piesaistei ilgtspējīgas energoefektivitātes finansēšanai Latvijā 3 galvenajos sektoros – publiskais sektors, mājokļi, mazie un vidējie uzņēmumi. 25. maija nacionālais apaļais galds ir turpinājums apaļā galda diskusijām, kas notika RoundBaltic apaļā galda diskusiju ietvaros 2021. gada 8.decembrī un pulcēja kopā ap 94 dalībnieku no 54 organizācijām.

Saistītās ziņas

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Pages - 0

Skatīt vairāk