Image

Ir noslēgusies cenu aptauja par trīs “PNB Asset Management” pensiju 2. līmeņa ieguldījumu plānu pārņemšanu, kurā uzvarēja Citadeles meitas uzņēmums “CBL Asset Management”. Pārņemot savā pārvaldībā vairāk nekā 66 tūkstošus dalībnieku uzkrājumus, “CBL Asset Management” nostiprina savu tirgus pozīciju kā trešais lielākais pārvaldītājs Latvijā gan aktīvu, gan dalībnieku ziņā.

“PNB Asset Management” ieguldījumu plānos uz 30. jūniju bija 66 493 dalībnieki ar uzkrātiem aktīviem 110 miljonu eiro apmērā. Savukārt “CBL Asset Management” – 174 836 dalībnieki ar uzkrātiem 583 miljoniem eiro.

“PNB Asset Management” pārvalda trīs pensiju 2. līmeņa ieguldījumu plānus – PNB Konservatīvais ieguldījumu plāns “DAUGAVA”, PNB Sabalansētais ieguldījumu plāns “VENTA” un PNB Aktīvais ieguldījumu plāns “GAUJA”. Klientiem, kuri vēlēsies pārskatīt savu izvēlēto pensiju 2. līmeņa plāna ieguldīšanas stratēģiju, būs iespēja pāriet arī uz citiem “CBL Asset Management” ieguldījumu plāniem, kas tirgū izceļas ar ienesīguma rādītājiem. Saskaņā ar portāla www.manapensija.lv datiem, kopš darbības sākuma 2003. gada 7. janvārī  gan “CBL Aktīvais ieguldījumu plāns”, gan “CBL Universālais ieguldījumu plāns” saviem klientiem ir nodrošinājuši vislielāko ienesīgumu attiecīgo plānu kategorijās, sniedzot 101% un 85% pieaugumu plānu daļas vērtībai visā periodā.

“Aktīvu pārņemšana būs ieguvums gan PNB pensiju 2. līmeņa plānu, gan “CBL Asset Management” pensiju 2. līmeņa plānu dalībniekiem, jo spēsim vēl vairāk efektivizēt pārvaldīšanas procesus, uzlabojot servisu visiem mūsu klientiem. Īpaši labvēlīga pārņemšana būs “PNB Asset Management” klientiem, jo viņiem piemērosim ne vien zemāku komisijas maksu kā līdz šim, kas ir tāda pati, kā “CBL Asset Management” klientiem, bet viņi arī saņems pieeju skaitliski lielākai pensiju pārvaldes profesionāļu komandai, kuru mērķis ir vairot katra klienta personīgos uzkrājumus,”

 – skaidro Citadeles meitas uzņēmuma “CBL Asset Management” valdes priekšsēdētājs Kārlis Purgailis. 

“Mēs Latvijā esam lielākā pensiju pārvaldītāju komanda, un mūsu darbības rezultāti parādās labākajos ienesīguma rādītājos, piemēram “CBL Aktīvais ieguldījumu plāns” daļas vērtība kopš darbības sākuma pieaugusi vairāk kā par 100%, taču tuvākajam sekotājam par nepilniem 80%. Tāpat esam lepni par mūsu jaunajiem pensiju 2. līmeņa plāniem – “CBL Ilgtspējīgu iespēju ieguldījumu plānu” un  “CBL dzīves cikla plāns Millennials”, – kas uzrāda labus finansiālos rezultātus un saņem lielu interesi no mūsu klientiem,”

 – papildina Kārlis Purgailis.

Par plānu pārvaldīšanas pārņemšanu ir noslēgts līgums un uzsākts pārņemšanas process. Par darījumu ir informēta Finanšu un kapitāla tirgus komisija, un pašlaik to izskata Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra un Konkurences padome. Pārņemšanas pabeigšana ir plānota līdz šī gada beigām. Līdz tam brīdim klientu pensiju uzkrājumus turpina pārvaldīt “PNB Asset Management”.

Par “CBL Asset Management”

Bankas Citadele meitas uzņēmums IPAS “CBL Asset Management” ir viena no vadošajām un pieredzējušākajām finanšu aktīvu pārvaldes sabiedrībām Baltijas valstīs. Tā ar investīciju portfeļu pārvaldīšanu nodarbojas jau kopš 2002. gada. Savukārt kopš 2003. gada kā viena no pirmajām Latvijā sāka pārvaldīt pensiju 2. līmeņa uzkrājumus. “CBL Asset Management” ir lielākā pārvaldnieku komanda Latvijā, kas regulāri analizē finanšu un kapitāla tirgus, makroekonomikas tendences un pensiju uzkrājumus iegulda gan vērienīgos starptautiskos un vietējos Latvijas uzņēmumos, gan arī dažādu valstu obligācijās.

Papildu informācija:

Kristīne Mennika

Korporatīvās komunikācijas vadītāja

AS “Citadele banka”

Tālr. 26528533

E-pasts: Kristine.Mennika@citadele.lv

www.citadele.lv

Saistītās ziņas

test wysiwyg
02.05.2024.

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Pages - 0

Skatīt vairāk