Image
  • Banku klienti autorizācijai visbiežāk izmanto mobilās lietotnes
  • Ir pēdējais brīdis iepazīties ar savas bankas politiku attiecībā uz kodu karšu lietošanu
  • Atsevišķām klientu grupām bankas piedāvā atlaides kodu kalkulatoriem

Finanšu nozares asociācijas apkopotā statistika rāda, ka šī gada jūnijā vispopulārākais autorizācijas līdzeklis banku klientu vidū bija lietotne viedtālrunī – 57 %. Aptuveni 25 % jeb ceturtā daļa Latvijas banku klientu kā autorizācijas līdzekli ikdienā izmantoja kodu kartes, savukārt kodu kalkulatorus – 17,5%.

Atgādinām, ka banku klientiem rūpīgi jāiepazīstas ar savas bankas politiku kodu karšu izmantošanā, jo lielākā daļa banku, sākot jau ar 10. septembri, apturēs iespēju izmantot internetbanku un apstiprināt maksājumus ar kodu kartēm.

Ņemot vērā, ka kodu kartes ir ilgstoši izmantota tehnoloģija, kura bez papildu drošības elementu ieviešanas neatbilst pašreizējiem drošības standartiem, banku klienti aktīvi sāk lejupielādēt un izmantot lietotnes viedtālruņos, lai izmantotu internetbanku, autentificētos, maksātu rēķinus utt. Jāuzsver, ka 2019. gada 14. septembrī stājas spēkā jauna Eiropas Komisijas regula 2018/389 attiecībā uz tehniskajiem standartiem par drošu lietotāja autentificēšanu, kas vēl vairāk pastiprina prasības kodu karšu lietošanai.

Ir bankas, kuru klienti var turpināt lietot kodu kartes kombinācijā ar papildus drošības elementiem, tomēr kodu karšu īpašniekiem jāpārliecinās, ka banka ir ieviesusi papildu drošības elementu kodu kartēm, piemēram, SMS.

Lai informētu banku klientus par izmaiņām kodu karšu lietošanā, Asociācija ir sagatavojusi skaidrojošo video:

Atgādinām: ja jūsu banka plāno atteikties no kodu karšu izmantošanas, iesakām laikus izvēlēties modernāku autentifikācijas līdzekli, piemēram:

  • bezmaksas lietotnes viedtālruņiem, piemēram, Smart-ID, Google Authenticator, Mobilescan, var ērti lejupielādēt App Store vai Google Play (atbalstu klienti var saņemt banku filiālēs);
  • tie klienti, kuriem nav lietotnes viedtālruņiem, lietošanai piemērotu tālruņu vai citu viedierīču, var izvēlēties kodu kalkulatoru. Atsevišķām klientu grupām (piemēram, senioriem) kodu kalkulatora saņemšanai ir pieejamas atlaides; ar piedāvājumiem klienti tiek aicināti iepazīties savās bankās.

Saistītās ziņas

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Pages - 0

Skatīt vairāk