Image

Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju tradicionāli svin Ziemassvētkus ģimenes vai draugu lokā pie svētku galda, liecina SEB bankas veiktā aptauja*. Šogad vairāk nekā puse iedzīvotāju (63%) svētku mielasta sagādāšanai veltīs tikpat daudz naudas kā pērn – lielākoties tam atvēlot summu ap 100 eiro.

Aptaujas dati liecina, ka gandrīz ceturtā daļa (23%) Latvijas iedzīvotāju šogad svētku galda klāšanai tērēs mazāk nekā pērn, savukārt teju katrs desmitais svētku galdam ir gatavs tērēt vairāk kā pagājušajos Ziemassvētkos.

Nedaudz vairāk kā ceturtā daļa jeb 27% Latvijas iedzīvotāju svētku galdam tērēs līdz 50 eiro, savukārt 31% aptaujāto norāda, ka galda klāšanai veltīs no 50 līdz 100 eiro. Vairāk kā desmitā daļa (13%) respondentu svētku galdam veltīs no 101 līdz 150 eiro, savukārt vairāk par 151 eiro Ziemassvētku mielastam plāno tērēt 8% Latvijas iedzīvotāju.

“Lai samazinātu izmaksas, 37% iedzīvotāju atzīst, ka sadala, kurš no svinētājiem ko gatavos vai pirks. Katrs desmitais respondents norāda, ka gan sadala izmaksas, gan arī vienojas par to, ko kurš vēl papildus pagatavos vai iegādāsies likšanai svinību galdā. Savukārt 5% aptaujāto iedzīvotāju Ziemassvētku galda izmaksas sadala starp visiem kopā svinētājiem. Toties arvien aktuāla ir tradīcija, ka svētku galdu klāj ģimene, kura uzņem viesus, – to norādīja 36% respondentu,”

aptaujas datus komentē SEB bankas Privātpersonu segmenta vadītāja Elīna Kalniņa.

Norādot alternatīvus Ziemassvētku svinēšanas veidus 3% respondentu norāda, ka svētkos brauks ceļojumā, bet 1%, lielākoties jaunieši, plāno svinēt ārpus mājas – kafejnīcā vai restorānā. Apmēram 3% aptaujāto vispār neplāno svinēt svētkus, bet 6%, lielākoties vīrieši, plāno svinēt svētkus vienatnē mājās. Aptuveni desmitajai daļai sabiedrības aptaujas brīdī vēl nebija plānu par Ziemassvētku svinēšanu.

*Iedzīvotāju aptauju pēc SEB bankas pasūtījuma šā gada novembrī veica uzņēmums Norstat. Tajā piedalījās 1005 Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem.


Papildu informācijai:

Jeļena Novaka, SEB bankas privātpersonu komunikācijas vadītāja – tālr. 29401327, jelena.novaka@seb.lv
Vairāk par SEB grupu Latvijā:
Twitter/SEB_Latvia, Facebook/SEB.Latvia, YouTube/SEBlatvia, LinkedIn/Seb-banka-latvia
www.seb.lv

SEB grupa ir vadošā finanšu pakalpojumu sniedzēja Ziemeļeiropā. Kā banka ciešām un ilgtermiņa attiecībām, SEB Zviedrijā un Baltijā piedāvā finanšu konsultācijas un plašu finanšu pakalpojumu klāstu. Dānijā, Somijā, Norvēģijā un Vācijā SEB darbības galvenā prioritāte ir korporatīvo un investīciju bankas pakalpojumu sniegšana uzņēmumiem un institucionālajiem klientiem. SEB grupas darbību starptautiskā līmenī apliecina pārstāvniecība 20 pasaules valstīs. Uz 2022. gada 30. septembri SEB grupas kopējie aktīvi veido 4 277 miljardus Zviedrijas kronu, kopējie aktīvi pārvaldīšanā – 2 100 miljardi Zviedrijas kronu. SEB grupā strādā 16 000 darbinieku. Vairāk par SEB grupu: www.sebgroup.com.

Saistītās ziņas

test wysiwyg
02.05.2024.

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Pages - 0

Skatīt vairāk