Image

Gandrīz trešdaļa (27%) Latvijas iedzīvotāju par ilgtspējīgiem ieguldījumiem uzskata ieguldījumus alternatīvajā enerģijā, tādējādi stiprinot Latvijas enerģētisko neatkarību liecina SEB aptaujas dati*. Līdzīga tendence vērojama arī pārējās Baltijas valstīs – Lietuvā ilgtspēju ar enerģētisko neatkarību saista 42% iedzīvotāju, bet Igaunijā – 27%.

“Ilgtspējas jēdzienam ir ļoti daudz šķautņu – tas ietver gan ikdienas paradumus un dzīvesstilu, gan finanšu un arī valsts ilgtspēju. Ja raugāmies valstiskā līmenī, tad enerģētiskajai neatkarībai ir ļoti būtiska loma valsts ilgtspējā. Mazinot atkarību no ārvalstu enerģētikas resursiem, tostarp Krievijas naftas un gāzes, vienlaikus mums ir iespēja gan mazināt atkarību no fosilajiem enerģijas avotiem un ieviest klimatam draudzīgākus enerģijas ieguves risinājumus, gan nodrošināt ilgtermiņā stabilu atdevi. Pensiju kapitāls noteikti ir viens no līdzekļu avotiem, kas varētu palīdzēt atbalstīt šāda veida iniciatīvas, un mēs esam gatavi to darīt. Kopā pensiju kapitālam gan Latvijā, gan Baltijā piemīt būtisks spēks – SEB klientu uzkrātais kapitāls šobrīd ir vairāk nekā 3,7 miljardi eiro,’’

stāsta SEB Life and Pension Baltic SE valdes priekšsēdētājs Arnolds Čulkstēns.

Jau šobrīd SEB pensiju plānu dalībnieki ir starp lielākajiem investoriem Baltijas atjaunojamās enerģijas uzņēmumos Enefit Green un Ignitis, kā arī Latvenergo, Augstsprieguma tīkls un BaltCap infrastruktūras fonds.

“Vienmēr esam priecīgi investēt labās un ilgtspējīgās iniciatīvās, tiesa gan, līdz šim Baltijas tirgū šādu iespēju skaits bijis visai ierobežots. Pašreizējā ģeopolitiskā situācija to varētu mainīt – jau šobrīd dzirdam arvien plašākas diskusijas par Latvijas enerģētisko neatkarību. Līdzīgas diskusijas norit arī mūsu kaimiņvalstīs. Būtisku izmaiņu panākšanai enerģētikas nozarē, ir nepieciešami lieli resursi, un pensiju kapitāls visai nozīmīgā apjomā noteikti varētu būt daļa no šiem resursiem,”

skaidroSEB Investment Management vadītājs Jānis Rozenfelds.

*Aptauju pēc SEB bankas pasūtījuma šī gada martā un aprīlī visās trīs Baltijas valstīs veica pētījumu kompānija Norstat. Tajā piedalījās 1005 Latvijas, 1000 Lietuvas un 1000 Igaunijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

 

 

Papildu informācijai:
Jeļena Novaka, SEB bankas privātpersonu komunikācijas vadītāja – 29401327, jelena.novaka@seb.lv
Vairāk par SEB grupu Latvijā:
Twitter/SEB_Latvia, Facebook/SEB.Latvia, YouTube/SEBlatvia, LinkedIn/Seb-banka-latvia
www.seb.lv

SEB grupa ir vadošā finanšu pakalpojumu sniedzēja Ziemeļeiropā. Kā banka ciešām un ilgtermiņa attiecībām, SEB Zviedrijā un Baltijā piedāvā finanšu konsultācijas un plašu finanšu pakalpojumu klāstu. Dānijā, Somijā, Norvēģijā un Vācijā SEB darbības galvenā prioritāte ir korporatīvo un investīciju bankas pakalpojumu sniegšana uzņēmumiem un institucionālajiem klientiem. SEB grupas darbību starptautiskā līmenī apliecina pārstāvniecība 20 pasaules valstīs. Uz 2022. gada 31. martu SEB grupas kopējie aktīvi veido 3766 miljardus Zviedrijas kronu, kopējie aktīvi pārvaldīšanā – 2432 miljardi Zviedrijas kronu. SEB grupā strādā 15 000 darbinieku. Vairāk par SEB grupu: www.sebgroup.com.

Saistītās ziņas

test wysiwyg
02.05.2024.

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Pages - 0

Skatīt vairāk