Image
Canva

Ar mērķi samazināt potenciālo un esošo aizņēmēju izmaksas, SEB banka līdz gada beigām atceļ visas ar mājokļa kredītiem saistītās komisijas maksas. Topošajiem kredītņēmējiem nebūs jāmaksā komisija par aizdevuma noformēšanu, savukārt esošajiem klientiem atceltas komisijas maksas par izmaiņām aizdevuma līgumā.

Šobrīd komisijas maksa par aizdevuma noformēšanu veido 0,5% no aizdevuma summas (minimālā summa 100 eiro). Ja aizdevuma summa ir ap 90 tūkstošiem eiro, kas ir vidējā mājokļa kredīta summa SEB bankā pirmajā ceturksnī, tad kopējās vienreizējās izmaksas, ieskaitot bankas komisiju, Zemesgrāmatas nodevu un notāra izmaksas, veido ap 2300 eiro. Atceļot bankas komisijas maksu, SEB banka samazina klientu vienreizējās izmaksas vidēji par 20%. Jau šobrīd SEB banka piedāvā 0% komisijas maksu mājokļu kredītiem, kas iegādāti ar Altum atbalstu. Savukārt, piemēram, ar Zemesgrāmatu saistītās izmaksas var tikt samazinātas atsevišķām iedzīvotāju grupām, piemēram, ģimenēm ar 3 vai vairāk bērniem, kā arī mājokļiem, kas iegādāti ar valsts programmu palīdzību.

“Apzinoties, ka Eiropas Centrālās bankas nemainīgā politika turpināt celt bāzes procentu likmes ir būtiski sadārdzinājusi aizņemšanos, mēs atceļam jebkuras komisijas maksas saistībā ar mājokļu kreditēšanu šogad. Vēlamies sekmēt kreditēšanas attīstību un dot pamudinājumu tiem, kuri šobrīd domā par sava īpašuma iegādi. Vienreizējās izmaksas, kas saistītas ar mājokļa pirkšanu, sastāda būtisku daļu no kopējās summas un nereti ir iemesls, kāpēc darījums tomēr nenotiek. Tāpat atceļam arī visas ar līguma izmaiņām saistītās komisijas maksas, lai tiem, kuriem ir nepieciešamība veikt individuālus grozījumus, nerastos papildu izmaksas,” skaidro SEB bankas valdes loceklis Arnis Škapars.

Pieprasījums pēc mājokļa kredītiem atgriežas, bet ir zemāks nekā pērn

Šī gada pirmajā ceturksnī pieprasījums pēc mājokļa kredītiem bija zemāks nekā attiecīgajā periodā pērn: noslēgto līgumu skaits saruka par 24%, bet kopējais piešķirtais finansējums – par 15%. Tomēr, salīdzinot ar 2022. gada pēdējo ceturksni, redzam, ka pieprasījums pakāpeniski atgriežas – līgumu skaits ir par gandrīz 5% lielāks, bet finansējuma apjoms pieaudzis par 17%.

“Šobrīd novērojam, ka  potenciālie kredītņēmēji, uzņemoties jaunās saistības, ir piesardzīgāki. To būtiski ietekmē gan straujais nekustamā īpašuma cenu kāpums pēdējos gados, gan ECB noteiktās bāzes procentu likmes lēciens. Jāuzsver, ka bankas pievienotā likme nav paaugstināta, tieši pretēji – pēdējos gados tā arvien samazinās. Tāpat SEB banka nav mainījusi prasības attiecībā uz kredītņēmēju maksātspēju,” noslēdz Arnis Škapars.

Papildu informācijai:
Jeļena Novaka, SEB bankas privātpersonu komunikācijas vadītāja – tālr. 29401327, jelena.novaka@seb.lv
Vairāk par SEB grupu Latvijā:
Twitter/SEB_Latvia, Facebook/SEB.Latvia, YouTube/SEBlatvia, LinkedIn/Seb-banka-latvia
www.seb.lv
SEB grupa ir vadošā finanšu pakalpojumu sniedzēja Ziemeļeiropā. Kā banka ciešām un ilgtermiņa attiecībām, SEB Zviedrijā un Baltijā piedāvā finanšu konsultācijas un plašu finanšu pakalpojumu klāstu. Dānijā, Somijā, Norvēģijā un Vācijā SEB darbības galvenā prioritāte ir korporatīvo un investīciju bankas pakalpojumu sniegšana uzņēmumiem un institucionālajiem klientiem. SEB grupas darbību starptautiskā līmenī apliecina pārstāvniecība 20 pasaules valstīs. Uz 2023. gada 31. martu SEB Grupas kopējie aktīvi veido 3 802 miljardus Zviedrijas kronu, kopējie aktīvi pārvaldīšanā – 2 221 miljardi Zviedrijas kronu. SEB grupā strādā 16 000 darbinieku. Vairāk par SEB grupu: www.sebgroup.com.

Saistītās ziņas

test wysiwyg
02.05.2024.

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Pages - 0

Skatīt vairāk