Image

Kopš ārkārtas situācijas izsludināšanas SEB banka piešķīrusi kredītsaistību labvēlību 154 klientiem – uzņēmumiem, kuri saskārušies ar finanšu grūtībām līdz ar Covid-19 izplatību. Kredītlīgumu skaits, ko šiem uzņēmumiem SEB banka ir pārskatījusi un veikusi kredītsaistību apmaksas grozījumus, lai atvieglotu uzņēmumu likviditāti, pārsniedz 500 līgumus. Kopējais kredītsaistību atlikums tiem klientiem, kuriem piešķirta kredītsaistību labvēlība, ir vairāk nekā 130 miljoni eiro.  

SEB bankas valdes priekšsēdētāja Ieva Tetere:

“Mēs redzam, ka mūsu klienti, saskaroties ar grūtībām pildīt savas  kredītsaistības, ir ļoti atbildīgi rīkojušies, savlaicīgi vēršoties pie mums un uzsākot sarunu, lai meklēt risinājumu. Protams, mēs katru gadījumu izvērtējam individuāli, īpaši novērtējot, vai uzņēmējam ir redzējums, kā risināt likviditātes grūtības ilgtermiņā. Vienlaikus, mēs, izprotot situāciju, cenšamies rast labāko risinājumu, kas būtu izdevīgs mūsu klientam un pieņemams mums kā atbildīgam kreditētājam.”

Finansējuma veidi, kam piešķirts labvēlības periods, ir dažādi. Mazo un vidējo uzņēmumu segmentā tie ir līzings, investīciju aizdevumi, overdrafti un finansējums apgrozāmajiem līdzekļiem, savukārt lielo uzņēmumu segmentā – finansējums investīciju projektiem, kā arī līzings.

Labvēlības periods dod iespēju atlikt kredīta pamatsummas maksājumu, kā arī līzinga aizdevuma pamatsummas maksājumu, turpinot maksāt tikai aizdevuma procentu maksājumus. Lielākā daļa uzņēmumu, kas saņēmuši kredītsaistību labvēlību, ir mazi vai vidēja lieluma uzņēmumi.

Papildu informācijai:

Ieva Bethere, SEB bankas Korporatīvās komunikācijas pārvaldes Uzņēmumu segmenta komunikācijas vadītāja – 29550199,77, ieva.bethere@seb.lv

Vairāk par SEB grupu Latvijā:

Twitter/SEB_Latvia, Facebook/SEB.Latvia, YouTube/SEBlatvia, Instagram/seb_latvija un Skype/SEB_Latvija,

www.seb.lv

Saistītās ziņas

test wysiwyg
02.05.2024.

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Pages - 0

Skatīt vairāk