Image

Sākot ar 10. maiju, SEB banka piedāvā augstākās gada termiņnoguldījumu un krājkonta procentu likmes tirgū, salīdzinot ar citām vadošajām bankām Latvijā. Procentu likme par 12 mēnešu termiņnoguldījumu turpmāk būs 3% (iepriekš 2,6%), savukārt krājkonta likme paaugstināta līdz 1,75% (iepriekš 1,15%). 10. maijā stājas spēkā augstākas likmes arī 3 un 6 mēnešu termiņnoguldījumiem.

3 mēnešu termiņdepozītu likme pacelta no 1,55% līdz 2,15%, savukārt 6 mēnešu likme – no 1,75% līdz 2,35%.

Sekojot līdzi Eiropas Centrālās bankas lēmumiem un prognozēm par to, ka bāzes likmju celšana vēl turpināsies, SEB banka no 10. maija paaugstina likmes, lai jau tagad nodrošinātu klientiem konkurētspējīgu piedāvājumu.

Pēc SEB bankas datiem pieprasījums pēc termiņnoguldījumiem turpina augt, tomēr norēķinu kontos joprojām saglabājas Covid-19 laikā izveidotie uzkrājumi, ko iedzīvotāji nenovirza ne uz krājkontu, ne uz termiņnoguldījumu. Šobrīd populārākie ir trīs un sešu mēnešu noguldījumi, bet līdz ar jaunu likmi gada depozītam sagaidāms pieprasījuma pieaugums arī pēc tā.

Termiņdepozīts ir īpaši pievilcīgs un ērts uzkrājuma veids finanšu spilvenam, kas iedzīvotājiem jāglabā atsevišķi no citiem līdzekļiem, bet viegli pieejams, ja notiek kas neparedzēts un nepieciešams izlietot uzkrāto naudu. SEB bankas statistika liecina, ka iedzīvotāji šobrīd noguldījumos novirzījuši nepilnu piekto daļu līdzekļu, pārējie glabājas bankas kontos. Ap 60% gadījumu noguldījumu summa ir līdz 20 tūkstošiem eiro.

Papildu informācijai:
Lita Juberte-Krūmiņa
SEB bankas Korporatīvās komunikācijas vadītāja
25145203, lita.juberte-krumina@seb.lv
Vairāk par SEB grupu Latvijā:
Twitter/SEB_Latvia, Facebook/SEB.Latvia, YouTube/SEBlatvia, LinkedIn/Seb-banka-latvia
www.seb.lv

SEB grupa ir vadošā finanšu pakalpojumu sniedzēja Ziemeļeiropā. Kā banka ciešām un ilgtermiņa attiecībām, SEB Zviedrijā un Baltijā piedāvā finanšu konsultācijas un plašu finanšu pakalpojumu klāstu. Dānijā, Somijā, Norvēģijā un Vācijā SEB darbības galvenā prioritāte ir korporatīvo un investīciju bankas pakalpojumu sniegšana uzņēmumiem un institucionālajiem klientiem. SEB grupas darbību starptautiskā līmenī apliecina pārstāvniecība 20 pasaules valstīs. Uz 2023. gada 31. martu SEB Grupas kopējie aktīvi veido 3 802 miljardus Zviedrijas kronu, kopējie aktīvi pārvaldīšanā – 2 221 miljardi Zviedrijas kronu. SEB grupā strādā 16 000 darbinieku. Vairāk par SEB grupu: www.sebgroup.com.

Saistītās ziņas

test wysiwyg
02.05.2024.

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Pages - 0

Skatīt vairāk