Image

2022. gada novembrī SEB banka visās trīs Baltijas valstīs uzsāka Skolu vēstnešu programmu, uzaicinot vairāk nekā 100 skolēnus no dažādām pilsētām piedalīties apmācībās, lai kļūtu par finanšu pratības ekspertiem. Tagad pirmais apmācību posms ir noslēdzies un skolēni jau sākuši pielietot iegūtās zināšanas un prasmes dzīvē, vadot finanšu pratības lekcijas savās skolās.

“Programmas mērķis ir ne tikai apmācīt jauniešus, bet arī iedvesmot viņus dalīties ar savām zināšanām. Sākoties apmācības kursam, skolēniem piedāvājām vispārizglītojošās lekcijas par publisko uzstāšanos, sociālajiem tikliem, personīgā zīmola veidošanu utt. Savukārt janvārī skolēni noklausījās pirmo finanšu pratības lekciju par budžeta plānošanu un uzkrājuma veidošanu – un tas ir saturs, ar ko jauniešiem tālāk jādalās ar saviem skolasbiedriem. Man prieks, ka skolu vēstneši šogad ir ļoti aktīvi – daži novadījuši ne vien vienu, bet divas, trīs un vairāk lekciju,”

stāsta SEB skolu vēstnešu programmas vadītāja Ance Āboliņa.

Programmas dalībniekiem paredzēts noklausīties vēl trīs lekcijas, ar kuru saturu vēstnešiem būs jādalās savās skolās – par investīcijām, kiberdrošību un uzņēmējdarbības uzsākšanu.

Ar iespaidiem, novadot lekcijas, skolu vēstneši dalās slēgtajā Facebook grupā. “Aizvakar novadīju savu pirmo lekciju. Klasesbiedriem ļoti patika stāsts par budžeta plānošanu, un arī pārsteidza fakts, ka ar pareizu plānošanu par 20 000 eiro var gada garumā apceļot pasauli. Nākamnedēļ plānoju novadīt lekciju 10. klasēm, kā arī vadīt lekciju vēl citā skolā,” raksta Ņikita. Savukārt Ieva, kura novadījusi jau četras lekcijas, atzīst, ka pati katru reizi iemācas kaut ko jaunu, jo prezentācijas veidotas tā, lai klausītājus iesaistītu diskusijā un kopīgi apspriestu dažādus faktus.

Kopumā programmai pieteicās vairāk nekā 250 skolēnu visā Baltijā. Pēc atlases programmā ir iekļuvuši vairāk nekā 100 jaunieši, kuri uzsākuši apmācības. Latvijā par finanšu pratības ekspertiem gatavojas kļūt ap 30 skolēniem no Rīgas, Salaspils, Cēsīm, Priekuļiem, Rēzeknes, Rudbāržiem, Valmieras, Jelgavas, Ķekavas, Daugavpils, Valkas, Limbažiem, Jēkabpils, Valdlaučiem, Jūrmalas, Liepājas un Olaines. Šogad ģeogrāfija ir daudz plašāka, jo pirms gada programmā piedalījās jaunieši vien no 9 pilsētām.

Skolu vēstnešu programma sākās novembrī un ilgs astoņus mēnešus. Bez lekcijām programmas ietvaros plānotas arī ekskursijas, ēnu diena SEB bankā un citas aktivitātes. Vēlāk programmas absolventiem būs iespēja pieteikties ikgadējā SEB Youth LAB vasaras prakses programmā, lai turpinātu gaitas SEB bankā kā praktikantiem.


Papildu informācijai:
Jeļena Novaka, SEB bankas privātpersonu komunikācijas vadītāja – tālr. 29401327, jelena.novaka@seb.lv
Vairāk par SEB grupu Latvijā:
Twitter/SEB_Latvia, Facebook/SEB.Latvia, YouTube/SEBlatvia, LinkedIn/Seb-banka-latvia
www.seb.lv

SEB grupa ir vadošā finanšu pakalpojumu sniedzēja Ziemeļeiropā. Kā banka ciešām un ilgtermiņa attiecībām, SEB Zviedrijā un Baltijā piedāvā finanšu konsultācijas un plašu finanšu pakalpojumu klāstu. Dānijā, Somijā, Norvēģijā un Vācijā SEB darbības galvenā prioritāte ir korporatīvo un investīciju bankas pakalpojumu sniegšana uzņēmumiem un institucionālajiem klientiem. SEB grupas darbību starptautiskā līmenī apliecina pārstāvniecība 20 pasaules valstīs. Uz 2022. gada 30. septembri SEB grupas kopējie aktīvi veido 4 277 miljardus Zviedrijas kronu, kopējie aktīvi pārvaldīšanā – 2 100 miljardi Zviedrijas kronu. SEB grupā strādā 16 000 darbinieku. Vairāk par SEB grupu: www.sebgroup.com.

Saistītās ziņas

test wysiwyg
02.05.2024.

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Pages - 0

Skatīt vairāk