3.aprīlī tiks uzsākta projektu pieņemšana sociālās uzņēmējdarbības grantu programmai “Augšup”, ko īstenoSEB banka kopā ar Ķekavas, Mārupes, Olaines, Ropažu un Siguldas novadiem. Pretendēt uz finansiālo atbalstu varēs gan strādājoši uzņēmumi, gan vēl neīstenotu biznesa ideju autori. Kopējais grantu apmērs šogad būs līdz 48 000 eiro.

Maksimālā naudas summa vienam grantam būs 8 000 eiro, un uz to var pretendēt gan uzņēmumi, kas jau veic vai plāno veikt sociālo uzņēmējdarbību kādā no minētajiem novadiem, gan arī jaunu sociālā biznesa ideju autori.

SEB bankas valdes loceklis Arnis Škapars:

“Tas ir mīts, ka sociālais uzņēmums darbojas bez peļņas – ilgtermiņā tas var veiksmīgi pastāvēt tikai tad, ja ir vienlīdz orientēts kā uz sociālā labuma radīšanu sabiedrībai, tā arī uz savu attīstību un biznesa mērķu sasniegšanu. Jau pērn, grantu programmas “Augšup” norises pirmajā gadā, redzējām daudz jaunu un perspektīvu sociālās uzņēmējdarbības projektu ideju, sākot ar veselības aprūpes pakalpojumiem un izglītības projektiem, beidzot ar mākslīgā intelekta risinājumiem. Visas šīs ieceres vienoja kopīgs mērķis – jēgpilns darbs vietējās sabiedrības labā. Tā kā sociālais aspekts arvien vairāk kļūst arī par būtisku konkurētspējas faktoru, ko no uzņēmumiem sagaida gan klienti, gan arī investori, aicinu esošos un topošos sociālos uzņēmējus pieteikties grantu konkursā, kas sniedz iespēju ne tikai pretendēt uz finansējumu, bet arī pārliecināties par savas idejas dzīvotspēju, pārrunājot to ar profesionālu un pieredzējušu žūriju.”

Sociālās uzņēmējdarbības inkubatora “Reach for Change Latvia” valdes locekle Kristīne Vērpēja:

“Ir patiess prieks un gandarījums, ka grantu konkurss, kas paredzēts tieši sociālās uzņēmējdarbības attīstībai Latvijā, notiek jau otro gadu pēc kārtas, un tas apliecina, ka interese par šī uzņēmējdarbības veida attīstību ir gan no uzņēmēju, gan pašvaldību puses. Šis konkurss ir arī lielisks piemērs, kā publiskais un privātais sektors, savstarpēji sadarbojoties, var veicināt tādu ideju rašanos un attīstību, kas spēj risināt sabiedrībā aktuālas problēmas caur uzņēmējdarbību. Topošajiem un esošajiem sociālajiem uzņēmējiem tā ir arī lieliska iespēja veidot sadarbību ar vietējām pašvaldībām, iesaistoties novadu stiprināšanā.”

Iesniegt projektus varēs līdz 28. aprīlim. Tālāk tos vērtēs žūrijas komisija, kuras sastāvā būs gan biznesa profesionāļi, gan sociālās uzņēmējdarbības jomas un pašvaldību pārstāvji. Rezultātu paziņošana un uzvarētāju apbalvošana notiks jūnijā.

Grantu programma “Augšup” norisināsies jau otro reizi. Pērn programmas ietvaros atbalstu savas sociālās uzņēmējdarbības idejas īstenošanai saņēma pieci uzņēmēji Pierīgā. Plašāka informācija pieejama mājaslapā seb.lv/augsup.

Papildu informācijai:
Elīna Neimane, Korporatīvās komunikācijas pārvalde, uzņēmumu komunikācijas vadītāja – 26861570, elina.neimane@seb.lv
Vairāk par SEB grupu Latvijā:
Twitter/SEB_Latvia, Facebook/SEB.Latvia, YouTube/SEBlatvia, LinkedIn/Seb-banka-latvia
www.seb.lv

SEB grupa ir vadošā finanšu pakalpojumu sniedzēja Ziemeļeiropā. Kā banka ciešām un ilgtermiņa attiecībām, SEB Zviedrijā un Baltijā piedāvā finanšu konsultācijas un plašu finanšu pakalpojumu klāstu. Dānijā, Somijā, Norvēģijā un Vācijā SEB darbības galvenā prioritāte ir korporatīvo un investīciju bankas pakalpojumu sniegšana uzņēmumiem un institucionālajiem klientiem. SEB grupas darbību starptautiskā līmenī apliecina pārstāvniecība 20 pasaules valstīs. Uz 2022. gada 31. decembri SEB grupas kopējie aktīvi veido 3 533 miljardus Zviedrijas kronu, kopējie aktīvi pārvaldīšanā – 2 123 miljardi Zviedrijas kronu. SEB grupā strādā 16 000 darbinieku. Vairāk par SEB grupu: www.sebgroup.com.

Saistītās ziņas

test wysiwyg
02.05.2024.

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Pages - 0

Skatīt vairāk