Image
Canva

SEB līzings par vairāk kā 940 tūkstošiem eiro finansējis divu jaunu meža tehnikas vienību – forvardera Ponsse Buffalo 8W un harvestera Ponsse Ergo 8W – iegādi SIA “Viduslatvijas mežsaimnieks”. Pirkuma kopējā summa ir 1 107 150 eiro. Jaunās tehnikas vienības ļaus samazināt mežu izstrādes izmaksas un uzlabot darba efektivitāti.

“Šobrīd meža cirsmu izstrāde tiek veikta, piesaistot ārpakalpojuma uzņēmumus, kas ir nerentabli un rada liekas izmaksas. Ar SEB līzinga atbalstu varēsim iegādāties paši savas tehnikas vienības, kas samazinās cirsmu izstrādes izmaksas aptuveni par 50%. Ar tehnikām darbosies pašu algoti darbinieki, kuri būs ieinteresēti labākā izpildījumā, kvalitātē un precīzākā darba sniegumā. Tāpat abās meža tehnikas vienībās ir uzstādītas dažādas aktīvās sistēmas, kas mazāk fiziski noslogo operatoru, tā atvieglojot veicamos darba uzdevumus, kā arī veicinot efektivitāti un labāku koka sortimenta izstrādi,” stāsta SIA “Viduslatvijas mežsaimnieks” rīkotājdirektors Raitis Mjaņa.

Kopumā SEB līzinga finansējuma apjoms salīdzinoši ar 2023. gada pirmajiem pieciem mēnešiem uzņēmumu segmentā ir pieaudzis par 70%, īpaši liela aktivitāte vērojama mežistrādes tehnikas finansējumam, kur salīdzinoši ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu finansētais apjoms pieaudzis vairāk kā trīs reizes. Liela aktivitāte vērojama arī lauksaimniecības tehnikas finansēšanā, kā arī uzņēmumu autoparku atjaunošanā un iekārtu nomaiņā.

“Visbiežāk tās ir investīcijas, ko uzņēmumi piesardzīgi atlika Covid-19 pandēmijas un Krievijas kara  izraisītās neziņas dēļ. Iepriekšējo periodu pelnītspēja, uzkrātais kapitāls un pieejamie līdzekļi klientiem tagad ļauj gan esošās, gan jaunas saistības izpildīt bez īpašiem izaicinājumiem. Uzņēmēju kompetence ir ievērojami augusi, līdz ar to viņi investē modernajās tehnoloģijās, saskatot potenciālu strādāt efektīvāk. Ja ir šaubas, vai ir īstais brīdis investēt un piesaistīt papildu finansējumu, ieteiktu veikt ekonomiskos aprēķinus un būt drosmīgiem. Katram uzņēmumam ir savi īstermiņa un ilgtermiņa attīstības mērķi, tāpēc vajadzētu kopā ar banku izskatīt iespējas tos īstenot, iespējams, nedaudz pamainot darījumu struktūru, taču beigās sasniedzot izvirzīto mērķi,” saka Matīss Janevičs-Dambis, SEB līzinga valdes loceklis.

SIA “Viduslatvijas mežsaimnieks” dibināts 2016. gadā un ir pilnībā Latvijas uzņēmums, kura pamatdarbība ir cirsmu izstrāde, mežu apsaimniekošana un meža īpašumu iegāde Latvijas teritorijā. Uzņēmumā kopumā nodarbināti 25 darbinieki.

Papildu informācijai:
Elīna Neimane, Korporatīvās komunikācijas pārvalde, uzņēmumu komunikācijas vadītāja – 26861570, elina.neimane@seb.lv
Vairāk par SEB grupu Latvijā:
Twitter/SEBLatvija, Facebook/SEBLatvija, YouTube/SEBLatvija, LinkedIn/SEB-Latvija
www.seb.lv

SEB grupa ir vadošā finanšu pakalpojumu sniedzēja Ziemeļeiropā. Kā banka ciešām un ilgtermiņa attiecībām, SEB Zviedrijā un Baltijā piedāvā finanšu konsultācijas un plašu finanšu pakalpojumu klāstu. Dānijā, Somijā, Norvēģijā un Vācijā SEB darbības galvenā prioritāte ir korporatīvo un investīciju bankas pakalpojumu sniegšana uzņēmumiem un institucionālajiem klientiem. SEB grupas darbību starptautiskā līmenī apliecina pārstāvniecība 20 pasaules valstīs. Uz 2023. gada 31. martu SEB Grupas kopējie aktīvi veido 3 802 miljardus Zviedrijas kronu, kopējie aktīvi pārvaldīšanā – 2 221 miljardi Zviedrijas kronu. SEB grupā strādā 16 000 darbinieku. Vairāk par SEB grupu: www.sebgroup.com.

Saistītās ziņas

test wysiwyg
02.05.2024.

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Pages - 0

Skatīt vairāk