Image

Latvijā dibinātais finanšu tehnoloģiju uzņēmums “Sun Finance” veiksmīgi īstenoja savu līdz šim lielāko obligāciju emisiju, kuras rezultātā iegūtie līdzekļi novirzīti “Sun Finance” pirmās obligāciju emisijas refinansēšanai un investēti uzņēmuma attīstībā.

 Obligāciju emisijas rezultātā refinansēta pirmā, 2019. gada augustā organizētā 10 miljonu eiro obligāciju emisija. Jaunās obligāciju emisijas kopējais apjoms ir 20 miljoni eiro, gada kupona likme 11% un termiņš 3 gadi. Obligācijas tika piedāvātas investoriem slēgta piedāvājuma veidā, un esošajiem obligacionāriem bija iespēja apmainīt savas esošās obligācijas pret jaunajām. Uzņēmums plāno šo obligāciju emisiju iekļaut Nasdaq First North alternatīvajā tirgū.

“Līdz ar katru obligāciju emisiju sekmīgi turpinām uzsākto kursu, ko novērtē arī investori. Mēs izmantosim piesaistīto kapitālu, lai dažādotu finansēšanas avotus un koncentrētos uz agresīvu izaugsmi. Patlaban strādājam pie kreditēšanas produktu klāsta paplašināšanas esošajos tirgos, ko plānots veikt šī gada nogalē. Vienlaikus atrašanās uz investoru darba galdiem pierāda ne vien mūsu starptautisko konkurētspēju, bet arī veiksmīgi izvēlēto biznesa modeli, kas palīdzēs iekarot jaunus tirgus un virsotnes,”

akcentē uzņēmuma “Sun Finance” vadītājs un dibinātājs Toms Jurjevs.

Šī ir jau trešā Sun Finance obligāciju emisija, kuru organizē Signet Bank. Signet Bank kapitāla tirgus komanda sniedz Baltijas uzņēmumiem atbalstu parāda un kapitāla darījumu strukturēšanā un līdzekļu piesaistē kapitāla tirgū.

“Vairāk nekā 80% investoru, kuri nolēma izmantot iespēju veikt ieguldījumu pirmajā obligāciju emisijā, apmainījuši iepriekšējās obligācijas pret jaunajām. Tādējādi investori apliecina uzticību uzņēmuma biznesa modelim un attīstības perspektīvai nākotnē. Mums ir patiess gandarījums, ka varam veicināt Latvijā vadoša finanšu tehnoloģiju uzņēmuma dinamisko izaugsmi,”

uzsver “Signet Bank” valdes priekšsēdētājs Roberts Idelsons.

“Šo trīs gadu laikā, kopš strādājam ar Sun Finance, ir prieks redzēt lielo progresu ne vien uzņēmuma finanšu rādītājos, bet arī investoru attiecību veidošanā, kas ir palīdzējis uzņēmumam nostiprināt savu reputāciju Baltijas kapitāla tirgū un pakāpeniski paplašināt savu investoru loku,”

pauž Signet Bank Investīciju pārvaldes vadītāja Kristiāna Janvare. 

“Sun Finance” kopējais izsniegto aizdevuma apjoms četru gadu laikā kopš darbības sākuma šī gada jūlijā sasniedza vienu miljardu eiro. Uzņēmuma panākumus ievērojis Lielbritānijā bāzētais biznesa laikraksts “Financial Times”, kas “Sun Finance” atzinis par otro visstraujāk augošo kompāniju Eiropā. Ierindošanās reitinga “FT 1000” augšgalā vēsturiski ir pirmā reize, kad uzņēmumam no Latvijas izdevies sasniegt TOP50.

Par “Sun Finance”

“Sun Finance” ir Rīgā 2017. gadā dibināts finanšu tehnoloģiju uzņēmums, ko izveidoja Toms Jurjevs, esošais vadītājs, un līdzdibinātājs Emīls Latkovskis. “Sun Finance” strādā kā tiešsaistes patērētāju finansēšanas platforma septiņās valstīs, trīs kontinentos, savukārt centrālais birojs atrodas Rīgā. “Sun Finance” šobrīd ir vairāk nekā 6 miljoni reģistrētu klientu. “Sun Finance” nodarbina vairāk nekā 950 darbinieku, no kuriem 148 strādā uzņēmuma centrālajā birojā Rīgā. Uzņēmumu vada pieredzējušu profesionāļu komanda ar vairāk nekā 10 gadu pieredzi FinTech, finanšu un IT nozaru uzņēmumu vadībā.

Par “Signet Bank”

Banka dibināta 1992. gadā ar sākotnējo nosaukumu Latvijas Biznesa banka. Kopš 2013. gada Signet Bank stratēģija vērsta uz uzņēmējiem un tiem piederošo kompāniju apkalpošanu, liekot uzsvaru uz klientu kapitāla apkalpošanas kvalitāti un investīciju projektu strukturēšanu. Signet Bank vairākuma akcionāri ir Latvijas un starptautisku investoru grupa, kurā ietilpst SIA Hansalink, SIA Fin.lv un Signet Acquisition III.

Saistītās ziņas

test wysiwyg
02.05.2024.

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Pages - 0

Skatīt vairāk