Image

Swedbank ir aktīvi iesaistījusies vispasaules iniciatīvas “The Global Hack” veidošanā, stimulējot dažādu ekonomikas risinājumu rašanos, kas palīdzētu Latvijas un citām pasaules valstīm risināt Covid-19 radīto krīzi.“The Global Hack” norisināsies no 9. līdz 12. aprīlim un tiecas kļūt par pasaules lielāko tiešsaistes hakatonu, lai pasaules līmenī veicinātu inovatīvu ideju rašanos krīzes pārvarēšanai. Ikviens, tostarp Swedbank klienti – privātpersonas un uzņēmumi  – ir aicināti piedalīties hakatonā kā dalībnieki vai mentori.

Hakatons jeb tehnoloģiju maratons ir pasākums, kurā noteiktā laika posmā dalībnieki meklē atbildes un risinājumus kādai kopējai problēmai. “The Global Hack” tiks sadalīts 11 tematiskajos virzienos, kas veidoti, vadoties pēc ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķiem. Hakatona “The Global Hack” tematiskie virzieni ir: māksla un radošums, reaģēšana krīzes situācijā, ekonomika, izglītība, atbalsts, vide, pārvaldība, veselība un labsajūta, mediji un izklaide, garīgā veselība, kā arī darbs. Katrs tematiskais virziens hakatona laikā norisināsies atsevišķi un tā dalībnieki meklēs risinājumus, lai palīdzētu sabiedrībai izkļūt no Covid-19 radītās krīzes. Hakatona noslēguma dienā, 12. aprīlī, ikviens varēs uzzināt katra tematiskā virziena rezultātus un galvenos secinājumus.

“The Global Hack” ietvaros Swedbank sniegs finansiālu atbalstu labāko risinājumu autoriem, piešķirot  5000 eiro naudas balvu.

“Šobrīd visa pasaule cīnās ar koronavīrusa radītajām sekām, kas nenoliedzami ir atstājis un turpinās atstāt būtisku ietekmi uz vietējo un arī pasaules ekonomiku. Šī iniciatīva ir lieliska iespēja aicināt kopā radošus un inovatīvus prātus, kas piedāvās veiksmīgas un ātri integrējamas idejas, kuras noderētu šī brīža izaicinājumiem. Šis tiešām ir unikāls laiks, kad redzam daudz asprātīgu, situācijai atbilstošu un tiešām vajadzību risinošu ideju uzliesmojumu. Mēs vēlamies atbalstīt projektu autorus gan daloties ar savu pieredzi, gan ar finansējumu, kuru nodrošināsim labāko ideju autoriem,”

 – uzsver Reinis Rubenis, Swedbank Latvija valdes priekšsēdētājs.

Hakatonā var piedalīties ikviens un, jo lielāks dalībnieku skaits, jo lielāka iespēja atrast unikālus krīzes risinājumus. Tāpēc svarīgi, lai hakatonā piedalītos pēc iespējas vairāk dalībnieku, tostarp no dažādām nozarēm un valstīm. Tieši mazo valstu pieredze, saskaroties ar globālām problēmām, bieži vien palīdz atrast efektīvākos risinājumus. Piemēram, sadarbībā ar Latvijas ārstiem, līdzīgā hakatonā tika rasts risinājums jaunam sejas vairogu dizainam, kas palīdz mazināt inficēšanās ar Covid-19 risku.

Kā piedalīties?

  • Lai piedalītos hakatonā kā komandu mentoram, nepieciešams aizpildīt pieteikuma anketu: uz/economytrack
  • Lai piedalītos hakatonā kā atbalstītājam vai izveidotu komandu ar kolēģiem vai draugiem kopīgu ideju īstenošanai, kas palīdzētu pasaulei, apmeklējiet šo vietni: https://theglobalhack.com/#how-it-works
  • Vairāk informācijas par ekonomikas tematisko virzienu: Economy track
  • Vairāk informācijas par hakatonu: Global Hack

Reģistrācija jau ir pieejama

Ideju un izaicinājumu iesniegšana līdz ar reģistrēšanos hakatonam ir atvērta ikvienam līdz 6. aprīlim. Komandu veidošana pieteiktajām idejām notiks no 6. līdz 8. aprīlim. “The Global Hack” hakatons sāksies 9. aprīlī un notiks līdz 11. aprīlim.

Hakatonu sērija Covid-19 krīzes seku mazināšanai

Jāatgādina, ka pirms divām nedēļām Igaunijā notika Garage48 iniciēts tiešsaistes hakatons, lai meklētu risinājumus Covid-19 krīzei. Drīz pēc tam Latvija un Lietuva sekoja šim piemēram ar aktīvu Swedbank atbalstu. “The Global Hack” ietvaros Swedbank atbalstīs vienu no galvenajiem virzieniem, proti, ekonomiku, kam nepieciešami radoši un inovatīvi risinājumi  Covid-19 krīzes seku mazināšanai. Ekonomikas virziena vadītājs hakatonā būs Stīvs Džarvetsons, uzņēmumu Tesla un SpaceX valdes loceklis.

Papildu informācijai:

Jānis Krops

Swedbank Mediju attiecību vadītājs

Tālr.: 67444560, 26880381

janis.krops@swedbank.lv

Saistītās ziņas

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Pages - 0

Skatīt vairāk