Image
  • Privātpersonu pieprasījums pēc finansējuma saglabājas augsts
  • Uzņēmumu interese par finansējumu apliecina pieaugošas investīciju ambīcijas tuvākajā nākotnē
  • Swedbank ievieš indeksu plānus pensiju uzkrājumiem
  • Swedbank Finanšu institūta izveidotā finanšu pratības grāmata nonāk lielāko grāmatnīcu plaukto

Rezultāti

Swedbank peļņa Latvijā 2021.gadā bija 85 miljoni eiro. Salīdzinājumā ar gadu iepriekš, peļņa samazinājusies par 3 miljoniem eiro (88 miljoni eiro 2020.gadā). Peļņas kritumu ietekmēja lielāki bankas izdevumi, ko daļēji kompensēja kāpums ienākumos un zemāki uzkrājumi nedrošiem parādiem.

Tīrie procentu ienākumi gada laikā ir saglabājušies stabili. Kredītportfeļa apmērs šajā laikā ir audzis par 4%. Kopējais izsniegtais finansējums gada laikā sasniedzis 1,2 miljardus eiro. Mājsaimniecību segmentā turpinājusies stabila izaugsme – kredītportfelis audzis par 6%. Privātpersonām kopā pērn izsniegts finansējums 540 miljonu eiro apmērā un tas ir par 40% vairāk nekā gadu iepriekš. 362 miljoni eiro izsniegti tieši mājokļa iegādei. Tikmēr uzņēmumu kredītportfeļa apmērs palielinājies par 1%, kopā uzņēmumiem 2021.gadā izsniegts finansējums 700 miljonu eiro apmērā un tas ir par 22% vairāk. Noguldījumu apmērs pērn arī turpinājis augt, depozītiem gada laikā pieaugot par 12%.

Tīrie komisiju ienākumi pērn ir palielinājušies par 11%, tos galvenokārt labvēlīgi ietekmēja pieaugums ienākumos no karšu un maksājumu pakalpojumu nodrošināšanas, kā arī aktīvu pārvaldīšanas. Tikmēr pārējie ienākumi ir samazinājušies par 8%. Kritums skaidrojams ar zemākiem ienākumiem no apdrošināšanas biznesa.

Bankas kopējie izdevumi aizvadītajā gadā ir pieauguši par 12%. Izmaksu pieaugumu lielākoties ietekmē augstākas darba spēka izmaksas, ieguldījumi bankas digitālo pakalpojumu attīstībā, kā arī izmaksas nepārtrauktai naudas atmazgāšanas risku mazināšanai un atbilstības funkciju stiprināšanai.

Uzkrājumi kredītu vērtības samazinājumam 2021. gadā bija 2 miljoni eiro, salīdzinot ar 5 miljoniem eiro 2020. gadā.

“Esmu priecīgs, ka, par spīti nenoteiktībai un daudzajiem izaicinājumiem, mums ir izdevies palielināt finansēšanas apjomus gan privātpersonu, gan uzņēmumu jomā. Mēs ceram, ka šīs investīcijas palīdzēs veicināt biznesa izaugsmi, kā arī nodrošinās labākus apstākļus un jaunas iespējas daudzām mājsaimniecībām,”

norāda Swedbank valdes priekšsēdētāja vietas izpildītājs Lauris Mencis.

Attīstība

Aizvadītajā ceturksnī atkal tika ieviesti pandēmiju ierobežojošie mēri, kas atsaucās uz ekonomisko izaugsmi. Kamēr saslimstība ar COVID-19 radīja spiedienu veselības aprūpes jomai, mēs novērojām salīdzinoši nelielu ietekmi uz mūsu klientiem – pieprasījums pēc bankas pakalpojumiem saglabājās augsts kā privātpersonu, tā juridisko personu segmentā. Tomēr ziņas par vīrusa jaunā Omikron paveida izplatīšanos nevarēja palikt nepamanītas, bija jūtams satraukums par iespējamiem kārtējiem ierobežojumiem un ekonomikas izaugsmes bremzēšanos.

Lai palielinātu digitālo pakalpojumu sniegtās priekšrocības mūsu klientiem un samazinātu nepieciešamību fiziski apmeklēt bankas filiāles, esam ieviesuši iespēju digitāli parakstīt hipotekārā aizdevuma līgumus Swedbank internetbankā. Papildus tam, Swedbank arī ir uzlabojusi piedāvājumu saviem pensiju kapitāla krājējiem, ieviešot indeksu plānus kā 2., tā arī 3.pensiju līmeņa uzkrājumiem. Abos gadījumos jaunie indeksu plāni nodrošina klientiem iespēju ieguldīt ne tikai izdevīgi, bet arī ilgtspējīgi.

Sekojot lielajai klientu interesei, kad tika ieviesti tādi maksājumu veidi, kā Garmin Pay un Fitbit Pay, Swedbank pērn papildināja savus digitālos maciņus arī ar iespēju izmantot Xiaomi Pay. Tagad arī Xiaomi viedpulksteņu īpašnieki var izmantot šīs ierīces ikdienas maksājumu veikšanai.

Paralēli tam, strādājot ar finanšu pratības veicināšanu, Swedbank organizēja skolēnu ideju konkursu, kurā bērniem bija iespēja radošā veidā dalīties ar saviem ieteikumiem par gudru naudas tērēšanu. Tāpat arī pēc lielā pieprasījuma, ko izraisīja Swedbank Finanšu institūta izveidotā grāmata “Nauda un citas Cīruļu ģimenes lietas”, kas kā dāvinājums nonāca Latvijas skolu bibliotēkās, nu šī grāmata ir nonākusi arī lielāko Latvijas grāmatnīcu plauktos, lai būtu pieejama pēc iespējas lielākai sabiedrības daļai.

 

Swedbank Latvijā 2021.g.4.ceturkšņa darbības rezultāti ir pieejami: www.swedbank.lv  

Swedbank Grupas 2021.g.4.ceturkšņa darbības rezultāti ir pieejami: www.swedbank.com   

 

RUS: Финансовые результаты Swedbank в Латвии за 2021 год

 

Papildus informācija:
Jānis Krops,
Swedbank Mediju attiecību vadītājs
Tālr.: 67444560, 26880381;
E-pasts: janis.krops@swedbank.lv

 

 

Saistītās ziņas

test wysiwyg
02.05.2024.

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Pages - 0

Skatīt vairāk