Image

Swedbank un lauksaimniecības produkcijas uzņēmumu grupa  “Dimdiņi” vienojušies par sadarbību un vairāk nekā 300 tūkstošu eiro lielu finansējumu. “Dimdiņi”, kas nodarbojas ne tikai ar slaveno Dimdiņkāpostu ražošanu, bet arī audzē citus dārzeņus, labību un dažāda veida salātus, izmantos piešķirto finansējumu uzņēmuma konkurētspējas veicināšanai.

Uzņēmumu grupa  “Dimdiņi”, kuru ražotne atrodas Gulbenes novada Lizuma pagastā un kuru pirmsākumi meklējami 1926.gadā, mērķtiecīgi iegulda uzņēmuma attīstībā. Uzņēmums plāno ne tikai uzlabot ražošanas iekārtas, bet arī iekarot jaunus eksporta tirgus.

Kā atzīst “Dimdiņi” valdes priekšsēdētājs Oskars Brediks, tad uzņēmums mērķtiecīgi strādājis pie produkcijas dažādošanas:

“Aptuveni 70% no visas “Dimdiņu” produkcijas aizvien veido skābēti kāposti, no kuriem tiek gatavoti arī pēc īpašas receptes štovētie kāposti. Taču uzņēmuma produktu sortimentā šobrīd ir jau vairāk nekā 30 dažādu produktu – fermentēti, tvaicēti un vārīti dārzeņi un pēdējo gadu jaunums – dažādi salāti. Mērķis paplašināt produkcijas sortimentu daļēji saistīts arī ar to, lai varētu nodrošināt darbu vietējiem iedzīvotājiem visa gada garumā un neveidotos situācija, kad kāpostu sezonas beigas daļai darbinieku nozīmētu arī darba attiecību beigas.”

Lai nodrošinātu plaša sortimenta preču ražošanu, “Dimdiņi” veikuši ieguldījumus ražošanas procesu automatizācijā. Nule kā panāktā vienošanās par vairāk nekā 300 tūkstošu lielu finansējumu ļaus iegādāties gan kāpostu apstrādes un jaunu kāpostu iepakošanas līniju, gan arī jaunas kāpostu štovēšanas tvertnes. Tāpat “Dimdiņi” nolēmuši atjaunot tehnikas  parku un papildus līdzekļus novirzīt arī papildus lauksaimniecības zemes iegādei.

Kā uzsver Ieva Vīgante, Swedbank Uzņēmumu pārvaldes vadītāja:

“”Dimdiņi” ir uzņēmums, kas sevī iemieso Latvijas lauksaimniecības labākās tradīcijas. Uzņēmumam ir gan bagātīga vēsture, gan nepieciešamās zināšanas, gan arī milzu atbildība vietējās sabiedrības priekšā. “Dimdiņi” ne tikai plāno uzņēmuma attīstību, kas atspoguļosies  finanšu rādītājos, bet arī pēc iespējām  nodrošināt darbu lielākam vietējo iedzīvotāju skaitam. Tāpēc nav nekāds pārsteigums, ka “Dimdiņu” zīmols ir iekarojis arī milzu atpazīstamību savu klientu vidū.”

Pērn “Dimdiņu” grupas apgrozījums bija gandrīz 7 miljoni eiro, kur teju ceturto daļu veidoja ieņēmumi eksporta tirgos.

Kā uzsver uzņēmuma vadītājs Oskars Brediks,

“Nopietnākie eksporta apjomi pašlaik iet uz Lielbritāniju, Skandināviju un Krieviju, bet nākotnes izaicinājums ir Vācija – valsts ar lielāko skābēto kāpostu patēriņu Eiropā. Vāciešiem ir savi iecienītie zīmoli un patērēšanas kultūra, tāpēc mums, lai iekļūtu šajā tirgū, jāapbruņojas ar nopietnu stratēģiju un pacietību.”

Zīmols “Dimdiņi” apsaimnieko vairāk nekā 500 hektārus lauksaimniecības zemes, kurās audzē gan dārzeņus, gan arī labību, kuru nodod vietējā kooperatīvā, lai no vietējiem zemniekiem pārstrādei iepirktu burkānus un bietes. Uzņēmuma darbība nodalīta starp lauksaimnieciskās ražošanas uzņēmumu “Dimdiņi Agro”, pārstrādes uzņēmumu “Dimdiņi” un saldumu ražotāju “Skrīveru saldumi”. Tāpat “Dimdiņi” ir vieni no kooperatīva “Mūsmājas dārzeņi” dibinātājiem.

Papildu informācijai:

Jānis Krops

Swedbank Mediju attiecību vadītājs

Tālr.: 67444560, 26880381

janis.krops@swedbank.lv

Saistītās ziņas

test wysiwyg
02.05.2024.

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Pages - 0

Skatīt vairāk