Atzīmējot pasaules bišu dienu, kas norisinās 20. maijā, urbānais biškopis Uģis Mālnieks uzstāda bišu stropus bankas Citadele gaisa dārzā, kur bites būs blakus darbiniekiem un klientiem, tā atgādinot par savu nozīmīgo lomu ekosistēmā. Bišu populācijas saglabāšana ir viens no soļiem, kā sasniegt ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķus, ņemot vērā bišu pienesumu pārtikas, gaisa un biodaudzveidības nodrošināšanā.

“Šogad bišu dienu iezumzinājām kopā ar Krišjāni Norveli, kurš Citadeles bitēm simboliski zumzināja – Rīga zumm, Rīga zumm, kas to Rīgu zumzināja, jo pilsētas bitēm ir būtiska loma visu bišu saimju saglabāšanā. Tāpat arī Citadelei ir nozīmīga loma, jo ne velti citadeles sinonīms ir bastions. Un tieši pilsētas ir bišu pēdējais bastions, kas palīdzēs izdzīvot. Varētu domāt, ka tie ir lauki, bet laukos notiek aktīvā lauksaimniecība un dažādi pesticīdi apdraud bišu saimes. Tāpēc esmu īpaši priecīgs savas bišu meitenes un zēnus novietot tik nozīmīgā vietā. Viņām patiks, jo vienā pusē ir likteņupe Daugava un otrā pusē vesels liepu parks,” uzsver urbānais biškopis Uģis Mālnieks.

“Citadele ir identificējusi un izvirzījusi par prioritāti piecus ANO ilgtspējīgas attīstības mērķus, un viens no tiem ir izpratnes veidošana par mūsu darbību ietekmi uz dabu. Redzam, ka ir svarīgi skaidrot un rādīt piemēru, kā mēs varam ar maziem soļiem pāriet uz sabiedrību, kas domā par dabu un tās saglabāšanu.  Bites ir svarīgas, jo nodrošina augu izdzīvošanu – gan to, kurus lietojam pārtikā, gan to, kuri nodrošina mums gaisu,  līdz ar to no viņu izdzīvošanas atkarīga ir arī mūsu. Mēs katrs varam dot pienesumu, piemēram, stādot bitēm draudzīgus augus, iegādājoties vietējo medu, izglītojot jauno paaudzi un nebaidoties, bet drīzāk pasargājot,” stāsta Vladislavs Mironovs, bankas Citadele valdes loceklis stratēģijas realizācijas, digitālās un biznesa attīstības jautājumos.

Ko katrs var darīt, lai palīdzētu bitēm:

  • Palīdzēt puķēm, iestādot vairāk savvaļas ziedu, piemēram, kliņģerītes vai saulespuķes uz balkoniem, terasēm un dārziem.
  • Veicināt bērnu un pusaudžu izpratni par bišu nozīmi.
  • Iegādāties vietējo medu un atbalstīt biškopjus.
  • Pļavu zāli pļaut tikai pēc tam, kad nektāru nesošie augi ir beiguši ziedēt.

Citadeles gaisa dārzi atrodas 5. stāvā starp ēkas korpusiem un tajos ilgus gadus aug koki, košumkrūmi un dažādi ziedi.

Par Citadeles Grupu

Citadeles misija ir modernizēt finanšu nozari un sniegt privātpersonām un uzņēmējiem visā Baltijā vairāk iespēju. Citadelei Baltijā 2023. gada pirmajā ceturksnī bija 374 000 aktīvo klientu, jaunos aizdevumos izsniegti 190 miljoni eiro, kopējam kredītportfelim sasniedzot 2.9 miljardus, un depozītu apjoms veidoja 3.9 miljardus eiro.

Līdztekus klasiskajiem bankas pakalpojumiem banka Citadele saviem klientiem piedāvā virkni jaunākās paaudzes finanšu tehnoloģijās bāzētu pakalpojumu, piemēram, mūsdienīgu lietotni, bezkontakta norēķinus un zibmaksājumus. Citadele pirmā Baltijā privātpersonām sāka piedāvāt iespēju atvērt kontu ar selfiju, maksāt ar gredzenu un veikt pārskaitījumus uz mobilā tālruņa numuriem. Savukārt uzņēmumi aktīvi izmanto iespēju ne vien atvērt kontu attālināti un pieteikties finansējumam sava biznesa attīstībai, bet arī pieņemt maksājumus ar Citadele Phone POS lietotni un universālo e-komercijas risinājumu Klix.

Banka Citadele ir Grupas mātes uzņēmums Latvijā, un tās meitas uzņēmumi un filiāles darbojas Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

Līga Ratniece
Korporatīvās komunikācijas vadītāja
Tel.nr: +371 28378366
E-pasts: Liga.Ratniece@citadele.lv

Saistītās ziņas

test wysiwyg
02.05.2024.

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Pages - 0

Skatīt vairāk