Image

Šodien sākas pieteikšanās Uzņēmēju pieredzes dienām, kur uzņēmēji aicināti dalīties pieredzē un zināšanās biznesa attīstībai. Pasaules uzņēmējdarbības nedēļas ietvaros, kas notiek vairāk nekā 180 pasaules valstīs, laikā no 7. – 17. novembrim iedrošinām uzņēmumus un organizācijas organizēt savu Pieredzes dienu. Līdz 17. novembrim jeb kamēr būs pieejama kāda Pieredzes diena, noritēs dalībnieku pieteikšanās, kuri vēlas iepazīt citu uzņēmumu un organizāciju pieredzi, iegūt jaunus biznesa kontaktus un, iespējams, šādā sinerģijā radīt arī jaunas biznesa idejas. Dalībnieku reģistrācija pieejama platformā: www.pieredzesdienas.lv.

Arī šogad aicinām piedalīties ne tikai tos, kam pieder savs bizness, bet arī ekspertus, uzņēmumu darbiniekus, valsts institūciju un nevalstisko organizāciju pārstāvjus, kā arī mācībspēkus, kuri saistīti ar uzņēmējdarbības jomu. Uzņēmēju pieredzes dienu digitālo platformu nodrošina Swedbank, iniciatīvu organizējot sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK) un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA).

“Izaicinošos laikos pieredze palīdz rast efektīvākos risinājumus, savukārt atbalsts – drosmi un idejas nākotnes panākumiem, tāpēc jau piekto gadu rosinām dažādu nozaru uzņēmējus dalīties pieredzē, lai nonāktu pie jaunām biznesa idejām, efektīviem risinājumiem, kā arī iedrošinājuma un atbalsta mainīgajā vidē. Šī pieredzes apmaiņas iniciatīva mudina sadzirdēt un izprast, kā citi uzņēmēji vai organizācijas risina līdzīgas problēmas, tā nonākot pie jaunām atziņām, pieņemot labāko lēmumu savam biznesam. Uzņēmēju pieredzes dienas līdz šim ļāvušas dalīties pieredzē vairāk nekā 400 uzņēmumiem Latvijā, kuru labās atsauksmes un ieguvumi mudinājuši šo iniciatīvu turpināt,”

saka Jevgenijs Ivanovs, Swedbank Uzņēmumu pārvaldes vadītāja v.i.

Uzņēmēju pieredzes dienu laikā 8. novembrī arī Swedbank eksperti sniegs ieskatu dažādu nozaru aktuālākajās tendencēs. Aicinām ikvienu sekot līdzi Swedbank Latvia Facebook un LinkedIn kanālos.

“Jaunas zināšanas un labās prakses pārņemšana ir katra uzņēmuma iespēja ātrāk augt un sasniegt labākus rezultātus. Vienlīdz noderīga var būt gan citu uzņēmumu pieredze, gan valsts sniegtais atbalsts. Saskaņā ar Latvijas Bankas un Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) datiem, tie uzņēmumi, kuri izmanto valsts atbalstu, ir par 30 % noturīgāki eksporta tirgos, tādēļ aicinām izmantot Uzņēmēju pieredzes dienas, lai uzzinātu vairāk gan par valsts atbalsta iespējām, gan to, kā šī brīža aktuālākos izaicinājumus ar energoresursu cenām vai darbaspēka nepietiekamību risina citi uzņēmumi,”

stāsta LIAA direktors Kaspars Rožkalns.

 

Jānis Endziņš, LTRK valdes priekšsēdētājs:

“Pieaugošo ekonomisko grūtību laikā Uzņēmēju pieredzes dienas ir īpaši svarīgas, ļaujot ne tikai iegūt jaunus biznesa kontaktus un iedvesmu sava uzņēmuma attīstībai, bet arī saņemt atbalstu un idejas izaicinājumu pārvarēšanai un apvienoties dažādās aktivitātēs Latvijas biznesa vides un ekonomikas drīzākai izvešanai no krīzes. Šobrīd uzņēmēju kopienai ir ļoti svarīgi turēties kopā, ģenerēt jaunas idejas un apmainīties pieredzē, lai iespējami ātri tiktu pāri krīzes radītajām grūtībām un atgrieztos uz izaugsmes ceļa.”

Par Pasaules uzņēmējdarbības nedēļu (Global Entrepreneurship Week)

Pasaules uzņēmējdarbības nedēļa ir starptautiska kustība, kuras laikā dažāda veida pasākumi notiek vairāk nekā 180 valstīs – to veido desmitiem tūkstošu pasākumu, aktivitāšu un konkursu, kas iedvesmo miljoniem cilvēku izpētīt viņu kā uzņēmēju potenciālu, vienlaikus dibinot kontaktus un veicinot sadarbību. Tā tika uzsākta 2008. gadā ar nacionālajām kampaņām 77 valstīs un ir paplašinājusies līdz aptuveni 10 miljonu dalībnieku iesaistei. Latvijā Vispasaules uzņēmējdarbības nedēļas organizators ir Swedbank, kas jau piekto gadu pēc kārtas aicina uzņēmējus dalīties pieredzē. Vairāk par iniciatīvu: www.pieredzesdienas.lv.

RUS: Предприниматели приглашаются к участию в Днях опыта предпринимателей

 

Papildu informācijai:
Jānis Krops
Swedbank Mediju attiecību vadītājs
Tālr.: 67444560, 26880381
janis.krops@swe

Saistītās ziņas

test wysiwyg
02.05.2024.

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Pages - 0

Skatīt vairāk